שתף קטע נבחר

ח"כ פייגלין במפגש בברנוער: "אני לא הומופוב"

חבר הכנסת הטרי מהליכוד פגש פעילים מהקהילה הגאה ושמע מהם טענות על אפליה ואלימות. "אסייע לכם בתחומים שבהם זכויות האדם שלכם נרמסות", הוא התחייב, "אך לא בשינוי סולם הערכים הנורמטיבי. זה דוחף אותי לארון"

מפגש יוצא דופן התקיים אמש (ה') בין חבר הכנסת הטרי, משה פייגלין, לבין קשת של נציגים מארגוני הקהילה הגאה, בברנוער בתל אביב של אגודת הלהט"ב בישראל. הנציג השמרן של הליכוד-ביתנו שהביע בעבר עמדות בעייתיות ביחס לקהילה, הקפיד הפעם להבהיר באופן חד-משמעי: "אני לא הומופוב".

 

"אני חושב שיצרתי כאן נוסחה מדויקת איפה אני כאן ואיפה אני לא יכול להיות איתם", הוא הסביר בתום המפגש. "זה היה ערב מכונן כמעט. אני רואה את עצמי לא כנציג ההומואים והלסביות או מגזר כזה או אחר, וגם לא של המתנחלים, אלא כנושא דגל החירות וזכויות האדם בכנסת. כשאתה יודע לעשות את ההבחנה בין שמירת זכויות האדם לבין שמירה על מעמדה הייחודי והמבוצר של המשפחה הנורמטיבית וערכיה, אז אין בעיה".

 

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)
 

בשיחה עם הפעילים שמע פייגלין טענות על אפליה בנושאי פונדקאות, נישואין וגיור, וכן תלונות על אלימות שמופנית כלפי להט"בים דתיים. חבר הכנסת, מצדו, ציין כי ארגוני נוער גאה כמו הברנוער ובית דרור צריכים לקבל מהמדינה מעמד שווה לכל ארגון חסד אחר, ללא קשר לנטייתו המינית של הנוער שבו הם מטפלים. "אני עושה הפרדה בין זכויות האדם שלכם שחייבות להישמר, ושם אני רואה את עצמי עוזר לכם, לבין המקום שבו מנסים לייצר סולם ערכים חדש", הבהיר פייגלין. "שם אני מרגיש שזה כבר דוחף אותי לארון".

 

"כשיש גדר יש חברים טובים", הוא המשיך, "אם נדע לשים את הקו הזה, הרוב הגדול לא ירגיש מאוים ויוכל לחבק ולתת את האמפתיה שנדרשת". פייגלין סיפר עוד כי הדבר שגרם לו להבין יותר מכל את מצוקת הקהילה הגאה היה מפגש עם בן של חבר אישי שלו, אשר יצא מהארון ושוחח עמו ארוכות על כך. הוא הוסיף כי למרות שהוא מתנגד למשכב זכר, בדיוק כפי שהוא מתנגד לאיסורים אחרים שבהלכה כמו הבערת אש בשבת, יש לו בני משפחה שנוסעים בשבת והדבר לא אומר שהוא לא יכבד אותם או את זכויותיהם.

 

פייגלין במפגש. "מעמד שווה לארגונים גאים" (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
פייגלין במפגש. "מעמד שווה לארגונים גאים"(צילום: ירון ברנר)

 

"אלחם גם בשבילכם אם זכויות האדם שלכם ייפגעו", הוא הבטיח. בין היתר, הצהיר

פייגלין שיתמוך ביוזמה להוסיף לחוק זכויות התלמיד איסור על הפליית תלמיד על רקע נטייתו המינית. כשהתבקש להוביל חקיקה בנושאים אלו, אמר שבחר לקדם קודם כל נושאים אחרים כמו חירות והשדולה הליברלית, מלחמה בתאונות הדרכים והקנאביס הרפואי.

 

יו"ר אגודת הלהט"ב, שי דויטש, אמר ל-ynet באירוע כי "ההישג המשמעותי של הערב הזה הוא עצם קיומו, העובדה שהוא בא להקשיב ולהשמיע. מעבר לזה, ברור לנו שהוא לא יתמוך בקידום נישואים או פונדקאות לזוגות להט"בים, אך הוא יהיה שם בכל תחום אחר שבו הזכויות שלנו ייפגעו. אם ייפלו תלמיד או אסיר לרעה, במקומות של פגיעה בזכויות הבסיסיות שלנו, הוא יהיה שם איתנו וזה כבר הישג".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 08/02/2013 00:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייגלין בברנוער. "יש לדעת לשים קו"
צילום: ירון ברנר
מומלצים