שתף קטע נבחר

עוצר יציאות: צפון אמריקה כוסתה שלג

"סופת המאה" היכתה בצפון מזרח ארצות הברית ובאזורים נוספים בקנדה. שישה נהרגו, 650 אלף בתים וחנויות נותרו ללא חשמל. השלג נערם, חסם רחובות וכיסה כלי רכב. צירי התנועה המרכזיים שותקו, אלפי טיסות בוטלו והרשויות מנסות להשיב את החיים לסדרם. "כולנו במצור", סיפר ל-ynet תושב בוסטון

סופה מפלצתית, שהביאה עמה "רוחות-הוריקן" וכוננות שלג בהיקפי ענק חצתה היום (שבת) את צפון מזרח ארצות הברית ואזורים נוספים בקנדה. "סופת המאה", כפי שכונתה מלכתחילה, הותירה אחריה מספר מצומצמם יחסית של קורבנות בנפש, למעלה מחצי מטר שלג וכ-650 אלף בתים וחנויות ללא חשמל.

 

שוהים בארה"ב? נתקעתם בסופה? שלחו לנו סרטונים או תמונות מהסופה לאימייל האדום או ב-SMS ל-5355

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

השערוריה בבריטניה: לזניה "בקר" - 100% סוס

הגזירות: קיצוץ בקצבאות ילדים, ייקור פירות וירקות

   

לפחות שישה בני אדם נהרגו בנסיבות שנקשרו לאירועי הסופה - שלושה בקנדה ושלושה בארצות הברית. בדרום אונטריו, אשה בת 80 התמוטטה בזמן שפינתה שלג מכביש הגישה לביתה. שני אזרחים נוספים נהרגו בתאונת דרכים. בן 74 מניו יורק נדרס למוות בפוקיפסי, וחקירת המשטרה העלתה כי הנהגת איבדה שליטה על מכוניתה בשל תנאי מזג האוויר. מעט לאחר מכן, ניסה בן 23 מניו יורק לפנות שלג מכביש הגישה לביתו בעזרת טרקטור, אך נפל לשולי הכביש ומת.

 

50 מיליון אמריקנים מניו ג'רזי עד מיין חשו את נחת זרועה של הסופה "נמו", בהם קורבנות "הוריקן סנדי" - שרבים מהם עדיין לא הצליחו לשקם את בתיהם מאז. עיתוי הסופה - עם תחילתו של סוף השבוע, כשפחות מכוניות מצטופפות בעורקי התנועה הראשיים - יצר תנאים טובים יותר להתמודדות הרשויות, אך לא מנע סיטואציות מסוכנות. כך, למשל, הופתעו מאות נוסעים בכביש המהיר של לונג איילנד, ממזרח לעיר ניו יורק, מהמהירות שבה השלג נערם, נתקעו על ציר התנועה ונאלצו לנטוש את מכוניותיהם בצדי הדרך.

 

לצד הקשיים והטרגדיות, יש שהצליחו להפיק את המרב מהמצב וליהנות מערימות השלג. כך משפחת אברהם-אציל שגרה בבוסטון תרגלה את המזחלת בשלג, אך בני המשפחה העידו שהם מתגעגעים מאוד לכלניות הפורחות בארץ.

 

יעל נהנית מהשלג בבוסטון       (צילום: שיר אציל) (צילום: שיר אציל)
יעל נהנית מהשלג בבוסטון (צילום: שיר אציל)

 

ליאם עזרן וירדן טרטנר נהנים מהשלג בניו ג'רזי  (צילום: שחר עזרן ) (צילום: שחר עזרן )
ליאם עזרן וירדן טרטנר נהנים מהשלג בניו ג'רזי (צילום: שחר עזרן )

מתמודדים עם הקור בכובעי מכבי חיפה ומכבי תל אביב  (צילום: שחר עזרן ) (צילום: שחר עזרן )
מתמודדים עם הקור בכובעי מכבי חיפה ומכבי תל אביב (צילום: שחר עזרן )

 

לאורך החוף המזרחי נרשמו אזורים עם למעלה ממטר שלג. בקונטיקט, מסצ'וסטס, רוד איילנד, ניו המפשייר ומיין נקברו מכוניות חונות מתחת למעטה עבה ולבן. בבוסטון (8- מעלות) ובניו אינגלנד צפוי השלג להפסיק רק בעוד שעות ארוכות, ולעת עתה, התנועה היחידה האפשרית באזור היא ברגל בלבד. ניו יורק (2- מעלות), אחת הנפגעות העיקריות מ"הוריקן סנדי", סבלה הפעם מנזקים קלים באופן יחסי.

 

ממשיכים לרוץ בסנטרל פארק (צילום: אלי חמרי) (צילום: אלי חמרי)
ממשיכים לרוץ בסנטרל פארק(צילום: אלי חמרי)

 

בוסטון (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
בוסטון(צילום: רויטרס)

מסצ'וסטס (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מסצ'וסטס(צילום: AFP)

מסצ'וסטס (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מסצ'וסטס(צילום: AFP)

בוסטון (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
בוסטון(צילום: רויטרס)
 

סומרוויל, מסצ'וסטס (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
סומרוויל, מסצ'וסטס(צילום: רויטרס)

בוסטון (צילום: שי בזק) (צילום: שי בזק)
בוסטון(צילום: שי בזק)

בוסטון (צילום: שי בזק) (צילום: שי בזק)
בוסטון(צילום: שי בזק)

מנהטן (צילום: אלי חמרי) (צילום: אלי חמרי)
מנהטן(צילום: אלי חמרי)

 

למעלה מ-5,300 טיסות בוטלו בשל תנאי מזג האוויר ורבות נוספות מוטלות בספק. נמלי התעופה המרכזיים באזור ניו יורק - קנדי, ניוארק ולה גווארדיה - נסגרו להמראות ונחיתות במהלך הלילה, אך חזרו לפעול בשעות הבוקר המוקדמות. שדה התעופה לוגאן שבבוסטון נותר משותק. גם שירות הדואר האמריקני הודיע על הפסקת הפעילות בניו אינגלנד.

 

צפו במיקומה העדכני של הסופה "נמו":

 

למרות צווי חירום של מושלי מדינות מסצ'וסטס וקונטיקט, ואזהרות מפורשות מצד הרשויות, שאסרו על נהיגה מאתמול אחר הצהריים, ניסו מאות נהגים לפלס דרכם הביתה בשעות הערב בדרכים החסומות. מפלסות שלג נשלחו כדי לפתוח צירי תנועה מרכזיים לשירותי החירום, אך הכאוס התעבורתי עדיין לא נפתר סופית.

 

בוסטון (צילום: ליאת וילן) (צילום: ליאת וילן)
בוסטון(צילום: ליאת וילן)

בוסטון (צילום: ליאת וילן) (צילום: ליאת וילן)
בוסטון(צילום: ליאת וילן)

קונטיקט (צילום: AP) (צילום: AP)
קונטיקט(צילום: AP)

בוסטון (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
בוסטון(צילום: רויטרס)

בוסטון (צילום: ליאת וילן) (צילום: ליאת וילן)
בוסטון(צילום: ליאת וילן)
 

"אי אפשר לצאת החוצה. כולנו כאן במצור", סיפר ל-ynet שי בזק, קונסול ישראל בניו אינגלנד, שנשאר בביתו. "יש רוחות חזקות בחוץ ויותר ממטר שלג. אנחנו לא רואים את הרחוב. הוא מכוסה. המרפסות מלאות שלג, והוא חוסם את הדלת למרפסת. אני רואה מהחלון אדם אחד ברחוב עם מגלשי סקי".

 

ליאת וילן, שלומדת בבוסטון יחד עם בעלה, סיפרה כי מדובר בשלג הראשון שלה. "הגענו לכאן ביוני ללימודים. היום ניסיתי לרדת, אבל השלג מכסה את המדרגות וכדי להגיע לרחוב אני צריכה לקפוץ ראש. אני רואה מהחלון אנשים שמנסים לפנות שלג בכניסה לבתים, אבל מיד כשהם מסיימים ונכנסים הביתה, השלג שב ומכסה בתוך שניות את הכניסות. המכוניות בכבישים והמדרכות מכוסות לגמרי, ואנחנו מקווים לחזור לשגרה ביום שני".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלג בבוסטון
צילום: רויטרס
פינוי עצים במסצ'וסטס
צילום: AP
צילום: רויטרס
סערה בבוסטון
צילום: רויטרס
ערב סוער בניו יורק
צילום: MCT
מומלצים