שתף קטע נבחר

הפתעה בדיוטי פרי של לבנון - מצתים מישראל

הרוחות בארץ הארזים סוערות ולא בגלל מזג האוויר. בחנויות פטורות ממס בנמל התעופה הבינלאומי של ביירות הציעו למכירה סחורות שהגיעו במשלוח ממילאנו, אך המקור שלהן הוא בכלל חברת "ג'יימס ריצ'רדסון" מנתב"ג. איך זה קרה?

המצתים הישראליים ש"מבעירים" את ארץ הארזים: איך הגיעו מוצרים תוצרת ישראל לדיוטי פרי בביירות? התשובה לשאלה זו מעסיקה בימים האחרונים את כלי התקשורת בלבנון ואזרחים רבים.

 

עוד חדשות בעולם :

רואים שחור בעיניים. הכירו את גנבי הנפט הניגרים

הטועמת של היטלר: "בדקנו שלא מרעילים אותו"

בוא לריו: ברזיל חוגגת קרנבל בצל אסון השריפה

בריטניה: שועל חדר לבית ותלש אצבעו של תינוק

 

על פי הדיווחים במדינה הערבית, חברה לבנונית שמוכרת מוצרים בנמל התעופה הבינלאומי בביירות משווקת ביודעין סחורות ומוצרים שמקורם בישראל, בהם מצתים. בערוץ "אל-מיאדין" המזוהה עם חיזבאללה הכינו כתבה מיוחדת בנושא והזכירו כי כל פעולות סחר עם ישראל באופן ישיר או עקיף אסורות על פי חוקי לבנון.  

 

כתבה על המוצרים הישראליים בערוץ המזוהה עם חיזבאללה. צפו

 

בכתבה הוצג טופס שמראה לכאורה שסחורות מסוימות הגיעו ממילאנו, אך מאחוריו התגלה טופס נוסף. בטופס זה צוין כי הסחורות הגיעו למילאנו מנמל התעופה בן גוריון. בעיתון "אל-אחבאר" שמזוהה עם ארגונו של חסן נסראללה נטען כי על פי הנתונים שנמצאים בידיו, מתוך 70 חבילות שיצאו מישראל למילאנו, 41 חבילות הגיעו בסופו של דבר לביירות.

 

"נורמליזציה בדיוטי פרי"

"אל-אחבאר" הציג השבוע כתבה בנושא תחת הכותרת "נורמליזציה בדיוטי פרי". בכתבה נטען כי עם בוא המשלוח ממילאנו, חברת "ונציה איר רנתה" שמנהלת את הדיוטי פרי בביירות הסירה את הכיתובים בעברית שהיו על גבי עטיפות הסחורות. אולם, טעות אחת גרמה לכך שאחת הסחורות הגיעה לחנות הטבק בדיוטי פרי.

 

אימתו את התגלית בחיפוש בגוגל ()
אימתו את התגלית בחיפוש בגוגל

"שיתוף פעולה עם חברה ישראלית גורר עונש של שלוש עד עשר שנות עבודות פרך". אתר הדיוטי פרי של ביירות ()
"שיתוף פעולה עם חברה ישראלית גורר עונש של שלוש עד עשר שנות עבודות פרך". אתר הדיוטי פרי של ביירות

 

בערוץ "אל-מיאדין" הציגו את אחד מהמצתים שהוצעו למכירה בנמל התעופה בביירות ועליו כיתוב ישראלי כשלצדו הסמל המסחרי שבו נעשה שימוש בלבנון. אנשי הערוץ תרגמו את הכיתוב וגילו שמקור המוצר בחברת "ג'יימס ריצ'רדסון" שמנהלת את רשת החנויות הפטורות ממס בנמל התעופה בן גוריון. כדי לאמת את התגלית שלהם הם ביצעו חיפוש בגוגל וגילו שאכן מדובר במוצר תוצרת ישראל.

  

עורך הדין אחמד מרעי, פעיל לבנוני שפועל נגד נורמליזציה עם ישראל, אמר כי הכנסת הסחורות הישראליות לשטח ארצו במסגרת תרומה או סחר לא משנה את העובדה שמדובר בסחורות ישראליות. לדבריו, "הסיכון בשיווק סחורות ישראליות בלבנון הוא לא שהוא מניב רווחים כלכליים לאויב אלא שהוא עלול להביא להסכמה ולקלות ראש ביחס לרעיון של נורמליזציה".

 

בעיתון "אל-אחבאר" ציינו כי שיתוף פעולה עם חברה ישראלית במישרין או בעקיפין גורר עונש של שלוש עד עשר שנות עבודות פרך וגם קנס כספי. "האם הגורמים שנוגעים בדבר יפעלו בנושא בחומרה או שיתייחסו בקלות ראש כפי שעשו בנושא המשת"פים?", תהו בעיתון המזוהה עם חיזבאללה בסוף הכתבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בטופס נסתר התגלה המקור של המצת
מומלצים