שתף קטע נבחר

תלונות: חבר כנסת לשעבר הטריד מינית עובדות

ל-ynet נודע כי המשטרה חוקרת תלונות של כמה עובדות, שסיפרו על דפוס התנהגות דומה של חבר הכנסת לשעבר. לדבריהן, רוב ההטרדות הן מילוליות, אך אחת הנשים אמרה כי מדובר בהטרדה פיזית. הח"כ לשעבר מכחיש: "מדובר במתקפה מתוכננת ומאורגנת ומשוללת כל בסיס נגדי"

חבר כנסת לשעבר, ששימש בשנים האחרונות בתפקיד בכיר במשק, נחקר במשטרה בחשד שהטריד מינית כמה עובדות. כך נודע היום (א') ל-ynet. אחת מהן התלוננה כי במעשיו היה ניסיון של הטרדה פיזית. חבר הכנסת לשעבר מכחיש את החשדות נגדו בתוקף.

 

עוד בחדשות:

נפטרה מקימת חיל נשים, שצנחה עם חנה סנש

קמפיין פרובוקטיבי בצה"ל נגד הטרדות מיניות

הפתעה בדיוטי פרי של לבנון - מצתים מישראל

 

מהמידע שהגיע ל-ynet עולה כי התלונות מתייחסות לאירועים מהתקופה האחרונה. המשטרה חוקרת תלונות של כמה עובדות, שסיפרו על דפוס התנהגות דומה. רוב אירועי ההטרדה הם בגין הטרדות מילוליות והצעות שלפי החשד הציע הבכיר לאותן עובדות.

 

חבר הכנסת לשעבר מסר ל-ynet באמצעות בא כוחו: "מדובר במתקפה מתוכננת ומאורגנת ומשוללת כל בסיס נגדי, שנועדה אך ורק למנוע את הארכת כהונתי בתפקידי". חבר הכנסת לשעבר הוסיף כי שיתף את בני משפחתו בתלונה שהוגשה נגדו. "שיתפתי פעולה ואני משתף פעולה באופן מלא עם גורמי אכיפת החוק, לרבות הסכמה לעימותים או לבדיקת פוליגרף", הוא מסר. "אני נחוש לא רק להגן על שמי הטוב ועל יושרי, אלא בעיקר לחשוף את המניע, הסיבה, התיאום והתזמון להגשת תלונות סיטוניות נגדי בתקופה זו".

 

בא כוחו של חבר הכנסת לשעבר, עו"ד יובל ששון, מסר בנוסף: "התלונות, שאמיתותן נבדקת כעת על ידי המשטרה, הוגשו כחלק ממסכת רחבה של רדיפה אחר מרשי. מרשי שיתף פעולה

 באופן מלא עם המשטרה והשיב על כל שאלות החוקרים. ישנן ראיות חד משמעיות המזימות את הטענות נגד מרשי. בטוחני כי מרשי לא יזדקק להוכיח חפותו בבית המשפט באשר סופה של חקירה זו להיסגר במהרה, לאחר בירור קצר של העובדות. בכוונת מרשי להביא לחשיפת מי שעומד מאחורי רדיפה זו ולהביא לטיהור שמו".

 

חבר הכנסת לשעבר הוסיף: "ככלל, גם אם בשוגג פגעתי בהתבטאות כזו או אחרת בעובד או בעובדת, אני יודע לקחת על כך אחריות ולהתנצל, אולם לא בכך מדובר".

 

התלונה הגיעה למשרדי יחידת להב 443 במשטרה. מפקד היחידה, ניצב מני יצחקי, הטיל את החקירה על היחידה לחקירות ההונאה הארצית. חבר הכנסת לשעבר נחקר ביחידה כמה פעמים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מליאת הכנסת. ארכיון
צילום: ערוץ הכנסת
חקירה רגישה ביאח"ה. ניצב יצחקי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים