שתף קטע נבחר

מת התנין השבוי הגדול בעולם

הוא הביא תהילה ותיירים אך גם אימה לעיירה מנומנמת בפיליפינים, שמתאבלת כעת על מותו של לולונג, התנין הגדול ביותר בעולם בשבי, שנפח את נשמתו מסיבות לא ברורות

בצער רב הודיע ראש העיירה בונוואן שבפיליפינים על מותו של התנין הענק שהעלה אותה לכותרות. לולונג, תנין המים המלוחים הגדול בשבי, מת היום (יום א') שעות מספר לאחר שהתהפך על גבו בבטן נפוחה בכלובו בפארק האקולוגי-תיירותי בעיר.

 

ראש עיר בפיליפינים: התנין הענק הוא כמו הבן שלי

 

ספר השיאים של גינס הכריז בשנה שעברה כי התנין שנתפס ב-2011 הוא הגדול ביותר המוחזק בשבי. אורכו היה 6.17 מטרים ומשקלו טון. הוא נתפס בתום מסע ציד בין שלושה שבועות שאורגן משום שהוא הרג ילד ב-2009, ולאחר שדייג מקומי נעלם.


התנין נשבה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
התנין נשבה(צילום: רויטרס)

 

הרשויות ינסו להבין מה גרם למותו של התנין, שהפך לאטרקציה שמשכה תיירים לעיר המונה 37 אלף תושבים. ראש העיר אדווין אלדורה אמר כי מומחים העריכו שלולונג היה בן יותר מ-50.

 

הווטרינר אלכס קולנטס אמר כי ייתכן שמזג האוויר שהיה קר באופן יוצא דופן לאחרונה השפיע לרעה על מצבו של התנין וסיפר שהוא ושאר אנשי הצוות בפארק ניסו לסייע לו על ידי טבילתו במים פושרים, אך ללא הואיל. הווטרינר הוסיף כי הוא וכמה מהכפריים שנאספו במקום פרצו בדמעות.

 

יפוחלץ למען הדורות הבאים

"אני מדוכא", אמר ראש העיירה אלדורה, "אהבתי את התנין הזה. הוא הביא תהילה לעירנו ולפיליפינים". בעבר התבטא ראש העיר בחיבה יתרה כלפי לולונג ואמר כי הוא מבלה איתו זמן רב ומחשיב אותו כבנו.

 

תפיסתו של התנין עוררה חגיגות בבונוואן וכותרות ברחבי העולם, אך גם דאגה מפני תניני ענק נוספים שמזדחלים במקומות שבהם פועלים הדייגים. הוא נקרא לולונג על שמו של פקח סביבה ממשלתי שנשלח לבונוואן לסייע בלכידתו ומת מהתקף לב.

 

העיר בנתה את הפארק האקולוגי ושיכנה בו את התנין, שמשך תשומת לב תיירותית לקהילה המנומנמת. הרשויות תכננו לסלול כביש בן שני קילומטרים כדי להיענות לצורכי התיירים, אך כעת לא ברור אם התוכנית תתממש.

 

אלדורה אמר כי בכוונתו לשמר את התנין כדי שהכפריים יוכלו להמשיך ולהתפעל ממנו. "הייתי רוצה שהם יראו את התנין ששבר את שיא העולם ושם את העיירה שלנו על המפה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התנין השבוי. ראש העיירה "מדוכא מאוד"
צילום: AP
מומלצים