שתף קטע נבחר

700 אלף ש', והתביעה על תקיפה מינית נמחקה

כיצד נסגר תיק על עבירות מין במשפחה? בהליך גישור נפסקו לצעירה פיצויים בתמורה למשיכת התלונה

תושב המרכז ישלם פיצוי בסך 700 אלף שקל לקרובת משפחתו, שתבעה אותו בעוון תקיפה מינית בעת שהייתה ילדה. במקביל הוגשה גם תלונה במשטרה, אך פרקליטות מחוז מרכז החליטה לא להעמידו לדין ולסגור את התיק הפלילי. כך נודע היום (ב') ל-ynet.

  

תחילת הפרשה לפני כ-20 שנה. הילדה התגוררה עם הוריה בסמוך להוריו של אביה באחד המושבים במרכז. על פי החשד, במשך כל השנים שמרה על סודה שאותו קרוב משפחה ביצע בה מעשים מגונים בכמה הזדמנויות בבית הוריו.

 

לדברי האם, בתה חשפה את הדבר בפניה לפני כשלוש שנים: "היא סיפרה לי את הסוד ששמרה 20 שנה. היא אמרה, 'אימא, אני לא יכולה לשמור את זה יותר. אני לא זוכרת רצף אבל זוכרת דברים שעשה לי'. היא ביקשה שלא אספר לאבא שלה, כי הוא לא יאמין לה". לדברי האם, "עולמי חרב עליי. לשאלתי למה לא אמרה לי, השיבה שהתביישה וחששה ש'זה יפרק את כל המשפחה'".

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

גם חולדאי מצטרף לקריאה: "אובמה בוא לכיכר"

אישום: אילצה לעסוק בזנות ולקחה את הכסף

 

לדברי האם, הבת התלוננה במשטרה ונפתחה חקירה, אך הקרוב הכחיש את המיוחס לו. במקביל הגישה הבת תביעה אזרחית נגדו לבית משפט, ובה גוללה את האירועים שבהם תקף אותה מינית לדבריה.

 

התיק הועבר להליך גישור, ובמהלכו סוכם כי הדוד ישלם פיצוי של 700 אלף שקל. עוד סוכם כי לאחר התשלום היא תבקש לבטל את תלונתה נגדו ותודיע על כך לפרקליטות מחוז מרכז ולמשטרת ישראל. ההסכם והפיצוי היוו "סילוק סופי ומוחלט של כל התביעות, הדרישות או הטענות של המתלוננת כלפי קרוב המשפחה", נקבע. היא אכן חתמה על ההסכם ואף ביקשה מהפרקליטות "שלא להמשיך בהליך הפלילי כיוון שאין לי עניין בהמשך הליך זה, ועל כן אני מבקשת למשוך את התלונה שהגשתי".

 

עם זאת, לא פעם נתקלים במשטרה במקרים שבהם מתלוננות מבקשות לבטל תלונה או לא להתלונן. בדרך כלל מדובר בתלונות על אלימות במשפחה, ולפיכך במשטרה ממשיכים בחקירה למרות הבקשות ומעמידים לדין את החשודים.

 

במקרה זה, בלי קשר להליך האזרחי שנסגר בגישור, החליטו בפרקליטות שלא להעמיד את הדוד לדין ולסגור את התיק. אמה של המתלוננת התקוממה: "הם בחרו בדרך הקלה. אם יתברר שהחשדות נגדו נכונים, הרי שהם בעצמם אפשרו לו להמשיך להסתובב חופשי. ואם הוא יתקוף שוב? אם הוא ביצע את המעשים צריך לתת לבית המשפט לקבוע ולא הפרקליטות. אם הוא ביצע עבירה, שייתן את הדין".

 

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה על החלטת פרקליטות מחוז מרכז לסגור את התיק הפלילי: "מדובר במעשים שאירעו לפני יותר מ-20 שנה. הפרקליטות בחנה את מכלול הנסיבות, לרבות הראיות, חלוף הזמן ועמדת המתלוננת, והחליטה לסגור את התיק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
(אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים