שתף קטע נבחר

צילום: EPA

אוסטרליה משנה גרסה: "ידענו על המעצר"

"סידני מורנינג הראלד": משרד החוץ האוסטרלי הורה על בדיקת פרשת "האסיר X". שר החוץ האוסטרלי אמר בתחקיר ברשת ABC שלא ידע על המעצר, אך דוברו הודה שהשגרירות ידעה

חשיפת פרשת "האסיר X" בן זיגייר גורמת הבוקר (יום ד') למבוכה גם לשלטונות אוסטרליה. העיתון "סידני מורנינג הראלד" מדווח כי משרד החוץ הורה על בדיקת הפרשה.

 

דוברו של שר החוץ האוסטרלי בוב קאר הודה אמש שהשגרירות בתל אביב ידעה על מעצרו של זיגייר, לאחר ששר החוץ עצמו אמר בתחקיר של רשת ABC כי ממשלת אוסטרליה לא ידעה על המעצר והקשר הראשון נוצר לאחר שהוא מת בתאו. המשפחה ביקשה סיוע בהעברת הגופה. 

 

 

בתגובה לתחקיר אמר שר החוץ האוסטרלי בוב קאר כי בניגוד למקובל ביחסים בין מדינות, דיפלומטים אוסטרלים בישראל למדו על סיפורו של זיגייר רק לאחר מותו: "ההאשמות מטרידות אותי. לא אירתע לבקש ממשלת ישראל הסבר על מה שאירע".

 

הקבר במלבורן, אוסטרליה  (צילום: EPA) (צילום: EPA)
הקבר במלבורן, אוסטרליה (צילום: EPA)

הדמיית הדרכון  ()
הדמיית הדרכון

 

כשנשאל אם יבדוק עם ישראל את המקרה ענה קאר: "הבעיה היא בכך שנמסר לי שלא היה לנו כל קשר עם משפחתו ולא התקבלה כל בקשה לסיוע קונסולרי במהלך הזמן שבו לכאורה הוא היה עצור". לכן, לדבריו, במצב כזה אין לממשלת אוסטרליה הרבה מה לעשות. "אהיה זקוק למשהו ממשפחתו כדי להמשיך בנושא. אולי התוכנית הזו תספק לי די מידע כדי לפתוח בחקירה".

 

באוסטרליה שואלים מה ידעה ממשלתם על הפרשה שנגמרה במותו של זיגייר ממלבורן. במסגרת הבדיקה הפנימית במשרד החוץ, עשויה גם ישראל להידרש לספק הסברים חדשים על הפרשה. לפי תחקיר רשת ABC, האסיר תלה את עצמו בתאו המבודד ב-2010, למרות שהתא נבנה באופן שאמור להקשות מאוד על התאבדות. בתוכנית בת 28 הדקות נטען שהאסיר השתמש בישראל בשם בן אלון, נשוי ואב לשניים בשנות ה-30 לחייו. מאז האירוע הוא כונה בעולם "האסיר X".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים