שתף קטע נבחר

יפן: קומיקס על היטלר OUT, משה והתנ"ך IN

ניצחון יהודי בפורמט יפני. השגריר הישראלי בטוקיו ראה שספרו של הצורר "מיין קאמפף" מופיע בחוברות קומיקס מקומיות, התרעם וזכה: סיפורי התנ"ך יקבלו מהדורה משלהם

שגריר ישראל ביפן, ניסים בן-שטרית, נתקל לאחרונה בחנות ספרים בתחנת רכבת תחתית בטוקיו בספר קומיקס בסגנון מנגה עם איור של אדולף היטלר על העטיפה. בבדיקה שערך התברר שמדובר בספרו של הצורר הנאצי "מיין קאמפף" (מאבקי), המסופר ביפנית, והופץ בדוכני ספרים רבים ביפן.

 

עוד ידיעות מערוץ החדשות:

דיווח: זיגייר ביקר באיראן, בסוריה ובלבנון

 

לאחר בירור הפרטים קבע השגריר פגישה במשרדו של המוציא לאור של הספרים, ולשם גם הגיעו שני המאיירים. השגריר הביע את מורת רוחו מהפרסום, והסביר את הבעייתיות שבפרסום שכזה. המוציא לאור התנצל, ואמר שלא חשב כי הספר עלול לפגוע באנשים וברגשותיהם.

 

"מיין קאמפף" - גרסת המנגה (צילום: שגרירות ישראל בטוקיו) (צילום: שגרירות ישראל בטוקיו)
"מיין קאמפף" - גרסת המנגה(צילום: שגרירות ישראל בטוקיו)

 

הקומיקס התנ"כי. השליחים לכנען חוזרים למשה (צילום: שגרירות ישראל בטוקיו) (צילום: שגרירות ישראל בטוקיו)
הקומיקס התנ"כי. השליחים לכנען חוזרים למשה(צילום: שגרירות ישראל בטוקיו)

ואלה שמות... חוברות הקומיקס (צילום: שגרירות ישראל בטוקיו) (צילום: שגרירות ישראל בטוקיו)
ואלה שמות... חוברות הקומיקס(צילום: שגרירות ישראל בטוקיו)

 

המו"ל גילה ש"מיין קאמפף" בגרסת הקומיקס היפנית נמכר בעשרות אלפי עותקים, וכבר אזל. משום שאת הנעשה כבר אי אפשר היה להשיב, ביקש השגריר למצוא דרך לאזן את התמונה. לאחר שחשבו על כמה רעיונות, קיבל המוציא לאור את הצעת השגריר, ופרסם מהדורת מנגה המתארת את סיפורי התנ"ך.

 

בפגישה סוכם על פרסום שלושה ספרים שונים: "בראשית", "מלכים" ו"נביאים". מאייריו של היטלר "עשו תיקון", ואיירו את גיבורי התנ"ך. בימים אלה יצאו לחנויות ספרי הקומיקס של סיפורי התנ"ך באנגלית וביפנית.

 

"כשראיתי את היטלר מאויר עם צלבי קרס וכתובות ביפנית הזדעזעתי", סיפר בן-שטרית, "לא ייתכן שאדם נאור יקרא את הספר של היטלר. למזלנו, הספר מיצה את עצמו, וכבר לא קיים יותר על המדפים. עכשיו אני מקווה שהצעירים ביפן ייחשפו לגיבורי התנ"ך. אני לא חושב שהייתה להם כוונה זדונית לפרסם משהו אנטישמי. זו חברה קטנה שמפרסמת ספרי מנגה, והם חשבו שיהיה בכך עניין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המאיירים היפנים "עשו תיקון". היטלר בקומיקס
צילום: שגרירות ישראל בטוקיו
צילום: אלכס קולומויסקי
השגריר ביפן ניסים בן-שטרית
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים