שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

רק קווים ישרים: הצצה לבית מעוצב בעתלית

בני זוג מעתלית שילדיהם כבר עזבו מזמן את הקן, החליטו לעצב מחדש את ביתם, שהיה בעל אופי מפוזר ועם תכנון לקוי. בתום השיפוץ קיבלו בית מואר, רחב ידיים ומסביר פנים - שמתאים לצרכים החדשים של הדיירים. צפו בתמונות לפני ואחרי

הבית בו אנו מבקרים הפעם בעתלית בנוי על חצאי קומות, כאשר קומת הכניסה מחולקת למספר מפלסים שמגדירים את החללים השונים. הבית לא עבר שיפוץ מאז שנבנה, ולכן היה צורך בעבודה מרובה על מנת לשנות את התחושה הכללית בבית וכדי להתאים את החללים לשימוש עתידי.

 

עוד על עיצוב הבית בביקור בית :

 

על עבודת השיפוץ של קומת הכניסה, שגודלה 86 מ"ר (סלון, מטבח, פינת אוכל ופינת טלוויזיה), הופקדה מעצבת הפנים מיטל גפן מסטודיו 360. תהליך העבודה של גפן עם בעלי הבית - זוג שילדיהם כבר עזבו את הבית - כלל הבנה של הדרישות מהחלל ושל החוויה הרצויה.

 

לאחר מכן נעשה עיצוב ראשוני בעזרת הדמיות, שנתנו תמונה מדויקת של התוצאה הסופית; בהמשך נעשו התאמות שונות כדי לענות על כל הצרכים שהתעוררו במהלך הדרך; ולבסוף תהליך השיפוץ כלל ירידה לכל הפרטים השונים ויצירה של אלמנטים ייחודיים המותאמים לבית.

 

הכניסה לבית והפיצול לחללים השונים לפני השיפוץ ()
הכניסה לבית והפיצול לחללים השונים לפני השיפוץ

 

גוף תאורה ארוך מפריד בין המטבח לשאר האזורים אחרי השיפוץ (צילום: רועי חן) (צילום: רועי חן)
גוף תאורה ארוך מפריד בין המטבח לשאר האזורים אחרי השיפוץ(צילום: רועי חן)

 

מטרת החלוקה המקורית למפלסים הייתה ליצור קשרי מבט בין כל החללים בקומות, אבל בפועל נוצרה תחושה של חוסר אינטימיות ומחסור בחלל ביתי ועוטף. בתהליך השיפוץ נסגרו החללים השונים כדי ליצור תחושה נעימה יותר, הפתחים הוגדלו כדי להכניס כמות גדולה של אור טבעי והחלונות הוחלפו.

 

מדלת הכניסה לבית קיים אלמנט תאורה בנוי המכיל תאורה שקועה. אלמנט זה מפריד בין המטבח לבין שאר החללים, ואף יוצר מקצב ומשיכה לתוך פנים הבית. אלמנט דקורטיבי נוסף בכניסה לבית הוא קיר מחופה באבן, ובמרכזו יש פתח דקורטיבי בעץ המהווה אלמנט דקורטיבי החוזר על עצמו במקומות נוספים בחלל.

 

פינת האוכל לפני השיפוץ ()
פינת האוכל לפני השיפוץ

 

קיר מחופה אבן עם פתח דקורטיבי המציץ למטבח (צילום: רועי חן) (צילום: רועי חן)
קיר מחופה אבן עם פתח דקורטיבי המציץ למטבח(צילום: רועי חן)

 

לפני השיפוץ, מיד בכניסה לבית, היה חלל מזווה סגור שנהרס בשיפוץ - והמטבח הוגדל על חשבונו. המטבח בנוי מארונות תחתונים אינטגרליים בצבע לבן וחלק עליון מקלאפות המשלב שני חומרים - חיפוי דמוי בד פשתן וחיפוי זכוכית תחרה.

 

במרכז החלל יש אי ישיבה המחופה במשטח שיש בצורת האות ר' עם כיסאות בד מרופדים בבד בצבע שמנת. אי הישיבה מתפקד כמקום לארוחות יומיומיות ויוצר הפרדה בחלל בין המטבח לבין פינת האוכל.

 

המטבח לפני השיפוץ ()
המטבח לפני השיפוץ

 

החלונות במטבח הוגדלו והוחלפו לקבלת מראה נקי ומעוצב (צילום: רועי חן) (צילום: רועי חן)
החלונות במטבח הוגדלו והוחלפו לקבלת מראה נקי ומעוצב(צילום: רועי חן)


 (צילום: רועי חן) (צילום: רועי חן)
(צילום: רועי חן)
 

 

 (צילום: רועי חן) (צילום: רועי חן)
(צילום: רועי חן)

 (צילום: רועי חן) (צילום: רועי חן)
(צילום: רועי חן)

 

פינת האוכל ממוקמת מעל הסלון, ובעבר הייתה תחומה במעקה נמוך ולא בטיחותי שיצר תחושה לא נעימה בשני הצדדים. במהלך השיפוץ, המעקה הוגבה לגובה בטיחותי, שמפריד בצורה ברורה בין פינת האוכל לבין הסלון ומייצר אינטימיות והגדרה.

 

השינוי העיקרי בסלון הוא שינוי הכיוון של הרהיטים, שנועד ליצור התייחסות לקיר הראשי החדש. בהתאם לדרישת המשפחה, תוכנן קיר מדיה מגבס המשלב נישות דקורטיביות ותאורה ליצירת מוקד משיכה דומיננטי. בנוסף, נרכשו שידת מגירות ומזנון כדי להתאים לריהוט הקיים. התאורה בחלל מבוססת על ספוטים לפי דרישת המשפחה וגופים דקורטיביים דוגמת תחרה על הקירות.

 

הסלון לפני השיפוץ ()
הסלון לפני השיפוץ

 

כיוון הסלון שונה ונרכשו רהיטים נוספים המתאימים לריהוט הקיים (צילום: רועי חן) (צילום: רועי חן)
כיוון הסלון שונה ונרכשו רהיטים נוספים המתאימים לריהוט הקיים(צילום: רועי חן)

 

פינת הטלוויזיה גם עברה שינוי מבני גדול. חצי הקיר, המפריד בין הסלון לבין פינת הטלוויזיה, נסגר כדי לתחום את האזור. בנוסף, חצי קיר קיים המפריד בין פינת הטלוויזיה לבין המפלס העליון נסגר עד התקרה כדי ליצור אינטימיות. לפינת הטלוויזיה נקנה ריהוט שמתאים לצורה החדשה של החלל.

 

פינת הטלוויזיה לפני השיפוץ ()
פינת הטלוויזיה לפני השיפוץ

 

פינת טלוויזיה נינוחה מופרדת מהסלון (צילום: רועי חן) (צילום: רועי חן)
פינת טלוויזיה נינוחה מופרדת מהסלון(צילום: רועי חן)

 

לאחר התבוננות בתהליך שעבר על הבית, ניתן לראות את השינוי הגדול שנוצר בו. למרות שמדובר בבית גדול, התכנון הראשוני שלו יצר אווירה מפוזרת, והעיצוב החדש יצר אווירה נעימה יותר - שמעצימה את תחושת הגודל, למרות שהחללים השונים הוגדרו ונתחמו בצורה ברורה.

 

הכתבה באדיבות www.bvd.co.il - פורטל עיצוב הפנים מבית המגזין "בניין ודיור"

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי חן
הבית בעתלית. בנוי על חצאי קומות
צילום: רועי חן
מומלצים