שתף קטע נבחר

ניתוח תמונות: זיגייר לא השתתף בחיסול בדובאי

סוכנות הידיעות רויטרס ביקשה משתי חברות שמתמחות בניתוח תמונות להשוות את תמונתו של "האסיר X" לתמונה של אדם הדומה לו, מהחשודים בהתנקשות בבכיר חמאס לפני שנתיים בדובאי. ההכרעה: לא מדובר באותו אדם

מדו"ח שהזמינה סוכנות הידיעות רויטרס עולה שבן זיגייר לא היה מעורב בהתנקשות בבכיר חמאס מחמוד אל-מבחוח בדובאי. כך פרסמה הסוכנות אתמול (ו').

 

ידיעות נוספות בנושא "האסיר X":

 

לפי הדיווחים, זיגייר נעצר בפברואר 2010, חודש אחרי ההתנקשות באל-מבחוח. באותה שנה פרסמה דובאי תמונות של 26 חשודים במעשה. רויטרס הזמינה השוואה בין תמונותיו של זיגייר לתמונתו של חשוד ברצח, שיש לו המספר הגבוה ביותר של מאפיינים משותפים עם זיגייר. מדובר באדם שלפי משטרת דובאי נשא דרכון אוסטרלי מזויף בשם ג'ושוע דניאל ברוס. ברוס הוא יליד מלבורן, מקום הולדתו של זיגייר, וכן הוא בן גילו של זיגייר.

 

החברה האנגלית לניתוח תמונות Anley בדקה את התמונות והגיעה למסקנה שלא מדובר באותו אדם. רויטרס פנתה לחברה נוספת מהתחום, ומבדיקה ראשונית שהיא ערכה עולה שיש קווי דמיון בין פניהם של השניים ושלא ניתן לפסול על הסף את האפשרות שמדובר באותו אדם, אולם שתי אי-התאמות בולטות הופכות את הדבר לבלתי סביר ביותר.

 

החשודים בחיסול אל-מבחוח. לחצו להגדלה      (צילום: AP) (צילום: AP)
החשודים בחיסול אל-מבחוח. לחצו להגדלה (צילום: AP)

זיגייר ותמונה מהחיסול בדובאי        ()
זיגייר ותמונה מהחיסול בדובאי

 

בדיקת רויטרס הגיעה על רקע הדיווח שלשום בעיתון הכוויתי אל-ג'רידה שלפיו מקורות במערב אמרו כי זיגייר היה מעורב בהתנקשות באל-מבחוח בדובאי בינואר 2010.

המקורות ציינו כי לאחר החיסול יצר זיגייר קשר עם השלטונות בדובאי ועדכן אותם בכל פרטי פעולת החיסול כולל שמות ותמונות של חברי החוליה. בתמורה לפרטים, כך נטען, קיבל זיגייר הגנה מדובאי.

 

המקורות הוסיפו כי ישראל הצליחה לאתר את מקום המסתור של זיגייר וכי אנשיה הצליחו לחטוף אותו ולכלוא אותו באשמת בגידה, וכל זאת תוך שמירה על סודיות מוחלטת.

 

עם זאת, שלשום הכחיש מפקד משטרת דובאי שהוא קיבל מידע מזיגייר. בשיחה עם אתר החדשות הכלכלי "ערביאן ביזנס" הו אף העלה סברה משלו: "ייתכן שהוא התאבד כשהתגלה שהוא שכיר ורוצח".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 15/02/2013 22:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים