שתף קטע נבחר

כתובת "תג מחיר דרוזי" בקבר יונתן בן עוזיאל

אלמונים ריססו כתובות נאצה ושברו מחיצה בקבר יונתן בן עוזיאל בגליל העליון. המשטרה מחפשת חשודים: "יכול להיות שמישהו רוצה להפליל דרוזים"

כתובות נאצה "תג מחיר דרוזי" ו"הנביא חאדר לא הפקר" רוססו הלילה (שבת) בקבר יונתן בן עוזיאל בגליל העליון. האתר משמש לעלייה לרגל בקרב מאמינים המחפשים שידוך. במעשי הוונדליזם נשברה מחיצת העץ שנועדה להפריד בין המינים. בשלב זה אין חשודים ומשטרת צפת פתחה בחקירה. 

 

המשטרה שלחה צוות זיהוי פלילי למקום  (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
המשטרה שלחה צוות זיהוי פלילי למקום (צילום: אביהו שפירא)

 

החשודים פיזרו את הספרים  (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
החשודים פיזרו את הספרים (צילום: אביהו שפירא)

מי אחראי?  (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
מי אחראי? (צילום: אביהו שפירא)

השוטרים אספו ראיות  (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
השוטרים אספו ראיות (צילום: אביהו שפירא)

  

מפקד משטרת צפת, סגן ניצב עופר קנטרוביץ, מסר כי צוות זיהוי פלילי הגיע למקום ופתח בחקירה. במשטרה לא ממהרים להטיל את החשד על דרוזים: "יכול להיות שמישהו רשם בשמם כדי להפליל אותם. נראה שאין סיבה שאדם דרוזי ירסס כתובת נאצה במקום שכזה".

 

פעולות "תג מחיר", כינוי לטרור יהודי, מתבצעות בדרך כלל בכפרים פלסטיניים מעבר לקו הירוק, אולם בחודשים האחרונים רוססו כתובות גם על מנזר בעמק המצלבה בירושלים ונוקבו צמיגי מכוניות לידו. בית המשפט העליון דחה באחרונה בהחלטה לא שגרתית את ערעורם של שלושה חשודים בהצתת מכונית ובריסוס כתובות בכפר הפלסטיני דהריה. גורם משפטי הסביר: "המערכת מגויסת כעת לטפל בפשיעה לאומנית על רקע אידיאולוגי". לא ברור אם למעשה בקבר יונתן בן עוזיאל יש קשר לאירועי הטרור היהודי.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכתובת שרוססה
צילום: אביהו שפירא
מומלצים