שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות

   מלחמה בהון השחור? רו"ח: עזבו את תכנוני המס

   על רקע הצהרות רשות המסים להגברת האכיפה ומלחמה בהון השחור, רואי החשבון חוששים מפגיעה גם בתכנוני המס. "בית המשפט העליון קבע כי זכותם ואף חובתם של מומחים בענייני מסים לתכנן עסקאות משפטיות כך שלא תהיינה עתירות מס"

   אחרי הקמפיין האגרסיבי של רשות המסים והבטחה להגברת האכיפה, רואי החשבון מאותתים לרשות המסים – עזבו את תכנוני המס.

    

    

   רו"ח עופר מנירב, לשעבר נשיא לשכת רואי החשבון ויו"ר ועדת המסים של הלשכה התייחס לאמירות שנשמעו באחרונה על ידי בכירי רשות המסים לפיהם "תכנון מס היא פשיעה מאורגנת" ואמר "זו טענה לא ראויה המטילה דופי בציבור גדול של מייצגים העוסקים במלאכתם באמונה וביושר".

    

   מנירב, שדיבר היום (ב') בכנס לשכת רואי החשבון הוסיף כי "בית המשפט העליון קבע כי זכותם ואף חובתם של מומחים בענייני מסים לתכנן עסקאות משפטיות כך שלא תהיינה עתירות מס. אני לא מתבייש ואף מתגאה בכך. על לרשות המסים שהיא הרשות המבצעת להפוך גם לרשות השופטת ולקבוע מהו תכנון מס אגרסיבי ומהו תכנון מס לגיטימי. יש להקפיד על הפרדת הרשויות "

    

   קודם מעלימי המסים, אח"כ האנסים

   גידי בר זכאי, לשעבר סמנכ"ל רשות המסים, אמר בכנס כי חל מפנה דרמטי בכל העולם, מאז המשבר הכלכלי של 2008 בכל ההתייחסות להעלמות מס.

    

   "הכל מתחיל במשבר של 2008, כללי משחק שליוו אותנו עשרות שנים, השתנו. הנשיא אובמה הצהיר שבכוונתו לטפל בטרוריסטים ובמעלימי מס. סוחרי נשק ואנסים - זה אח"כ, קודם כל טרוריסטים ומעלימי מס. הוא נכנס לשוייץ והפך את המערכת הבנקאית שם לשקופה. יש גל ענק ששוטף את כל העולם ודורון ארבלי (מנכ"ל רשות המסים – א.ר.) רוכב על הגל הזה מצויין. הוא מקים את הצוות שנלחם מלחמת קודש בהון השחור".

    

   עם זאת הוסיף בר זכאי "יש כמה דברים שיכולים לקלקל את המהלך הזה וצריך להיזהר. צריך להבדיל בין הנישומים הרעים לנישומים הטובים. יש כאלו שקוראים את החוק ומנסים לתכנן על פיו - הם הנישומים הטובים. אנחנו לא צריכים להילחם באנשים האלה. אם לא ידעו להבדיל בין הנישומים הרעים לנישומים הטובים – יפסידו. המשימה הזו לא קלה, אבל אין מה לעשות. הדבר הכי גרוע זה לנהוג בנישום הגון, כאילו הוא לא הגון.

    

   נשיא לשכת רואי החשבון, רו״ח דודי גולדברג, שדיבר גם הוא בכנס המתקיים בים המלח, הוסיף כי חשוב להלחם בהון השחור אולם צריך לעשות זאת בחוכמה. "יש להרחיב את בסיס החייבים במס ולהקטין את שיעורי המס מהכנסה פירותית. בשנים שבהן היה קיטון בשיעור המס הגבייה ממיסים עלתה".

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים