שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נעלין בירת הנפצים: שני בני 16 רכשו ונעצרו
  השיפור במצב הביטחוני הוביל לחידוש מכירת נפצים בכפר הפלסטיני, במיוחד לנערים מהתנחלויות הסביבה וממודיעין, והמשטרה שזיהתה זאת הגבירה את הסיורים באזור. אתמול זה הביא למעצרם של שני נערים ולהחרמת שלל ניכר
  אזור הכפר נעלין נחשב לאחד האזורים הנפיצים ביהודה ושומרון, ולא רק בגלל ההפגנות שמתקיימות בו באופן תדיר. באחרונה התברר כי המקום מושך אליו נערים המתגוררים בהתנחלויות ובעיר מודיעין הסמוכה, שמחפשים להצטייד בנפצים לקראת חג פורים. אתמול (יום א') עוכבו שני קטינים שנתפסו "על חם" בזמן עסקה ובמקביל נערכים במשטרה למעצר המוכרים.

   

  שני העצורים, בני 16 מיישוב באזור מודיעין, זוהו על ידי השוטרים כשהם רוכשים נפצים באזור נעלין. הם שוחררו לאחר חקירה קצרה, והנפצים הוחרמו מהם. במקביל, בתוך הכפר אותר הרכב שבו השתמשו המוכרים הפלסטינים. הם הצליחו להימלט, אולם השאירו מאחור שלל רב: בתוך הרכב נמצאה כמות גדולה של נפצים וזיקוקים מכל הסוגים.

   

  מאגר הנפצים שנמצא בנעלין. המוכרים ברחו (צילום: משטרת מחוז שי) (צילום: משטרת מחוז שי)
  מאגר הנפצים שנמצא בנעלין. המוכרים ברחו(צילום: משטרת מחוז שי)

   

  התופעה של מכירת נפצים בכפרים הפלסטיניים פסקה כמעט לחלוטין בשנים האחרונות, בעיקר בעקבות הקמת גדר ההפרדה והחשש מהגעה לכפרים. עם זאת, בתקופה האחרונה זיהו במשטרת מחוז ש"י כי היציבות במצב הביטחוני הביאה, בין היתר, גם לחידוש מכירת הנפצים, בייחוד לקראת פורים.

   

  פעילות ענפה במיוחד נרשמה באזור הכפר נעלין, שבזכות קרבתו לגדר, המוכרים
  בו זכו ללקוחות גם מהתנחלויות הסביבה וגם מהעיר מודיעין. בשבועות האחרונים הגבירו השוטרים את הסיורים והמעקבים באזור, מה שהביא לתפיסת הנערים אמש.

   

  במשטרה אמנם בירכו על "הדו-קיום היהודי-פלסטיני" שהתגלה, אך הביעו תקווה שהוא יתבטא בדרכים אחרות. "מכירת נפצים כמובן אסורה, אך מעבר לכך מדובר באמצעים מסוכנים שיכולים לגרום לפגיעות בנפש", אמרו במחוז ש"י. "אנחנו נמשיך לפעול נגד מכירת נפצים וקוראים לציבור שלא לקנות את החומרים האלו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סבסטיאן שיינר
  העסקים משגשגים לקראת פורים
  צילום: סבסטיאן שיינר
  מומלצים