שתף קטע נבחר

שנתיים וחצי מאסר לחייל שאנס חיילת בתרגיל

חייל סדיר מחיל השריון ניצל יחד עם חברו לינה משותפת באוהל ואנס חיילת בזמן שישנה. בית הדין: "הוא אינו בחל ברמיסת כבודה, גופה ופרטיותה של החיילת"

בית הדין הצבאי בחיפה גזר היום (ד') עונש של 30 חודשי מאסר בפועל על חייל מחיל השריון שאנס יחד עם חברו חיילת בזמן שישנה באוהל במהלך תרגיל בצפון, לפני כשנה וחצי. 

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

הפילה ולא קיבלה די גימלים: "טרטרו אותי"

המשטרה היכתה מפגינים, ר"מ בולגריה התפטר

 

מלבד אינוס בנסיבות מחמירות, הואשם החייל בשורה של עבירות נוספות: שתי עבירות של מעשה מגונה בנסיבות אינוס ושלוש עבירות של הדחה בחקירה, משום שניסה למנוע משלושה חיילים אחרים להעיד על המקרה. לפני כחצי שנה, נידון החייל השני לעונש מופחת בעסקת טיעון.

 

המקרה התרחש בספטמבר 2011, במהלך תרגיל אוגדתי בצפון, כאשר החיילת ישנה באותו אוהל עם החייל וחברו. הם הואשמו כי נגעו באיבריה המוצנעים, מבלי שהייתה מודעת לכך, ולאחר מכן החייל שהורשע היום אנס אותה.

 

לאורך חקירתו ומשפטו, הכחיש החייל את המיוחס לו, אך בית הדין קבע כי מעשיו היו פרי תכנון מוקדם. "הוא אינו בחל ברמיסת כבודה, גופה ופרטיותה של החיילת. הבעת הלגלוג על הסיטואציה מהווה אכזריות שמאופיינת באטימות, השפלה וניצול", נכתב בגזר הדין.

 

עורכי הדין של החייל, אילן כץ ודנה נוף, טענו במהלך המשפט כי אין לגזור על הנאשם עונש חמור יותר מזה שנגזר על חברו וכי המעשים לא היו כרוכים בהפעלת כוח מכל סוג שהוא. החייל ריצה עד כה תקופת מאסר של שנה וארבעה חודשים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
צילום: רויטרס
עו"ד אילן כץ
צילום: רועי עידן
מומלצים