שתף קטע נבחר

בגלל סחבת: בדרום יפסידו אלפי שקלים בשנה

בית המשפט העליון הורה לשנות את רשימת היישובים בפריפריה הזכאים להקלות במס, אך עד כה לא גובשה רשימה חדשה. 55,000 תושבים ייפגעו, בהם תושבי בית שאן, ערד, יישובי חבל אילות ויישובי הערבה התיכונה

שורה ארוכה של יישובים מהפריפריה, בהם בית שאן וערד וכל יישובי הערבה, יוצאו לחלוטין מרשימת היישובים הזכאים להקלות מס. מדובר בהטבה של ‭20%‬ במס הכנסה, שמשמעותה אלפי שקלים בשנה. זאת, בעקבות פסיקת בית המשפט העליון מלפני שנה, שהורה לשנות את רשימת היישובים הזכאים להקלות במס על פי "חוק עוטף עזה".

 

 

בית המשפט קבע כי יש לשנות את הרשימה, מפני שנכללו בה יישובים שאין להם כל קשר ליישובי עוטף עזה, לא נכללו בה יישובים ערביים והיא "נגדה את הזכות לשוויון כחלק מחוק כבוד האדם וחירותו‭."‬

 

בית המשפט הוסיף, כי על הממשלה להתחשב במשמעות הכלכלית הנלווית להחלטה על תושבי היישובים שיוצאו מהרשימה, אך עד כה הממשלה לא מצאה נוסחה חדשה שתחזיר את היישובים לרשימת הזכאים.

 

אתמול אישר גורם במשרד האוצר כי יישובים אלה יוצאו מהרשימה. "כאשר תוקם ממשלה חדשה היא אולי תוכל להחליט אחרת‭,"‬ הוסיף.

 

ברשות המסים אישרו שהוראת בית המשפט העליון תקוים, ולפיה יוצאו מהרשימה היישובים הבאים: ערד, בית שאן, יישובי חבל אילות (קטורה, שחרות, שיטים, אילות, אליפז, באר אורה, גרופית, יהל, יטבתה, לוטן, נאות סמדר, מחנה יוכבד, נווה חריף וסמר) ויישובי הערבה התיכונה (ספיר, עידן, עין יהב, עיר אובות, חצבה, פארן, צופר וצוקים‭.(‬ האוכלוסייה שתוצא מהרשימה כוללת ‭55,000‬ תושבים.

 

לעומת זאת יוכנסו לרשימה, בנוסף ליישובים במרחק של עד 7 ק"מ מרצועת עזה, היישובים הבאים: בית ג'אן, כסרא־סמיע ומדרעה, ובסך הכל ‭20,000‬ תושבים.

 

בעקבות זאת שיגרו בימים האחרונים בעלי המפעלים והעסקים העיקריים בעיר ערד מכתב בהול לראש הממשלה, לשרי האוצר והמשפטים, ליו"ר הכנסת וליו"ר ועדת הכספים, בדרישה לתקן את המעוות.

 

הידיעה פורסמה הבוקר במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים