שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  20 לפיגוע בתאומים: "'השייח העיוור' עדיין מסוכן"
  השייח עבד אל רחמן מרצה מאסר עולם בבית סוהר אמריקני אחרי שהורשע בפיגוע במרכז הסחר העולמי בניו יורק ב-1993, שבו נהרגו 6 בני אדם ויותר מאלף נפצעו. מודיע של ה-FBI שהיה מעורב בלכידתו מזהיר מפני שחרורו: "הוא יהרוג אמריקנים"

  מודיע של הבולשת הפדרלית בארצות הברית (FBI), שסייע ללכוד כמה מהטרוריסטים המסוכנים ביותר, הזהיר כי השייח המצרי עומר עבד אל רחמן, שנודע בכינוי "השייח העיוור" והורשע במעורבות בפיגוע הראשון במגדלי התאומים ב-1993, הוא עדיין מסוכן לארה"ב ואסור לשחררו מהכלא. בפיגוע, שאירע בדיוק היום (יום ג') לפני 20 שנים, נהרגו שישה בני אדם ויותר מאלף נפצעו.

   

  עוד חדשות בעולם :

  צ'יינה טאון: תקף את אשתו בסכין קצבים. צפו

  קריוקי, כדורסל ותינוקות. צפון קוריאה שלא הכרתם

  שיא גינס: טיפסה על האוורסט פעמיים תוך שבוע

  ברלוסקוני מפתיע: שוקל איחוד עם המרכז-שמאל

   

  דבריו של המודיע נאמרו על רקע בקשותיו החוזרות ונשנות של נשיא מצרים מוחמד מורסי מעמיתו האמריקני ברק אובמה להעביר את "השייח העיוור" לכלא במצרים בשל מצבו הרפואי המידרדר.

     

  המצרי התריע, האמריקנים לא הקשיבו לו. זירת הפיגוע במרכז הסחר העולמי, 1993 ()
  המצרי התריע, האמריקנים לא הקשיבו לו. זירת הפיגוע במרכז הסחר העולמי, 1993

   

  הלחץ שמפעילים מורסי ומדינות ערביות אחרות יגבר בחודש הבא, אז יבוא מורסי לביקור בוושינגטון. אולם, עימאד סאלם, קצין לשעבר בצבא מצרים שקשור לפרשת מעצרו והרשעתו של "השייח העיוור", הזהיר בראיון לרשת NBC שהשייח עדיין מהווה סכנה ארה"ב. אגב, עבד אל רחמן בירך מתאו בכלא על בחירתו של מורסי לנשיא מצרים ועל מה שהוא הגדיר "ניצחון האיסלאם".

   

  עבד אל רחמן, בן 74, מרצה מאסר עולם בבית סוהר בצפון קרוליינה, וסאלם התריע ששחרורו של "השייח העיוור" יגרום למוות נוסף. "הוא יהרוג אמריקנים", אמר המודיע של ה-FBI. סאלם טוען שהוא התריע בזמנו מפני כוונת עבד אל רחמן לבצע פיגוע טרור על אדמת ארה"ב - עוד לפני הפיגוע במגדלי התאומים לפני עשור. אולם הוא נבדק בגלאי שקר ותוצאות הבדיקה לא היו חד-משמעיות.

   

  לאחר הפיצוץ בחניון התת-קרקעי של מגדלי התאומים, גייס ה-FBI את סאלם, שהצליח להפוך לעוזר אישי ושומר ראשו של "השייח העיוור" אחרי הפיגוע. במסגרת עבודתו החשאית הוא הקליט את עבד אל רחמן מופיע במסגדים באזור ניו יורק וניו ג'רזי ומורה על רצח אמריקנים.

   

  המודיע של ה-FBI הצליח לסייע לתביעה האמריקנית לקשור את עבד אל רחמן לפיגוע במגדלי התאומים ולתוכניות פעולה אחרות שלו לפגוע במבנים מוכרים במנהטן, בהם מטה האו"ם, בגשרים ובמנהרות.
  סאלם טען שהוא היה בתוכנית הגנת העדים של ה-FBI, אבל החליט לחשוף את עצמו כדי להזהיר את האמריקנים מפני שחרורו של "השייח העיוור".

   

  עבד אל רחמן הוא בשר מבשרם של "האחים המוסלמים" במצרים. הנשיא המצרי מורסי החל לדבר בכלי התקשורת על רצונו לשחרר את "השייח העיוור" מיד לאחר שהושבע לנשיא. עבד אל רחמן הוא מקור השראה לאיסלאמיסטים קיצונים ולאנשי אל-קאעידה ברחבי העולם. בני משפחתו מאיימים באתר האינטרנט שלהם ש"אמריקה תשלם מחיר איום" אם לא תשחרר אותו מהכלא.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הוא עדיין מסוכן? "השייח העיוור"
  לוחץ על אובמה לשחרר את עבד אל רחמן. מורסי
  צילום: Gettyimages
  מומלצים