שתף קטע נבחר

ערבייה הותקפה בירושלים: מריבה או מניע לאומני?

צלמת שהייתה עדה לתקיפה שאירעה סמוך לתחנת הרכבת הקלה משוכנעת: "קבוצת יהודיות תקפה את הערבייה, אחת נתנה לה אגרוף וחברותיה היכו אותה. הרקע הוא לאומני". התקרית שתועדה נחקרת במשטרה אף שטרם הוגשה תלונה

משטרת מחוז ירושלים פתחה בחקירה לבירור נסיבות תקיפה לכאורה של אישה ערבייה. בעדות של עוברת אורח נטען כי קבוצת נשים יהודיות תקפה אתמול (יום ב') את הערבייה שעמדה סמוך לתחנת הרכבת הקלה בשכונת קריית משה בעיר. לטענת עדת הראייה, הערבייה ניסתה להדוף את התוקפות, אך הצעירות המשיכו והורידו את הכיסוי שלראשה.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

בנט על קניית מתפקדים: לצערי זה הגיע גם אלינו

פרשת אלכסנדרה ברנדט: אין ממצא חד משמעי

 

עימות על רקע גזעני? תיעוד התקיפה, אתמול (צילום: דורית יורדן דותן) (צילום: דורית יורדן דותן)
עימות על רקע גזעני? תיעוד התקיפה, אתמול(צילום: דורית יורדן דותן)

 

עדת הראייה, דורית ירדן-דותן, סיפרה כי "צעירה דתייה שחלפה בתחנת הרכבת הקלה נתנה לפתע אגרוף בפרצוף לאישה הערבייה שהמתינה במקום. כשהאישה ניסתה להתגונן בחזרה, החברות של התוקפת באו לעזרתה, החלו להכותה והדפו אותה לעבר קיר התחנה. הייתה שם קבוצה של בנות בגילאי העשרים שתקפו וקראו קריאות לכיוונה. ראיתי את מה שקרה וצילמתי".

 

ירדן-דותן סיפרה כי הבחינה באירוע בעת שעמדה בתחנה שממול. היא סיפרה כי האישה הערבייה עמדה לצד גבר מבוגר ומנגד עמדו התוקפות. "התפתח שם ויכוח וצעקות בין הצדדים, אני לא יודעת מה היה תוכן הדברים אבל הן התנפלו עליה. חלק מהאנשים שהיו שם וביניהם בחורי ישיבה צעקו לה 'אין לך מה לחפש פה' וגם צעקו לעברה שלא תעז לגעת ביהודים". היא טענה עוד כי קצין ביטחון שהיה במקום צפה באירוע אך לא עשה דבר.

 

"בחורי ישיבה צעקו לערבייה 'אין לך מה לחפש פה'" (צילום: דורית יורדן דותן) (צילום: דורית יורדן דותן)
"בחורי ישיבה צעקו לערבייה 'אין לך מה לחפש פה'"(צילום: דורית יורדן דותן)

 

עדת הראייה ירדן-דותן, צלמת חיפאית, סיפרה כי כשהרכבת הגיעה לתחנה עלו עליה הנוסעים ובין היתר גם התוקפים והיא החלה לנסוע. "האישה הערבייה נשארה בתחנה והייתה

נרגשת מאוד", סיפרה ירדן-דותן. יצוין כי במשטרת מחוז ירושלים לא התקבלה תלונה ובשלב זה נעשה ניסיון לאתר את האישה שהותקפה.

 

ירדן-דותן משוכנעת כי "הרקע הוא לא אחר מלאומני, לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין. תושבים רבים עמדו מנגד ולא חשו לעזרת המותקפת. האדם שהיה איתה עמד חסר אונים ולא ידע כיצד להפסיק את התקיפה".

 

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "המקרה המדובר לא התרחש בתוך הרכבת אלא ברחוב. מאבטח של הרכבת הקלה ששהה בסמוך דיווח מיידית על האירוע שהסתיים תוך שניות ספורות. יש לפנות למשטרה בנושא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רגע התקיפה, אתמול
צילום: דורית יורדן דותן
מומלצים