שתף קטע נבחר

באלוני הבשן לא חוששים: "מתנהגים כמו בת"א"

במושב שבתחומו אותר נפל פגז סורי לא מביעים חשש אך מקווים "שהצבא יעשה את העבודה שלו". חלקם מצפים מהממשלה למנוע הישנות המקרה, אחרים מצהירים: "אנחנו רק רוצים שקט"

"אנחנו לא מפוחדים, רק זהירים יותר, מה שלא היינו פעם כשהבתים שלנו היו פתוחים". כך סיפרה בצהריים (יום ד') יסכה דקל, מזכירת אלוני הבשן, לאחר שנפל פגז נמצא בפאתי היישוב. "אנחנו מתנהגים היום כמו בתל אביב ואני מקווה שהצבא יעשה את העבודה שלו, אולי לאיים עליהם שוב כמו בפעם שעברה, כשירו לעברם טיל", המשיכה.

 

חדשות נוספות ב-ynet:

דיווח: סגנו של נסראללה נפצע בפיצוץ בסוריה

אירוע נדיר בניו זילנד: כריש הרג שחיין

 

מוקדם יותר דיווחו התושבים על קול פיצוץ ועל עשן שהיתמר באזור. בסריקות ליד היישוב, כמה מטרים מהגדר, נמצא פגז טנק בקוטר 100 מ"מ שנורה מסוריה. הוא נפל בשטח פתוח וככל הנראה לא התפוצץ, וההערכה היא שמדובר בירי תועה בקרבות בין המורדים לצבא אסד המתנהלים באזור.  

 

שער היישוב באלוני הבשן (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
שער היישוב באלוני הבשן(צילום: אביהו שפירא)

 

 (מפה: Google Maps) (מפה: Google Maps)
(מפה: Google Maps)

 (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

מאתרים את הנפל (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
מאתרים את הנפל(צילום: אביהו שפירא)
 

אלי בוכניק, אב בית בישיבה תיכונית ותושב אלוני הבשן, העיד כי שמע את שריקת הפגז ואת החבטה בקרקע. "היה קצת עשן והזעקתי את רכז הביטחון. אחרי שזיהו את הנפילה קראו לצבא ולמועצה". אך לדבריו, "אי אפשר לעשות כלום נגד הפגזים האלה של הטנקים. לפעמים גם מגיעים לפה קליעים של נשק קל. בשבוע שעבר הגיעה אלינו בטעות יונה סורית מבויתת עם חרוזים בצבעי דגל סוריה, אדום, שחור ולבן. כך שפעם מקבלים יונה ופעם פגזים. אלה החיים שלנו פה".

 

אורי קלנר, סגן ראש המועצה, אישר כי "מדובר בסטייה של פגז של טנק שנורה במהלך הקרבות בין המורדים לצבא הסורי". הוא מצפה מממשלת ישראל "למנוע הישנות מקרים כאלה". בניגוד אליו הסבירה רונית כהן מקצרין, גננת בגן ילדים באלוני הבשן: "לא צריך שתהיה הסלמה, אנחנו רוצים שקט". בשעת הצהריים ישבה עם ילדי הגן בחצר המשחקים, וסיפרה כי "הם רגועים, לא מפריע להם כלום".

 

אמיר דובדבני מאלוני הבשן אמר כי לדעתו מדובר במסר נוסף שמגיע מצדו הסורי של הגבול. "אם זה היה נכנס במישהו או במשהו? זה לא נעים גם אם זה לא מתפוצץ. בפעם הקודמת כשזה נפל בין שני בתים, זה היה במרחק 20 מטר ממני, זה יכול להרוג".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפל הפגז בשטח
צילום: אביהו שפירא
אש ועשן בגבול הסורי
צילום: אלי עובדיה
מומלצים