שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  2012: סוכלו 26 ניסיונות לחטיפת חיילים
  על פי הצבא, מדובר בזינוק משמעותי לעומת 2011, אז נרשמו 11 ניסיונות. בצה"ל טוענים כי גם לעסקת שליט יש קשר לעלייה בניסיונות, וכי הם צפויים להימשך על רקע שביתת הרעב של האסירים הביטחוניים

  26 ניסיונות ממשיים של חטיפת חיילים התרחשו במהלך שנת 2012, זינוק לעומת 2011, אז נעשו 11 ניסיונות. כך עולה מנתוני אגף המבצעים בצה"ל, שמפורסמים בגיליון האחרון של עיתון "במחנה".

   

  באחד המקרים האחרונים, שנחשד כניסיון חטיפה שכשל, המתין חייל בשעת ערב לאוטובוס בצומת מתקן אדם על כביש 443. שני צעירים בעלי חזות ערבית עצרו לידו וניסו להכניסו בכוח לרכב, אולם הוא הצליח להימלט.

   

  סאמר עיסאווי, משוחרר עסקת שליט שחזר לכלא (צילום: רויטרס)
  סאמר עיסאווי, משוחרר עסקת שליט שחזר לכלא(צילום: רויטרס)

   

  עוד בחדשות ynet:

   

  בצה"ל מייחסים את הנסיקה בניסיונות החטיפה, שהתרחשו משני צדי הקו הירוק, להצלחת הפלסטינים להביא לשחרורם של 1,027 אסירים במסגרת עסקת שליט באוקטובר 2011.

   

  במערכת הביטחון מעריכים כי הניסיונות

  לחטוף חיילים או אזרחים יימשכו, לאור שביתת הרעב של ארבעה אסירים בבתי הכלא בישראל. שניים מהם, אימן שארונה (פעיל חמאס) וסאמר עיסאווי (מהחזית הדמוקרטית), שוחררו במסגרת העסקה אך חזרו להמשך ריצוי עונשם.

   

  בשב"כ ובצה"ל הגבירו בשנים האחרונות את מבצעי האכיפה נגד חיילים המנסים לתפוס טרמפים. בין היתר, הוחמרה הענישה ויצא קמפיין רחב שמזהיר מפני עלייה לטרמפים ללא זהירות נדרשת. בצבא מדווחים כי בארבעת החודשים האחרונים לא עלה אף חייל לטרמפ הדמה של המשטרה הצבאית. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "2012: סוכלו 26 ניסיונות לחטיפת חיילים "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים