שתף קטע נבחר

נסראללה: השמועות על מצבי לא נכונות

בדברים שנשא מזכ"ל חיזבאללה בערוץ "אל מנאר" הוא הכחיש את הדיווחים על כך שחלה והועבר לאיראן. "אני אומר לכם בקולי ובדמותי כי כל השמועות האלה חסרות בסיס", אמר. בהמשך שלל גם את השמועות על פציעת סגנו, נעים קאסם

בעקבות חרושת השמועות והדיווחים על הידרדרותו הבריאותית של מזכ"ל חיזבאללה, נואם הערב (יום ד') חסן נסראללה. הנאום משודר בערוץ "אל-מנאר" השייך לארגון. נסראללה נראה ללא שינוי אך מאחר שלא מדובר בהופעה פומבית לא ניתן לדעת מהיכן הוא משודר. בתחילת דבריו התייחס נסראללה לדיווחים על כך שחלה ואמר: "מה ששמעתם עליי לא נכון". הוא לא התייחס לדיווח ספציפי על מצבו אך עסק בדיווחים ביממה האחרונה על פציעתו של סגנו, נעים קאסם, וכינה אותם "שקרים ועלילות". 

 

נסראללה, הערב. "לא רוצה לגזול מזמנם של הצופים" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
נסראללה, הערב. "לא רוצה לגזול מזמנם של הצופים"(צילום: AFP)

 

"לא התכוונתי לגזול מזמנכם וחיכיתי להזדמנות קרובה על מנת לעסוק בנושאים האלה, אך השמועות שהופצו ביומיים האחרונים וההשפעה השלילית שלהן אילצו אותי להקדים ולהופיע בתקשורת כדי להדגיש בקול ובתמונה כי כל מה ששמעתם אינו נכון מיסודו", אמר נסראללה בהתייחסו לעיתוי הנאום, שלא תוכנן מראש.

 

נסראללה הסביר כי אותן שמועות הן "דוגמה למלחמה התקשורתית נגד חיזבאללה". הוא כחכך בגרונו כמה פעמים במהלך דבריו אך נראה כרגיל וביקש למסור תודות למי שהתקשרו לדרוש בשלומו. בסוף דבריו הוסיף בחיוך: "אם יופצו שמועות חדשות, אני שוב אופיע בפניכם".

 

"תוכנית ישראלית בסוריה"

ההתייחסות לפציעתו כביכול של קאסם, שעליה דווח ביממה האחרונה, היא אינדיקציה לכך שגם אם הנאום לא הועבר בשידור חי, הרי שהוא לפחות הוקלט היום. נסראללה התייחס לסוגיות אקטואליות נוספות בלבנון, כמו למשל חוק הבחירות או המחאה בנושא משכורות עובדי הציבור שבמסגרתה נערכו היום הפגנות בביירות.

 

הפגנת מורים ועובדי ציבור בביירות, היום (צילום: AP) (צילום: AP)
הפגנת מורים ועובדי ציבור בביירות, היום(צילום: AP)

 

אתמול פורסמו ידיעות על אשפוזו של נסראללה באיראן. סוכנות הידיעות הטורקית הרשמית "אנטוליה" דיווחה כי הוא נקלע ל"מצוקה בריאותית" לפני כמה ימים, שבעקבותיה הועבר לבית חולים פרטי בביירות ובהמשך הוטס לאיראן. הדברים פורסמו לאחר שבכמה כלי תקשורת לבנוניים פורסם כי נסראללה חלה בסרטן והוא מטופל באיראן. אין לכך כל אישור רשמי. כמה שעות לאחר הדיווח הטורקי פרסם חיזבאללה הודעה רשמית ובה הכחיש את הידיעות ומסר כי נסראללה נמצא בלבנון ומצבו הבריאותי טוב. 

  

מוקדם יותר היום דיווח העיתון הלבנוני "אל-מוסתקבל", המתנגד לחיזבאללה, כי סגנו של מזכ"ל הארגון, נעים קאסם, נפצע בפיצוץ של שיירה ביטחונית של קצינים סורים בכירים אתמול.לדיווח אין אישור ממקור אחר וגורמים בחיזבאללה הכחישו אותו ואמרו שנסראללה צפוי להתייחס אליו בנאומו. הם הסבירו כי כלי תקשורת בלבנון מפיצים שקרים מתוך כוונה לערב את חיזבאללה במשבר בסוריה.

 

נסראללה התייחס גם למתחולל בסוריה ואמר כי חיזבאללה תומך בסוריה מאוחדת ומלוכדת.

"חלוקת סוריה מבחינתנו זו סכנה אסטרטגית על האזור והאומה". הוא הגדיר את הרעיון לפלג את סוריה כ"תוכנית ישראלית". 

 

במהלך נאומו הזכיר נסראללה דברים שנאמרו מפי השגרירה האמריקנית שטענה כי חיזבאללה והמשטר הסורי מתאמים ביניהם השתלטות על מספר כפרים סונים במסגרת תוכנית לחלק את סוריה. הוא הכחיש זאת מכול וכול וטען כי המורדים הם שהשתלטו על כפרים באזור הגבול ואילו התושבים עסקו ב"הגנה על אדמתם".

  

Read this story in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נסראללה, הערב. "אם יופצו שמועות חדשות, אני שוב אופיע בפניכם"
מומלצים