שתף קטע נבחר

התלמידים באוקספורד הכריעו נגד החרמת ישראל

אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה היוקרתית דחתה ברוב גדול את היוזמה להחרים מוסדות ומוצרים ישראליים. "ההצבעה הזו משקפת גוף סטודנטיאלי שמוכן לדון במורכבויות בתוך ישראל", אמרה פעילה באגודת הסטודנטים היהודים

ברוב מוחץ הכריעה אמש (יום ד') אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת אוקספורד לדחות את ההצעה להטיל חרם על ישראל. ההצעה, שכללה חרם אקדמי על מוסדות אקדמיים ישראליים ועל תוצרת ישראלית נדחתה ברוב של 69 קולות לעומת עשרה תומכים. 15 נמנעו.

 

"ההצבעה הזו משקפת גוף סטודנטיאלי שמוכן לדון במורכבויות בתוך ישראל ולא רואה בחרם על ישראל אפשרות ממשית או דרך לדון בסכסוך", אמרה ג'ודית פלקס, מנהלת הקמפיין נגד ההצעה באגודת הסטודנטים היהודים,

 וצוטטה בסוכנות הידיעות JTA.

 

ה"גרדיאן" הבריטי דיווח השבוע כי האווירה בקמפוס הייתה טעונה לקראת ההצבעה וכי כמה מיוזמיה קיבלו הודעות מאיימות בדואר האלקטרוני ואחד מהם אף ביטל את תמיכתו ביוזמה.

 

הסטודנטים התבקשו להצביע על היוזמה של תנועת BDS, שכוללת בין היתר החרמת כל המוצרים מתוצרת ישראל, לרבות פירות וירקות ומוצרים מים המלח, וכן ניתוק הקשרים העסקיים עם חברות ישראליות. הסטודנטים באוקספורד התבקשו להצביע אם לדרוש מאגודת הסטודנטים הארצית של בריטניה להצטרף ליוזמה. בשלב הבא ההצבעה הייתה אמורה להתקיים ברמה הארצית באפריל.

 

תנועת BDS (ראשי התיבות של Boycott, Divestment, & Sanction; בתרגום חופשי: חרם, משיכת השקעות וסנקציות)

פועלת ברחבי העולם, בדגש על אוניברסיטאות, ומקדמת חרם כולל על ישראל ובנות בריתה, במטרה לגרום לממשלה בירושלים לפעול להקמה מיידית של מדינה פלסטינית עצמאית. הפעילים גם לחץ רב על גופי תרבות ומוסדות אקדמיים שלא ישתפו פעולה עם ישראל ובמקרים רבים הפריעו להופעות של גופי תרבות ישראליים בעולם, לרבות התזמורת הפילהרמונית הישראלית בלונדון ולהקת המחול בת שבע.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 27/02/2013 22:01

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אוניברסיטת אוקספורד. רוב של 69 לעומת 10
צילום: shutterstock
מומלצים