שתף קטע נבחר

פוענח הרצח בבית שאן: אחד ירה, שניים הסיעו

בסוף חודש מאי נורה למוות איתי גורן במרכז מסחרי בעיר. שמעון אלקבץ ממגדל העמק נאשם כי ירה בו למרות מעצור בנשק, וברח מהמקום בעזרת שני שותפים. סנגוריהם: "הראיות דלות"

פוענח רצח איתי גורן , שנורה למוות בחודש מאי האחרון במרכז בית שאן: פרקליטות מחוז צפון הגישה הבוקר (יום ו') כתב אישום נגד שלושה נאשמים ברצח ובסיוע למעשה. השלושה נעצרו בתום חקירה ממושכת של ימ"ר צפון, ובמקביל להגשת האישום בבית המשפט המחוזי בנצרת הוסר צו איסור הפרסום שהוטל בתחילת החקירה.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

נפטר נהגו המיתולוגי של רבין: "היו בקשר מיוחד"

ירושלים פקוקה: "למה לרוץ מרתון בלב העיר?"

 

בכתב האישום צוין כי הרקע לרצח היה עימות בין גורן לאיתן חנני לפני כחמש שנים, ובשיאו ירה המנוח ברגלו של חנני. הנאשם המרכזי ברצח, שמעון אלקבץ (33) ממגדל העמק, הוא חברו של חנני. בכתב האישום נטען כי על רקע אירוע הירי קשרו הנאשמים ביניהם קשר לרצוח את גורן, אולם חנני אינו נאשם בשלב זה, והוא אף שוחרר ממעצר.

 

הנאשם המרכזי, שמעון אלקבץ (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
הנאשם המרכזי, שמעון אלקבץ(צילום: חגי אהרון)

 

הרצח אירע במרכז העיר, סמוך לפיצוציית "המקום", ב-24 במאי 2012. האישום שהגיש עו"ד גדי צפריר מפרקליטות מחוז צפון, מייחס לאלקבץ ניסיון לירות בגורן, אולם אז נתקל במעצור בנשק. גורן, יוצא סיירת בצבא, רדף אחריו וניסה ללכוד אותו בידיים חשופות, אולם אז הצליח הנאשם לירות מספר כדורים, ואחד מהם פגע בחזהו. גורן נפצע אנושות ונפטר זמן קצר לאחר מכן.

 

הנאשם נמלט מהמקום ברכב מילוט, שבו נהג נאשם אחר, אבי בוסקילה (34) מבית שאן לשעבר. הנאשם השלישי, נתנאל ביטון, שהה ברכב בעת הירי. שלושתם מואשמים ברצח, קשירת קשר לביצוע פשע ובעבירות נשק.

 

הסנגורים עו"ד יהלי שפרלינג, דורון נוי וחיים אוחנה המייצגים גם את בוסקילה וביטון וכן את חנני, אמרו כי לקוחותיהם מכחישים את המיוחס להם. "מדובר בכתב אישום שלדעתנו חלש מאוד, וחומר הראיות דל ביותר. הראיה לכך היא שחרורו של חנני, שיוחסה לו הזמנת הרצח. כך למעשה טרפו את הקלפים, ולטעמנו התיק כולו יקרוס".

 

זירת הרצח בבית שאן, מאי 2012 (צילום: אחיה ראב"ד) (צילום: אחיה ראב
זירת הרצח בבית שאן, מאי 2012(צילום: אחיה ראב"ד)

 (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
(צילום: אבישג שאר-ישוב)
 

עו"ד זוהר ארבל, סנגורו של הנאשם המרכזי כעת, אלקבץ, הכחיש גם הוא בשמו את האישומים. "התחושה היא שהפרקליטות 'נאנסה' על ידי המשטרה להגיש את כתב האישום. למרות שבתיק התנהלה חקירה ממושכת, הראיות בו דלות".

 

מפקד המחוז הצפוני, ניצב רוני עטיה, נפגש עם אביו של גורן ועדכן אותו בפרטי החקירה. למרבה הכאב, האב, יוסי גורן, מנהל מרחב גלבוע במד"א, היה עד שמיעה ברשת הקשר למאמצי ההחייאה בבנו, עד שנקבע מותו בבית החולים. בני המשפחה של גורן שמרו על שתיקה כמעט מוחלטת מאז הרצח. היום אמר אחיו, מורן: "אנו בוטחים במשטרה ובפעילותה, ומאמינים שתצליח להשלים גם את שאר החקירה".

 

עטייה שיבח את עבודת הימ"ר "על הצלחתה בפענוח הרצח ועל היכולת לתרגם מודיעין איכותי לעבודה מבצעית יעילה ואפקטיבית". מפקד היחידה, נצ"מ מיכאל שפשק, אמר: "השקענו משאבים רבים משך חודשים על מנת להגיע לחשודים ולמצות איתם את הדין. ביכולתנו להגיע במוקדם או במאוחר אל כל עבריין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ירו וברחו. שוטרים בזירה
צילום: אבישג שאר-ישוב
שמעון אלקבץ. ניסה לירות, ונתקל במעצור
צילום: חגי אהרון
אבי בוסקילה. נהג ברכב המילוט
צילום: חגי אהרון
נצ"מ שפשק: "במוקדם אור במאוחר, נגיע לכל עבריין"
צילום: אחיה ראב"ד
עו"ד שפרלינג
צילום: חגי אהרון
עו"ד נוי
צילום: חגי אהרון
מומלצים