שתף קטע נבחר

הליכוד: "מילה זו מילה? מה זה השטויות האלה?"

ראש צוות המו"מ של הליכוד ביתנו עו"ד שמרון תקף את הבית היהודי בראיון לגלי-צה"ל: "זו ברית של אוהדי כדורגל? לא מוכן לשמוע על הספינולוגיה". נתניהו ייפגש עם ראשי ש"ס לפני בנט

מתקפה חריפה של הליכוד על נפתלי בנט: ראש צוות המו"מ הקואליציוני של הליכוד ביתנו, עו"ד דוד שמרון, הטיח הבוקר (יום א') האשמות במפלגת הבית היהודי שכרתה ברית עם יש עתיד של יאיר לפיד. "אומרים לנו, 'רבותיי, תבטלו את ההסכם עם הגברת לבני'. אני לא מוכן לשמוע ספינולוגיה מהסוג הזה. זה עניין של ילדים? זו ברית של אוהדי כדורגל? 'מילה זו מילה'? 'גבר גבר'? מה זה השטויות האלה?".

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

המשפחה שנמחקה: נהג משאית גרם למות חמישה

לקראת הסדר עם האנס בגן העיר; הקורבן מסתייגת

 

בראיון לתוכנית "נכון להבוקר" עם ניב רסקין בגלי-צה"ל, שמרון ייחס לבית היהודי "החרמה של חלקים בעם", לדבריו כ"עונש על זה שטלפון הורם אליהם אחרי שהוא הורם אל הגברת זהבה גלאון. הליכוד החרים את הבית היהודי מפני שצלצלו שעה יותר מאוחר או שעה יותר מוקדם? זה נקרא חרם?"

 

נתניהו, היום בפתח ישיבת הממשלה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90) (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
נתניהו, היום בפתח ישיבת הממשלה(צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

 

ועל אף ההחרפה בטונים, צפויים אחר הצהריים להיפגש נתניהו ובנט בלשכת ראש הממשלה בירושלים. לפני כן ייפגשו עם נתניהו ראשי מפלגת ש"ס אלי ישי, אריה דרעי ואריאל אטיאס.

 

אמש התחזקו המתקפות ההדדיות כשראש הממשלה הגיע לבית הנשיא לבקש ארכה של 14 יום לטובת הרכבת הקואליציה. הוא נימק את בקשתו בכך ש"בגלל שיש מפלגות שמנהלות חרמות", לא הצליח להרכיב ממשלה. נתניהו אף ניסה לדבר מעל ראשו של בנט אל הציונות הדתית ואל מתיישבי יהודה ושומרון ואמר להם כי הם צריכים לדעת טוב יותר מכולם מהם חרמות.

 

בתגובה אמר בנט, לראשונה בקולו, כי לפיד עמד במילתו ולא נכנס לממשלה בלעדיו, לפיכך כעת תורה של הבית היהודי לעמוד במילה. אנשי יו"ש גיבו את בנט. ח"כ אורית סטרוק המתגוררת בחברון אף אמרה כי לפני שיטיף, ראוי שנתניהו יסביר לבוחריו את טיב הברית שרקם עם ציפי לבני ועמיר פרץ.

 

בפתח ישיבת הממשלה אמר נתניהו כי נוכח חתירתה של איראן לפצצה גרעינית, ובשעה ש"הם מלכדים ומאחדים את המאמצים שלהם, אנחנו נדרשים ללכד ולאחד את הכוחות אצלנו כדי לעצור את הסכנות הללו". הוא הביע צער כי "זה לא מה שקורה", אך התחייב "לנסות לאחד וללכד את הכוחות לקראת המטלות הגדולות הלאומיות והבינלאומיות שאנחנו עומדים בפניהן. אני מקווה שאני אצליח, אני אמשיך לנסות".

 

שמרון העריך כי נתניהו יצליח להרכיב ממשלה בשבועיים הקרובים, אך סיפר: "לא צחקתי כל כך הרבה כמו בחודש הקודם. לא צחוק מזלזול אבל צחוק מיצירת ספין. אני לא רוצה להשתמש במילה 'מגוחך', אבל מוזר מאוד".

 הוא ביקר את הברית שנכרתה בין יש עתיד לבית היהודי: "בא ציבור לאומי, הציבור של הבית היהודי, שמונהג בידי מנהיגותו, והמנהיגות הזו מחרימה חלקים בעם מאחר שהיא אומרת, 'אנחנו לא ניכנס לממשלה בלי לפיד'. אפשר לייפות את זה ולייפייף את זה, אבל זה מה שהיא אומרת".

 

לדבריו, בכך חורצים בבית היהודי את גורלם של החרדים: "חלק אחר מהציבור המשתייך למחנה הלאומי, הציבור החרדי, יודר מהיותו בממשלה במשך ארבע או ארבע וחצי השנים הקרובות - כל זה מין עונש על זה שטלפון הורם אלינו אחרי שהוא הורם אל הגברת זהבה גלאון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד דוד שמרון
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים