שתף קטע נבחר

ש"ס: נתניהו מרח אותנו. זה גמור, נהיה באופוזיציה

לאחר הפגישה "הטובה והמעשית" ב-4 עיניים בין נתניהו לבנט, גם במפלגה החרדית מבינים שהפעם הם לא יהיו בקואליציה. "נתניהו לא הציג דבר חדש", אמרו בש"ס על השיחה עם נתניהו. אופטימיות בבית היהודי: מקווים שהפגישה תוביל להתפתחויות

28 ימים קיבל ראש הממשלה מנשיא המדינה כדי להקים קואליציה – וכשל. אבל ביום הראשון של הארכה שקיבל כבר ניכרת התקדמות משמעותית במגעים עם אחת ממפלגות המפתח, והבנה אצל אחרת שבתחילת הקדנציה הזו – בפעם השנייה בלבד בשלושת העשורים האחרונים – היא תהיה בחוץ. "הפגישה הייתה מריחה אחת גדולה, נתניהו סתם הזמין אותנו", אמרו הערב (יום א') גורמים בש"ס הבקיאים במשא ומתן הקואליציוני, בעקבות פגישת ראשי המפלגה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

המשא ומתן הקואליציוני - דיווחים נוספים ב-ynet:

נתניהו ובנט בפגישה ב-4 עיניים: "טובה ומעשית"

נתניהו לש"ס: לא יכול להכניס אתכם בגלל בנט

 

בש"ס העריכו הערב כי אם לא תהיה פריצת דרך דרמטית עם מפלגת העבודה בעתיד הקרוב, "העניין גמור וחתום, ואנחנו נהיה באופוזיציה. לא היה שום דבר בפגישה היום שלא ידענו, נתניהו לא הציג בפנינו שום דבר חדש". בימים האחרונים לחצו בליכוד-ביתנו, בש"ס וביהדות התורה באופן חסר תקדים על יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ', כדי לשכנע אותה להצטרף לקואליציה – אבל בינתיים יחימוביץ' עומדת בסירובה. "מופעלת בימים האחרונים ארטילריה ברמה שטרם נראתה", אמרו על כך חברי כנסת בעבודה.

 

בכיר בש"ס אמר כי "לא ציפינו לשמוע כלום. הסברנו לו שזה לא בנט ולא לפיד – זה הוא. 'תביא את שלי', אמרנו לו, 'אם אתה רוצה ממשלה אחרת. אם לא, אז לא. עזוב אותך מכל הסיפורים, ומאיך מביאים את שלי. אתה יודע איך עושים את זה. תסביר לה שאתה מוכן לשלם לה את המחירים שהיא דורשת. אבל זה אצלך ביד'. נתניהו עוד לא החליט במאה אחוז. הוא לא השתעשע איתנו, ולא היו דחקות. אבל אצל ביבי הכול בדקה התשעים. לא נורא להיות קצת באופוזיציה".

 

ובזמן שבש"ס מבינים כי הם בדרך החוצה, הבית היהודי עושה צעד משמעותי אל הקואליציה. הערב דנו נתניהו ויו"ר המפלגה נפתלי בנט ביחידות בהצטרפות הבית היהודי לקואליציה. בבית היהודי הביעו הערב אופטימיות ואמרו כי "מקווים שהפגישה עם ראש הממשלה תוביל להתפתחויות".

 

בחלק מפגישת נתניהו-בנט נכח גם שר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן, מספר 2 בליכוד-ביתנו. לאחר מכן נשארו שני ראשי המפלגות לדון בארבע עיניים בנושאים שעל הפרק. בבית היהודי הגדירו את הפגישה "טובה ומעשית", ואמרו כי סיכמו להמשיך ולהידבר בקרוב. 

 

היום זכה בנט לתמיכה ולגיבוי הן בתוך מפלגתו והן מכיוון בכירים באגף הימני של הציונות הדתית. רבני "תקומה" – דב ליאור, חיים שטיינר, איסר קלונסקי ודוד חי הכהן – ניסחו מכתב תמיכה בהתנהלות במו"מ הקואליציוני: "בעקבות העדכונים שקיבלנו ועל אף ההיסטריה התקשורתית, אנו מחזקים את ידיכם בדרך אשר אתם הולכים למען שמירת עולם התורה וההתיישבות בארץ ישראל, בשיתוף הפעולה עם יאיר לפיד ומפלגת יש עתיד".

  

חרף העובדה שפגישת נתניהו-בנט נקבעה מראש, לאורך היממה האחרונה עוד ניסו בליכוד לעקוף ולשבור את הברית בין הבית היהודי לבין יש עתיד. ראש צוות המו"מ הקואליציוני של הליכוד-ביתנו, עו"ד דוד שמרון, תקף הבוקר בגלי צה"ל את הבית היהודי והאשים את בנט בפלגנות: "אומרים לנו, 'רבותיי, תבטלו את ההסכם עם הגברת לבני'. אני לא מוכן לשמוע ספינולוגיה מהסוג הזה. זו ברית של אוהדי כדורגל?"

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דרעי. הולך לאופוזיציה?
צילום: גיל יוחנן
בנט. מתקרב לממשלה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים