שתף קטע נבחר

אהוד ברק: הסכם עם הפלסטינים - בלתי אפשרי

בוועידת השדולה הפרו-ישראלית "איפא"ק" בוושינגטון הצהיר במפתיע שר הביטחון כי לא ניתן להשיג הסכם שלום כולל עם הפלסטינים וצריך לפעול להשגת הסכם ביניים. "אם גם זה ייכשל, צריך לנקוט צעדים חד צדדיים", הזהיר ברק. בנוגע לאיראן אמר: "ישראל מתכוונת לכך שכל האופציות על השולחן"

שר הביטחון אהוד ברק  משחרר הצהרה מפתיעה: בנאום שנשא הלילה (יום ב') בוועידת השדולה הפרו-ישראלית "איפא"ק" בוושינגטון אמר ברק כי הסכם שלום כולל עם הפלסטינים הוא בגדר הבלתי אפשרי.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

חשדנות ביש עתיד: "נתניהו עוד יעשה לנו תרגיל"

מלחמת דת: לוחמים שיעים מהאזור זורמים לסוריה

כוננות ארבה בישראל: מחזיקים אצבעות למצרים

גבר בארה"ב: האקסית גנבה נוזל זרע - והרתה

 

ברק ציין בנאום כי "צריך להשיג הסכם ביניים שבו נבטיח את ביטחון ישראל". שר הביטחון הזהיר כי גם אם הסכם כזה ייכשל, ישראל תיאלץ לנקוט צעדים חד צדדיים כדי למנוע מדינה דו לאומית.

 

"מתכוונים לכך שכל האופציות בנוגע לאיראן נמצאות על השולחן". ברק באיפא"ק (צילום: AFP) (צילום: AFP)
"מתכוונים לכך שכל האופציות בנוגע לאיראן נמצאות על השולחן". ברק באיפא"ק(צילום: AFP)

 

"ישראל תצטרך לקבוע קו גבול שבתוכו יהיו גושי ההתנחלויות ויוצבו כוחות ביטחון לאורך הירדן", אמר ברק, והדגיש כי לא תהיה פשרה בכל הנוגע לביטחון ישראל.

 

ברק הוסיף כי יש צורך בפתרון של שתי מדינות משום שהוא הפתרון היחידי. "זהו ציווי שנועד להבטיח את הזהות שלנו כמדינה יהודית ודמוקרטית", קרא ברק, ושלח מסר לממשלה הבאה בנוגע לפרטנר בצד השני: "אנחנו לא עושים לפלסטינים טובה. נתניהו נקט צעדים אמיצים כולל הקפאה בהתנחלויות והם מצדם לא הגיבו בהתאם".

 

על רקע הדיווחים באיראן אתמול על בניית 3,000 סרכזות מדור חדש, ברק לא פסח בנאומו על הנושא האיראני וחזר על עמדתו: "ישראל מתכוונת כשהיא אומרת שכל האופציות על השולחן בכל הנוגע לרצון איראן להשיג נשק גרעיני. אנחנו מצפים שכל מי שאומר את זה מתכוון לזה. ישראל בטח מתכוונת לכך".

 

נתניהו, שברק היה שותפו לדרך בהפעלת הלחץ על מדינות המערב לנקוט צעדים נגד איראן, אמר אתמול בישיבת הממשלה כי בשל חוסר ההתקדמות בסבב השיחות האחרון בין איראן למעצמות המערב, היא ממשיכה למרוח את הזמן בדרך לפצצה. "טהרן מתכוונת להמשיך בהעשרה של חומר גרעיני של פצצת אטום".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהוד ברק הלילה בוועידת איפא"ק
צילום: AFP
מומלצים