שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כולנו ברכה אנושית אחת חיה
  איך חוגגים יום הולדת לשי, אתלט מצטיין, שגילה לפני שנתיים שהוא חולה ב- ALS? במקום טקסים ורחמים, הוציאה אחותו דורית 400 אנשים מהבית, כדי ליצור את הכתובת האנושית: "אוהבים אותך שי" בחוף פולג. שי שטס מעליהם, ראה אותה: "אין לכם מושג כמה ריגשתם אותי, זה היה יום ההולדת הטוב ביותר שלי". הצטרפו גם אתם ליום מעשים טובים שיתקיים מחר, 5 במרס ועשו טוב למישהו אחר

  איך חוגגים יום הולדת לגבר בן 47, אתלט מצטיין, אלוף משנה ואיש ברזל, שגילה לפני שנתיים שהוא חולה ב- ALS (מחלת ניוון שרירים מתקדם) והיום כבר מונשם, לא יכול להזיז את ידיו ויושב בכסא גלגלים? איך מעבירים לו מסר ברור של אהבה, בלי רחמים ובלי טקסים נוסח "חיים שכאלה"?

   


   

  חיפשנו דרך לבטא את אהבתנו ולעודד את רוחו של שי, אחי, מבלי לעייף אותו במסיבה גדולה. במבצע סודי שארך 12 ימים בדיוק, ביררתי מהם נתיבי הטיסה לאורך החופים וניסיתי לאתר מיקום מתאים להפתעה. מיד לאחר שמצאתי שחוף פולג מתאים, התחלתי להפיץ מיילים, מסרונים והודעות סודיות בפייסבוק. המטרה הייתה ליצור על החוף את הכתובת האנושית "אוהבים אותך שי", באמצעות 400 אנשים, וששי שיטוס מעל, ייצפה בה מהאוויר.

   

  פתחנו תיבת מייל מיוחדת, העלינו קובץ אקסל שיתופי ושלחנו מייל מרגש שבין לילה הפך לויראלי והגיע למאות אנשים. נדהמתי מההתגייסות ומהרצון לקחת חלק באירוע. הרעיון סחף את כולם: החברים דאגו לעגלת קפה, לעוגות, לשמשיות ולבלונים והמשפחה הביאה כיבוד ושתייה. הרגשתי שבמסגרת ההפקה פגשתי את הטוב שבאנשים וזה היה מחמם לבבות ומרומם רוח.

   

  איך מסדרים 400 אנשים כאותיות תוך חצי שעה? (צילום: דלית שחם) (צילום: דלית שחם)
  איך מסדרים 400 אנשים כאותיות תוך חצי שעה? (צילום: דלית שחם)

   

  במקביל, תכננו את בניית האותיות מבחינה לוגיסטית, כך שיהיה אפשר לקרוא אותן מהשמיים והתחבטנו בדרך שבה ננהל 400 אנשים בחצי שעה בלבד. ההפקה הזו אמנם הייתה הפתעה עבור שי, אך נעשתה לחלוטין בהשראתו. כמתנדבת באירועי האופניים "גרנד פונדו" ששי מפיק, למדתי ממנו איך לנהל בהצלחה אירועים כאלה. רשימת האקסל התמלאה במהירות ונסגרה בערב שלפני האירוע. ביום עצמו הגיעו 80 איש יותר ממה שציפינו – יצרנו באמצעותם צורה של לב שהוספנו בסוף המשפט.

   

  יש ערמה של חבר'ה על החוף

  ביום שבת, ה- 2 במרס, יום הולדתו של שי, החלו לזרום לחוף פולג החל מהשעה 8:00 בבוקר, עוד ועוד אנשים בלבוש אחיד. כל הבאים הצטלמו בזה אחר זה אוחזים בשלט: "אוהבים אותך שי", כדי לאפשר לשי לראות אותם בהמשך באופן אישי. תוך חצי שעה שורטטו כל אותיות המשפט בהתאם לתכנון שלנו לאורך 60 מטרים, בתיאום מופלא בין אנשים שמעולם לא עבדו ביחד קודם. השטח היה מוכן.

   

  בין המשתתפים היו בני משפחה, חברים של שי, של המשפחה, חברים של חברים וחברים של חברים של חברים. מבוגרים, קשישים, בני נוער, וילדים, כולם ישבו בשמש על החול במקומות המסומנים, אוחזים בלונים ומחכים להודעה שהמטוס מסוג צסנה, שהטיס את שי, המריא (בעבר היה לשי רישיון טיס והוא נהג לטוס בצסנות. האזור האהוב עליו לטיסות, היה בדיוק זה שבו היינו).

   

  כך זה נראה מלמטה (צילום: דלית שחם) (צילום: דלית שחם)
  כך זה נראה מלמטה(צילום: דלית שחם)

   

  וכך זה נראה מלמעלה (צילום: רועי פלג) (צילום: רועי פלג)
  וכך זה נראה מלמעלה(צילום: רועי פלג)

   

  כשהודעתי ברמקול שמטוסו של שי המריא, ההתרגשות הייתה בשיאה. כולם המתינו בדריכות. כשהמטוס הגיע, כולם נופפו בבלונים וצעקו משמחה בהתרגשות גדולה. שלוש פעמים חג מעלינו המטוס ולסיום הטה את כנפיו לשלום לקהל.

  "הייתי בהלם מוחלט, והתרגשתי עד דמעות" אמר שי לתמי אשתו כשירד מהמטוס. "אין לכם מושג כמה ריגשתם אותי, זה היה יום ההולדת הטוב ביותר שלי", כתב בעמוד הפייסבוק שלו.

   

  ההתגייסות המדהימה לברכה האנושית הזו ריגשה לא רק את שי ואת המשפחה שלנו, אלא גם את כל מי שהגיע לחוף. אנשים כל הזמן מתקשרים ומודים לנו על ששיתפנו אותם באירוע. אנחנו עדיין מעכלים את ההתגייסות המקסימה ואת הבעת האהבה הגדולה הזו. ארץ ישראל היפה במיטבה.

   

  בואו גם אתם לעשות קצת טוב! אלפי פרויקטים התנדבותיים ממתינים לכם ביום מעשים טובים, 5 במרס 2013.

  יש לכם רעיון לפרויקט שיכול לעשות טוב? שלחו לנו וננסה להוציאו לפועל ביום המעשים הטובים.

  לפרטים נוספים - "יום מעשים טובים" גם בפייסבוק.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים