שתף קטע נבחר

ההערכה: התקף קנאה הוביל לרצח המשולש

במשטרה מעריכים בזהירות כי דב תגר רצח את בת זוגו, בנה ואת ידידו ב"נסיבות רומנטיות". עם זאת נבדקים כיווני חקירה נוספים. איש מהמעורבים לא היה מוכר למשטרה ולרשויות הרווחה. משפחת הספר שנורה למוות: "הוא היה פסיכולוג של כולם ואולי זו הייתה הבעיה". מכריה של הנרצחת: "היא חששה שיקנא"

במשטרת מחוז חוף מתחזק הבוקר (יום ג') החשד שלפיו מסע ההרג המשולש של המאבטח דב תגר אירע על-רקע רומנטי. תגר, מאבטח במקצועו, רצח אתמול את בת זוגו חתואלה קוזניצוב (42), את בנה אלכס (17) ואת הספר יוסף דב (52), ולאחר מכן שם קץ לחייו. ככל שהחקירה מתקדמת מעריכים בזהירות במשטרה כי המניע לרצח המשולש היה התקף קנאה. עם זאת, במשטרה אמרו הבוקר כי נבדקים כיווני חקירה נוספים, בין היתר נבדק אם הרקע היה כלכלי. ynet העביר שידור חי מחיפה.

 

בחקירה הישירה עוסקים מאז אתמול שני קצינים ושישה חוקרים מהיחידה המרכזית של מחוז חוף במשטרה בפיקודו של ניצב-משנה אלי אסייג. במהלך הלילה אספו החוקרים ממצאים בשלוש הזירות וחקרו עדים רבים ובהם בני משפחתו של תגר ובני משפחות קורבנותיו, שכנים ומכרים של הארבעה.

 

בין השאר נבדק אם היה מאבק בין תגר לבין בנה של זוגתו במהלך אירוע הדקירות שפתח, כך מעריכים החוקרים, את מסע ההרג. הבוקר אמר קצין משטרה כי מוקדם לקבוע מה התרחש בדירה הזעירה בקריית שמואל שבה נמצאו גופותיהם של האם והבן, והבדיקה הפתולוגית צפויה לשפוך אור על האירוע. במשטרה וברשויות הרווחה באזור ציינו כי איש מהמעורבים אינו מוכר להם ולאיש מהם אין עבר פלילי והם גם אינם מוכרים לשירותי הסעד.

 

תגר התאבד בתום מסע ההרג (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
תגר התאבד בתום מסע ההרג(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

בני משפחה, חברים וקרובים התכנסו הלילה בקריית ים ובקריית שמואל והתאבלו על שלושת קורבנותיו של המאבטח. בזמן שחוקרי המשטרה עמלים לפענח את הקשר בין הקורבנות ובין החשוד במעשים, סיפרו הנוכחים על הנרצחים, וניסו להעריך בעצמם מהם מניעי הרוצח.

 

ל-ynet נודע כי תגר אמור היה להחזיר בשבוע שעבר את הנשק לחברת האבטחה, אך לא עשה כן. מנהליו פנו היום לאחיו ואלה הגיעו לדירה בקריית שמואל כדי לחפשו. לתגר לא היה עבר פלילי, וכך גם לשלושת קורבנותיו.

 

הנרצח התגרש לפני ארבע שנים 

יוסף דב, בן 52 מקריית ים, השאיר אחריו בת, אם (תמר), אחות (רוזה) ואחיינים (יוסי, רינת ורפי). המספרה שבבעלותו נמצאת בשדרות ירושלים, לא הרחק מביתו. ב-27 השנים האחרונות, כפי שסיפרו בני משפחתו, הוא עסק במקצוע. לפני ארבע שנים התגרש מאשתו, שעמה הביא ילדה לעולם. מאז התגורר בבית אמו בקריית ים.

 

"איך שהוא סיים את הצבא הוא הלך להיות ספר. הוא אהב את החיים", סיפרה אחותו של דב, שנורה למוות על ידי תגר במעלית במפרץ חיפה. "כשהוא טס לאמריקה הוא סיפר שהרוויח שם 100 אלף דולר וביזבז את הכול, הוא חי, אהב ליהנות".

 

לדברי אחיינו, "הוא מעולם אפילו לא קיבל דו"ח, לא היה לו עבר פלילי או חברים עם עבר כזה. הוא לא חיפש צרות, הוא ידע מה זה לעבוד וליהנות מהחיים". אחיינית נוספת הסבירה כי "הוא היה בשביל המון אנשים אוזן קשבת. זה הדבר הכי לא צפוי ובלתי מתקבל על הדעת, הוא היה כותל להמון אנשים. הוא היה פסיכולוג של כולם ואולי זו הייתה הבעיה. הוא אמר שספר צריך להיות פסיכולוג של הרבה אנשים".

 

פינוי גופות האם ובנה מהבית בקריית שמואל (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
פינוי גופות האם ובנה מהבית בקריית שמואל(צילום: חגי אהרון)

 

 (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

הנרצחים האחרים - חתואלה ואלכס קוזניצוב - התגוררו בקריית שמואל ב-17 השנים האחרונות. לדברי רוברט בן סימון, שכן ומכר של האישה, היכרותה עם תגר נמשכה מעט יותר מחצי שנה. "היא הייתה אישה טובה, לא מתבלטת, לא ידועה. היא לא עבדה והתקיימה מקצבה", הוא סיפר על מי שהייתה חברתו של האיש שרצח שלושה בני אדם במסע רציחות מטורף בערב אחד. "הכרנו במשך שנים, בכל פעם היא עברה לדירה אחרת ואני עזרתי לה במה שיכולתי. היינו יותר מידידים. הייתי מייעץ לה בכל מיני קשיים שהיו לה".

 

"היא חששה שהחבר יקנא"

לדבריו, "רק בתקופה האחרונה, אחרי שהיא הכירה אותו, היא ביקשה שננתק קצת את הקשר, כדי שהוא לא יקנא". הפעם האחרונה שנפגשו הייתה בסופרמרקט שכונתי. "שאלתי מה שלומה, מה קורה, ודיברנו קצת, אבל היא ביקשה שלא נדבר הרבה, 'שלא יהיו בעיות'".

 

הבן, שנפל קורבן אף הוא, למד בפנימייה והיה "הדבר הכי יקר לה", לדברי השכן. "היא כל הזמן רצתה לדעת מה קורה איתו והוא רצה לדעת מה קורה איתה. התחושות קשות מאוד. היא הייתה אישה טובה שפשוט יצאה עם הבן אדם הלא נכון", סיכם.

 

קריית שמואל. סימני דקירות על גופות האם ובנה  (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
קריית שמואל. סימני דקירות על גופות האם ובנה (צילום: אבישג שאר-ישוב)
  

שוטרים ברחוב חלוצי התעשייה במפרץ חיפה לאחר הרצח (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
שוטרים ברחוב חלוצי התעשייה במפרץ חיפה לאחר הרצח(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

חקירת המשטרה עדיין בראשיתה, ולעת עתה, אלו הפרטים הידועים וזמני התרחשותם.

 

שעות הצהריים המוקדמות:

המאבטח דב תגר, בן 46, חשוד שרצח בדירה בשכונת קריית שמואל בחיפה את בת זוגו ואת בנה בן ה-17. רק שעות ארוכות לאחר מכן קיבלה המשטרה דיווח על גופות בדירה.

 

15:00:

שוטרי קריית חיים מגיעים לזירת רצח בתוך מעלית בבניין משרדים. הם מגלים גבר ירוי - הספר בן ה-52 יוסף דב (סוסו) - ומעריכים כי החשוד המרכזי תגר נמלט עם מכוניתו של הקורבן.

 

במצלמות האבטחה בזירת הרצח תועדו השניים מבלים יחד. הם שתו קפה ונראה כי הם מיודדים. השניים הגיעו יחד לבניין,

שם רכש הנרצח מוצרי ספרות לבית העסק שלו. מבדיקה מתברר כי המאבטח מחזיק נשק ברישיון.

 

19:00:

מידע על צבע המכונית ומספרה הועבר ליחידות השונות של המשטרה, ובעקבות סריקות מאותר באזור קריית אתא כלי הרכב של הספר שנרצח. הצוות נערך למעצר, אך תגר החשוד ברצח יורה בעצמו ומת לעיני השוטרים.

 

20:00:

משטרת חיפה מגיעה לזירת רצח נוספת בדירה בשכונת קריית שמואל בעיר. הם מגלים את שני הקורבנות שנרצחו ככל הנראה שעות לפני כן - חברתו של המאבטח החשוד, ובנה. על פי הדיווח הראשוני תגר רצח אותם בדקירות, אבל עדיין אין ודאות כיצד השניים נרצחו.


פורסם לראשונה 05/03/2013 00:25

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סמוך לזירת האירועים בחיפה
צילום: אבישג שאר-ישוב
באזור הזירה בקריית אתא
צילום: אבישג שאר-ישוב
צילום: חגי אהרון
פינוי הגופות מהבית בקריית שמואל
צילום: חגי אהרון
יוסף דב
דב תגר
באדיבות יבגני זרובינסקי, krayot.com
מומלצים