שתף קטע נבחר

ביאח"ה כבר גבו עדות: "קולות עבור כסף בעבודה"

בעדות מפורטת תיאר אחד המעורבים מפגשים להעברת כסף תמורת קולות בפריימריז, בפרשה שנחשפה ב"ידיעות אחרונות". חברי כנסת עשויים להיחקר באזהרה. שלי יחימוביץ' אמרה בגלי צה"ל שעמיר פרץ מעורב בפרשה, הוא מכחיש בתוקף ומאשים: "זה רוע אישי. למה לא חשפה את שאר השמות?"

במקביל למהומה הפוליטית, חקירת המשטרה סביב החשד לקניית קולות בפריימריז של המפלגות מסתעפת. בהמשך לחשיפה ב"ידיעות אחרונות", ל-ynet נודע הבוקר (יום ג') כי בכירי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) כבר גבו עדות מאחד האנשים שסיפר להם על השיטה לכאורה בבחירות המקדימות במפלגת העבודה.

 

החקירה החלה בשבועות האחרונים דווקא סביב הפריימריז במפלגת הבית היהודי לאחר שעלה חשד כי ח"כ ניסן סלומינסקי שילם כסף לקבלני קולות על מנת שאלה יפקדו בשבילו אנשים לבחירות הפנימיות. היום נחשף ב"ידיעות אחרונות" כי גם במפלגת העבודה הופעלו קבלנים, ולפי העדויות אלה קיבלו כסף גם מחברי כנסת. עוד נטען כי שר בכיר לשעבר היה נוכח באחד המפגשים שבהם הועבר הכסף, ויו"ר המפלגה שלי יחימוביץ' חשפה את שמו - עמיר פרץ.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

נחשף העד בהולילנד: מי אתה, שמואל דכנר?

קרובת הרוצח מחיפה: "הוא היה עדין נפש"

 

 

המידע הזה הגיע גם לידי המשטרה במהלך החקירה שביצעה בבית היהודי. אתמול כבר נפגשו חוקרים בכירים ביאח"ה עם אותו עד שסיפר כי היה עד לכסף ששילמו מתמודדים לקבלני קולות. הוא מסר עדות מפורטת ותיאר כיצד השתלשלו האירועים ואיך ראה את הכסף עובר.

 

העדות הזאת, שמסבכת לכאורה גורמים בכירים במפלגת העבודה, תביא לכך שלא יהיה מנוס מהזמנתם לחקירה באזהרה. במשטרה יבדקו לעומק את העדויות, ולאחר שיגבשו ראיות נוספות יגישו פנייה ליועץ המשפטי לממשלה על מנת לבקש חקירת חברי כנסת.

 

פרץ: פונה למשטרה שתבצע בדיקה 

פרץ עצמו אמר הבוקר בראיון לאולפן ynet: "קיבלתי את הידיעה על הכוונה של עיתון ידיעות אחרונות לפרסם רק אתמול בלילה, כשנתבקשנו להגיב. אמרנו 'כשמדברים על פגישה מסוימת נודה אם תגישו לנו מה התאריך ומי האנשים ונוכל לבדוק אם עמיר פרץ השתתף".

 

הכותרת הבוקר ב"ידיעות אחרונות" (באדיבות "ידיעות אחרונות") (באדיבות
הכותרת הבוקר ב"ידיעות אחרונות"(באדיבות "ידיעות אחרונות")

 

"מעולם לא הייתי שותף, לא בבית קמה ולא בבית אלפא ולא בשום מקום אחר, באירוע שבו הועברו צ'קים או המחאות" הוא הדגיש. "מעולם לא הייתי שותף, חלילה וחס לא הייתי באירוע כזה ואם היה לא הייתי עד לו ולכן מוזרים בעיניי הדברים.

 

"אם יחימוביץ' יודעת שתפנה למשטרה, אני פונה למשטרה, לכל מוסדות החקירה, לבצע כל בדיקה. אני מוכן לשתף פעולה בכל רגע נתון ובכל זמן. יש גבול. את שמי הטוב לא קניתי במקרה, עשיתי רק למען המדינה ומעולם לא לביתי. אבל אני לא אתן שיפגעו בשמי הטוב, אני לא קניתי אותו באופן מקרי.

 

"בוודאי שמה ששלי עשתה רק נובע מרוע אישי ומשיקולים פוליטיים נחותים ביותר, אחרת היא הייתה חושפת את כל השמות. מה, אני לא יודע את השמות? אבל למה שאני אפגע בהם? אם העיתון הטיל חיסיון הייתה לו סיבה טובה, אולי יש צורך לבדוק את זה עוד קצת. עכשיו באה שלי ומנצלת את החסינות שלה וחושפת שמות איפה שמתאים לה לחשוף שמות".

 

אתה מתכוון לתבוע דיבה?

"חס וחלילה, מה היא יודעת לעשות חוץ מזה? אני את ההתיעצויות הפוליטיות והמשפטיות שלי אעשה,

 זה שלשלי אולי נוח להדוף את המתרחש במפלגה לאדם מסוים. תגידו לשלי שאני לא חבר במפלגה שלה יותר, אני לא מתכוון להתמודד מולה. שתטפל בעניינים שהיא אחראית להם ואני לא מתכוון להיגרר למשחקים האלה יותר. אני פונה לכל הגורמים הבודקים והחוקרים - אין דבר יותר גרוע מלהיות חשוד במשהו. גם אם חלילה הייתי נוכח ומישהו העביר שלא ידעתי, אין בזה שום עבירה, אבל גם העובדות שמתוארות בכתבה שאין בהן שום בסיס או בדל של עבירה כלשהי לא היו ולא נבראו".

 

יחימוביץ': שאט נפש מהמעשים לכאורה

יו"ר העבודה יחימוביץ ומזכ"ל המפלגה ח"כ חיליק בר פרסמו היום הודעה משותפת בעניין תחקיר ידיעות אחרונות: "אנו מגנים בחריפות את התופעות המתוארות בכתבה ומביעים שאט נפש מהן. לשמחתנו מי שביצעו לכאורה את המעשים אינם חברים עוד במפלגת העבודה.

 

"מפלגת העבודה ביצעה בשנה וחצי האחרונות שורה של מהלכים להבטחת טוהר הבחירות וניקיונן: אנו מבצעים בדיקה קפדנית לטפסי ההצטרפות, איננו מאפשרים תשלום של דמי חבר בצ'קים או במזומן אלא אך ורק בכרטיסי אשראי או באמצעות חשבונות בנק אישיים, איננו מאפשרים תשלום של אדם אחד על קבוצת אנשים ודורשים התפקדות אישית, אנו מקיימים הצלבות מול מפלגות אחרות ומאמתים את נתוני החברים במשרד הפנים, ועוד. המפקד של מפלגת העבודה כיום הוא חופשי ואידיאולוגי ברובו המכריע, ויותר ויותר מתפקדים עושים זאת מביתם, באופן עצמאי, באמצעות האינטרנט.

 

"בפריימריז לחברי הכנסת לא פורסמו התוצאות בישובים והן נעולות, בלתי מעובדות, בכספת, כדי למנוע לחץ על המצביעים מצד גורמים שונים. כמו כן הפעילה ועדת הבחירות עורכי דין וחוקרים פרטיים ביום הפריימריז, ואלה התריעו בזמן אמת על כל נסיון הטיה של ההצבעה. בקלפיות אלה הופסקה מיידית ההצבעה", נמסר עוד מהמפלגה.

 

"כוונתנו להמשיך ולעמול על טוהר המפקד ונתייחס בחומרה מרובה לכל ניסיון לבצע מעשים מהסוג המתואר בכתבה. בסופו של יום נבחרה רשימה מצוינת בידי המתפקדים החופשיים של מפלגת העבודה ואנו קוראים לציבור החופשי שמאמין בדרכנו להתפקד למפלגה ולהשפיע על חייה הפוליטיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מה בדיוק קרה בפריימריז?
צילום: עידו ארז
מומלצים