שתף קטע נבחר

משבר בין הליכוד למפד"ל בנוגע לתיק החינוך

בעקבות הצהרתו של אריאל שרון כי תיק החינוך יישאר בליכוד אחרי הבחירות, התפטר ח"כ זבולון אורלב מהמפד"ל מתפקידו במטה שרון, והודיע כי לא ישוב לתפקידו אלא אחרי ששרון יחזור בו. "שרון לא מבין שתיק החינוך הוא החשוב ביותר מבחינתנו", הוא אומר. בליכוד מצטערים על "פליטת הפה" של שרון

משבר בין המפד"ל לליכוד בעקבות דבריו של אריאל שרון אתמול (ב') לפיהם תיק החינוך בממשלה הבאה יישאר בידי הליכוד. שרון אמר את הדברים בסיורו בדרום הארץ. בממשלות הליכוד בעבר הופקד תיק החינוך בידי המפד"ל.
בעקבות הצהרת שרון הודיע ח"כ זבולון אורלב, יו"ר ועדת החינוך של הכנסת ונציג המפד"ל במטה הבחירות של הליכוד, כי הוא מתפטר מתפקידו במטה. אורלב קיבל את ההחלטה וזכה לגיבוי מנהיג המפד"ל, ח"כ יצחק לוי. אורלב: "הודעתי לרב לוי שאנחנו לא נהיה כבשה שחורה של הליכוד, וכנציג מטה הבחירות המרכזי אני אתפטר, עד ששרון יחזור בו מההחלטה. כנראה ששרון לא מבין שמבחינת המפד"ל תיק החינוך הוא החשוב ביותר מבחינה אידיאולוגית והמפד"ל לא תוכל לשתף פעולה עם ממשלה המפקיעה מידה את התיק. מוזר מאוד בעיני שרק לפני מספר ימים הבהיר שרון שהוא אינו עוסק בחלוקת תיקים, והוא פתאום משנה את מהלכיו ומפזר תיקים ומבטיח הבטחות".
לדברי אורלב, אף נציג מהמפד"ל לא יחליף אותו במטה לאחר התפטרותו, וכי הצהרת שרון תביא לכך שהמוטיבציה שהיתה למפד"ל להיאבק למען בחירתו, תרד באופן משמעותי. לדבריו "קשה יהיה לדרבן את חברי המפד"ל, כששרון מתייחס אליהם כאל סוג ב', ללכת לקלפי ולבחור בעדו. כדאי מאוד ששרון יחזור בו".
יצחק לוי, מנהיג המפד"ל, אמר ל-ynet כי הוא חושב שאמירתו של שרון "אינה במקומה". לדבריו, הוחלט בישיבת ראשי הסיעות התומכות בשרון, שלא עוסקים בחלוקת תיקים אלא לאחר הבחירות. "אני מתפלא על ששרון התבטא כפי שהתבטא, אני מקווה שלא מדובר בפסילה מפלגתית, לפיה המפד"ל פסולה מלכהן בתפקיד כזה או אחר. אם כך הדבר, נצטרך להתכנס ולדון במשמעויות הרחבות של הנושא. אדרוש משרון בהקדם הסברים, ואני מקווה שהוא יחזור בו".

ח"כ בליכוד: שרון שגה

אחד מחברי הכנסת של הליכוד אמר ל-ynet כי שרון שגה בכך שהתבטא בעניין תיק החינוך. לדבריו, יועציו של שרון מנסים בכל דרך למנוע "פליטות פה" כאלה, וההתבטאות בנושא תיק החינוך מצטרפת לרשימת התבטאויות אומללות של שרון, בין היתר הדברים שאמר לעיתון כפר חב"ד בנוגע לתהליך המדיני. דברים אלה, אמר חבר הכנסת, פוגמים בדימוי המתון שמנסים לבנות לו יועציו.
ממטה הבחירות של שרון נמסר בתגובה כי אין למטה עניין להגיב על הדברים. גורם במטה מסר ל-ynet כי שרון הבטיח שהוא יהיה זה שיחליט מי ישמש בתפקידי שרים בשנה הבאה, ואת התבטאותו אפשר להבין על רקע זה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אופירה יוחנן-וולק
אורלב. לא נהיה כבשה שחורה של הליכוד
אופירה יוחנן-וולק
מומלצים