שתף קטע נבחר

וינשטיין בודק שמירת תיק החוץ לליברמן

היועץ המשפטי לממשלה בודק את החלטת נתניהו לשמור את תיק החוץ לשר לשעבר ליברמן. "אין בכך משום נקיטת עמדה", הדגיש היועץ בהודעתו

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין העביר לבדיקת המשנה שלו תלונות שהתקבלו במשרדו בעניין החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו לשמור את תיק החוץ לאביגדור ליברמן, שנאשם במרמה והפרת אמונים.

 

בהודעת משרד המשפטים נמסר היום (ג') כי במענה לפניות אליו, לפיהן נטען כי החלטת נתניהו לשמור את התיק לשר החוץ לשעבר עד תום ההליך המשפטי נגדו, היא הליך לא חוקי, השיב לאחרונה וינשטיין כי העביר הפנייה לבדיקת ההסכם לבדיקתה של המשנה שלו לענייני חקיקה, עו"ד אורית קורן.

 

עם זאת סייג וינשטיין בתשובתו והדגיש כי "למען הסר ספק יובהר כי אין באמור משום חיווי דעה או נקיטת עמדה באשר לפנייה לגופה".

 

בפנייה לווינשטיין נטען כי שמירת התיק, כאשר בהליך הפלילי צפויים להעיד עובדי משרד החוץ,

 עלולה לפגוע בהליך התקין. בפנייה עוד מהחודש שעבר, נטען כי ליברמן הודיע בכלי התקשורת שסיכם עם נתניהו שלא ימונה שר חוץ והתיק יוחזק בידי ראש הממשלה עד לסיום ההליכים המשפטיים נגדו בתקווה שלאחר מכן הוא יקבל את התיק לידיו.

 

ליברמן, מספר 2 של נתניהו ברשימת הליכוד-ביתנו, התפטר מתפקיד שר החוץ לאחר הגשת כתב האישום נגדו בפרשת השגריר זאב בן אריה. לפי כתב האישום, ליברמן התערב לטובת מינוי בן אריה בצמרת משרדו, אחרי שזה הציג בפניו פרטים חסויים שנשלחו לבלארוס בעניין חקירתו.

 

ליברמן כפר באישומים נגדו עם פתיחת המשפט. עורך דינו הדגיש כי הוא לא התערב לטובת מינוי בן אריה, וכי לא נעשו כל מעשים פליליים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר לשעבר ליברמן
צילום: Gettyimages
מומלצים