שתף קטע נבחר

צייד סרבני גט: "ייתכן ששי כהן לא יימצא לעולם"

במשטרה ובשב"ס מעריכים כי האסיר שנמלט מבית הדין הרבני יחפש מקלט בקרב החרדים בירושלים. אולם בשכונות גאולה ומאה שערים בבירה נשמעה דעה מגוננת: "אף אחד לא ילשין עליו". אדם שמסייע לעגונות: "פגשתי סרבני גט במנזרים"

המשטרה ואנשי שירות בתי הסוהר ממשיכים לנסות גם היום (ה') לאתר את שי כהן - סרבן הגט שנמלט אתמול במהלך דיון בבית הדין הרבני בירושלים. כהן, בן 40 מחולון, מרצה מאז 2007 מאסר אזרחי בגין סרבנות גט לפרודתו. אתמול הוא ניצל חוסר ערנות מצד שומריו ואת העובדה שלא היה אזוק ובמהלך הדיון בעניינו טיפס על האסלה בחדר השירותים ונמלט מהחלון.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

המפכ"ל על תקיפות לאומניות: תופעה בזויה

הקשיש שדקר אשתו למוות: 'היא תקפה אותי'  

 

אחת ההנחות היא שכהן ינסה למצוא מקלט בקרב אוכלוסייה חרדית, אולם בשכונות גאולה ומאה שערים בירושלים סיפרו הבוקר כי מספר השוטרים שלוקחים חלק בחיפושים אחריו ירד בצורה ניכרת. בשירות בתי הסוהר מציינים כי הם מתרכזים יותר במישור המודיעיני.

 

יוסף (34), שמגדיר את עצמו כצייד שמסייע לנשים עגונות וללכידת סרבני גט, טוען כי ייתכן שכהן לא יימצא לעולם. לדבריו, "אנשים או גופים שמכירים סרבני גט שנעלמו פונים אליי, אנחנו משתדלים לאתר אותם בדרכים מקובלות ומקובלות פחות. אין תשובה מוגדרת לאן סרבני גט בורחים. פגשתי סרבני גט במנזרים ובכנסיות, היו כאלה שגילחו את ראשם וזקנם במטרה להסתתר וכאלה שחתכו פאות. אולי לא ימצאו את כהן".

 

יוסף אמר עוד: "יש כאלה שהתחבאו במרתפים ומקלטים טחובים, הם יכולים להיות בכל פינה שלא היית מעלה על דעתך, חלקם מסתתרים במקום הכי רחוק שאפשר מהחיים היום-יומיים שלהם. הם לא חושבים שמישהו יגיע לבדוק שם. לעומת זאת, נתקלתי בבעל שסירב גט שהיה בטוח שלא יחפשו אותו בתוך מסגרת של אנשים כל כך קרובים אליו. אנחנו בונים פרופיל ומנסים להניח את היד על הבעל בשביל הנשים האומללות האלה".

 

החלון שממנו נמלט כהן (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
החלון שממנו נמלט כהן(צילום: גיל יוחנן)

 

בשכונות החרדיות בבירה לא ממש מתרגשים. "אתמול הייתה פה תנועה ערה של שוטרים, הם עברו בין החנויות וחיפשו", סיפר עופר, בעל מאפייה. "לא שמעתי על מישהו

שראה אותו פה או פגש בו. אני מאמין שמישהו כזה צריך למסור לרשויות".

 

כמו צייד סרבני הגט, גם בעל חנות ממתקים חרדי רואה את המקרה כאבוד. לדבריו, "יעבור עוד המון המון זמן עד שימצאו אותו. אף אחד כאן לא ילשין עליו. הוא גם לא ייקח את הצ'אנס שיש פה משתפי פעולה והוא בטח כבר מזמן לא בירושלים".

 

גם תושבי שכונת מאה שערים לא מייחסים למקרה משמעות רבה. אלחנן, בחור ישיבה, טוען: "כהן לא רצח ולא דקר אף אחד. הוא לא פושע נמלט, הוא יכול למצוא מקום בכל ישיבה ולהסתובב עם הבחורים או לשהות בחדר. יש קהילות חרדים בכל הארץ, הוא יכול להגיע לאשדוד או לטבריה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים