שתף קטע נבחר

צפון קוריאה: מבטלים הפסקת האש עם סיאול

על רקע התרגיל הצבאי המשותף של דרום קוריאה וארה"ב, והעיצומים שהטילה מועצת הביטחון של האו"ם, הודיעה צפון קוריאה על ביטול הסכם הפסקת האש על שכנתה, שנקבע ב-1953. "ניתקנו את הטלפון האדום", הוסיפו בפיונגיאנג

צפון קוריאה הודיעה הלילה (יום ו') כי היא מבטלת את הסכם הפסקת האש עם דרום קוריאה, שהביא לסיומה של מלחמת קוריאה ב-1953. ההודעה על הביטול התפרסמה על רקע העיצומים שהוטלו על המדינה במועצת הביטחון של האו"ם, ובמקביל לתרגיל המשותף של צבאות ארה"ב ודרום קוריאה.

 

צפון קוריאה מתגרה בעולם:

צפון קוריאה: נבצע תקיפת מנע גרעינית בארה"ב

עוד סנקציות על צ' קוריאה: איסור על ייבוא יאכטות

צ' קוריאה מאיימת: נבטל הפסקת האש עם הדרום

האדמה רעדה: צפון קוריאה ערכה ניסוי גרעיני

 

עצרת בצפון קוריאה לרגל הניסוי הגרעיני השלישי (צילום: EPA) (צילום: EPA)
עצרת בצפון קוריאה לרגל הניסוי הגרעיני השלישי(צילום: EPA)

 

"צפון קוריאה מבטלת את כל הסכמי אי התקיפה עם דרום קוריאה", מסרה "הוועדה לאיחוד השלו של קוריאה". כמו כן, הודיעה המדינה הקומוניסטית כי ניתקה את "הטלפון האדום" לממשלת דרום קוריאה בסיאול.

 

שלשום איימה צפון קוריאה כי תבטל את ההסכמים אם התרגיל הצבאי המשותף של ארה"ב וצפון קוריאה, הנערך בסיאול מתחילת החודש, יימשך. "נבטל לחלוטין את שביתת הנשק", צוטט דובר צבא צפון קוריאה בסוכנות הידיעות הרשמית של פיונגיאנג. "התרגיל הצבאי של ארה"ב והבובה שלה הוא פעולת הרס שיטתית שמטרתה לפגוע בשביתת הנשק", הוסיף.

 

מועצת הביטחון של האו"ם מצביעה על הגברת הסנקציות ( צילום: AFP) ( צילום: AFP)
מועצת הביטחון של האו"ם מצביעה על הגברת הסנקציות( צילום: AFP)

 

שתי המדינות נותרו מבחינה טכנית במצב של מלחמה מאז הסיכום על שביתת הנשק ב-1953, ולא חתמו על הסכם שלום. במקביל, אתמול החליטה

מועצת הביטחון של האו"ם להגביר את העיצומים על צפון קוריאה, בעקבות הניסוי הגרעיני השלישי שערכה פיונגיאנג לפני כחודשיים.

 

הניסוי, השלישי בתוך פחות משבע שנים, עורר גל של גינויים ברחבי העולם. לאחר הניסוי אמר נשיא ארה"ב ברק אובמה כי מדובר ב"פרובוקציה חמורה שמאיימת על ביטחון ארה"ב והעולם כולו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיילים בצפון קוריאה
צילום: AFP
מומלצים