שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  42% מהאוסטרים: "לא הכול היה רע תחת היטלר"
  חלק נכבד מתושבי מדינת הולדתו של הצורר הנאצי דווקא לא זוכרים אותו לרעה. סקר לציון 75 שנה ל"אנשלוס" מעורר חשש מהתחזקות רוחות אנטי דמוקרטיות: שניים מכל שלושה אוסטרים כמהים "למנהיג חזק" בראשות המדינה

  זיכרון קצר? 42% אחוז מהאוסטרים מאמינים כיום כי "לא הכול היה רע תחת שלטונו של היטלר" - כך עולה מסקר שנערך במדינה לציון 75 שנה ל"אנשלוס" - סיפוח אוסטריה לגרמניה הנאצית. בסקר מסתמנת התחזקות למפלגות הימין הקיצוני בבחירות הקרובות במדינה בספטמבר, אך הקואליציה הנוכחיות ממשיכה להחזיק ברוב התמיכה.

   

  כותרות אחרונות מהעולם בחדשות ynet:

  חייזרים? שעון שמש? סטונהנג' הוקם כבית קברות

  63 סועדים נדבקו מעובד במסעדה הטובה בעולם  

   

  מכון "מרקט" ערך מטעם העיתון "דר-סטנדרט" משאל בקרב 502 אוסטרים.

  61% מהנשאלים, רובם אזרחים מבוגרים, אמרו כי הם רוצים "מנהיג חזק" בראשות מדינתם. בהשוואה לסקרים שנערכו בעבר מדובר בשינוי. ב-2008 אמרו רק חמישית מהנשאלים כי היו מעדיפים "מנהיג חזק שלא צריך לדאוג מהפרלמנט או מבחירות".

   

  מרבית האוסטרים רצו באיחוד עם גרמניה הנאצית ב-1938, אך לאורך השנים גרסו אזרחים כי מדינתם הייתה הראשונה ליפול קורבן בידיו של היטלר - למרות קבלות הפנים המשולהבות שהוא זכה להן בערי אוסטריה.

   

  בסקר השיבו 53% מהנשאלים כי לדעתם ה"אנשלוס" עם גרמניה היה מרצון, ואילו 46% אמרו

   כי הם רואים באוסטריה קורבן במהלך. רק 15% מ-502 הנשאלים אמרו שהם חושבים שאוסטריה הייתה צריכה להילחם בסיפוח, בעוד 42% טענו שמלחמה עם גרמניה הייתה רק מחריפה את המצב ו-43% גרסו שמאבק לא היה משנה דבר.

   

  הסקר מרמז שממשלת המרכז באוסטריה, המורכבת מסוציאל-דמוקרטים ושמרנים, ניצבת בפני פלח מצביעים גדול המציג סקפטיות בנוגע לעקרונות הדמוקרטיים של המדינה.

   

  Read this article in English


  פורסם לראשונה 09/03/2013 22:05

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים