שתף קטע נבחר

נערים ירקו על ערבייה בצפון ונענשו: יתלוו לשוטרים

שלושה בני 14 נעצרו לאחר שירקו לעבר אישה בנצרת עילית וקראו לה לעזוב את "השכונה היהודית". במשטרה הסבירו את העונש: "העדפנו את האלמנט החינוכי". בירושלים הסגירו עצמם שני נערים שהודו כי תקפו את המורה הערבייה בשבוע שעבר

שלושה נערים בני 14 שלומדים בנצרת עילית נעצרו בסוף השבוע בחשד שירקו על ערבייה תושבת העיר וקראו לה לעזוב את "השכונה היהודית". במשטרה אמרו כי הנערים יצאו בימים הקרובים לסיורים עם המשמר האזרחי בשכונה, וירצו בפני בני נוער על סובלנות ועל שלילתה של אלימות גזענית, וכן יתלוו לאנשי משטרה בפעילותם בשכונה.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

פלורידה: חופים נסגרו בשל אלפי כרישים בים

שכרם של מאות נכים הולן: "המדינה נוטשת"

 

לאחר שהשלושה נעצרו אמש (מוצאי שבת), התקבלה החלטה על ענישתם במשטרה בשיתוף הנהלת המוסד החינוכי שבו הם לומדים. האירוע התרחש בליל שבת, מעט לפני כניסת השבת, ברחוב חצב בנצרת עילית. מפקד תחנת המשטרה בעיר, סגנן ניצב עמי מועלם, סיפר כי האישה, כבת 60, הלכה ברחוב עם בתה, בשנות ה-20 לחייה. כאשר עברה ליד מקווה, פגשו בה הנערים שלומדים בפנימייה באזור. לדברי סנ"צ מועלם, התפתח במקום דין ודברים ביניהם. הם קראו לה לעזוב את "השכונה היהודית", הורו לה "לשוב לנצרת" וירקו עליה. היא מצדה השיבה להם בקללות.

 

בהמשך הגיעה האישה לתחנת המשטרה בעיר והגישה תלונה. במשטרה ציינו כי מפקד המחוז הצפוני מעורב בפרשה והורה להאיץ את החקירה. לאחר שנחקרו, הודו הנערים במיוחס להם והתנצלו על המעשה. הם שוחררו בתום החקירה.

 

קצין משטרה במחוז הצפוני אמר: "העדפנו את האלמנט החינוכי על פני ענישה. בכל מקרה מדובר בנערים, כך שגם הענישה לא תמיד יעילה במקרה הזה. די היה בעצם המעצר והחקירה כדי שיבינו את חומרת המעשה".

 

גם בעבר אירעו מקרים שבהם העדיפו במשטרה לשתף את רשויות הרווחה וגורמי החינוך המקומיים בנקיטת צעדים נגד בני נוער שאין להם עבר פלילי, כדי לחזק את אלמנט השיקום וההרתעה על פני ענישה. כך לדוגמה במקרים שבהם נעצרים תלמידים בעבירות שימוש בסמים: לא נפתח נגדם תיק פלילי, או שהוא תלוי נגדם על תנאי.

 

עם זאת, עונשם של התלמידים מגיע ימים ספורים לאחר שמפכ"ל המשטרה הבהיר כי "אסור לעבור לסדר היום על אירועים שכאלה", והגדיר את האלימות הגזענית "תופעה נפשעת ובזויה". רב ניצב יוחנן דנינו נדרש לנושא עקב ריבוי התקיפות בעת האחרונה.

 

התקיפה בירושלים: 2 נערים הסגירו עצמם

הלילה הסגירו את עצמם שני נערים החשודים בתקיפת המורה הערבייה סוהד אבו זמירה וחברתה רויטל וולקוב בשכונת קריית משה בירושלים בשבוע שעבר. הם יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בעיר. שתי המורות היו בדרך לניחום אבלים. החשודים מצטרפים לנער נוסף שנעצר בשבוע שעבר והודה במעשה.  


וולקוב במכוניתה שהושחתה בידי נערים בבירה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
וולקוב במכוניתה שהושחתה בידי נערים בבירה(צילום: גיל יוחנן)
 

לפני כשבוע הותקפו בני זוג ערבים שבילו על שפת הכנרת. ארבעה צעירים תושבי טבריה נעצרו בחשד שהיכו בשבת לפנות בוקר את הגבר, נימר שרקאווי (43) מנצרת עילית, שנפש בחוף חורי עם אשתו. לאחר מעצרם, התברר כי שניים מהם מעורבים גם בתקיפה של עובד עירייה ערבי בטיילת בתל אביב בסוף חודש פברואר.  

 

מדובר בחסן אוסרוף, ערבי ישראלי שמועסק כעובד ניקיון של עיריית תל אביב, אשר לדבריו הותקף בטיילת הרברט סמואל בעיר על ידי חבורה של יותר מ-20 צעירים יהודים. הוא אושפז בבית החולים איכילוב עם פגיעות בראשו, בארובת העין ובלסתו.  

 

למחרת התקיפה בטיילת בתל אביב פרצה קטטה בין נערות יהודיות לערבייה ברכבת הקלה בבירה. אנא אמטיר (38) הגישה תלונה במשטרה. עדת ראייה לאירוע, דורית יורדן-דותן, סיפרה כי "צעירה דתייה שחלפה בתחנת הרכבת הקלה נתנה לפתע אגרוף בפרצוף לאישה הערבייה שהמתינה במקום. כשהאישה ניסתה להתגונן בחזרה, החברות של התוקפת באו לעזרתה, החלו להכותה והדפו אותה לעבר קיר התחנה. הייתה שם קבוצה של בנות בגילי העשרים שתקפו וקראו קריאות לכיוונה". 

 

המשטרה עצרה שלוש נערות בחשד לתקיפה אך הן שוחררו בערבות והורחקו מהעיר למשך חודש. בחקירתן טענו כי אמטיר היא זו שתקפה אותן. במשטרה מתכוונים להמליץ על הגשת כתב אישום נגדן.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף נועם (דבול) דביר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכוניתן המנופצת של המורות בבירה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים