שתף קטע נבחר

פגישה מכריעה: נתניהו, לפיד ובנט נפגשו בי-ם

ראש הממשלה נפגש בלשכתו בירושלים עם יאיר לפיד ונפתלי בנט על מנת להגיע להסכמה במשא ומתן להרכבת הממשלה. הפגישה, שבה השתתף גם אביגדור ליברמן, נמשכה כשעתיים. בנט לפני הפגישה: "מקווה שנשלים את המלאכה בעזרת השם"

לנוכח המשבר במשא ומתן להרכבת הממשלה, נפגש אמש (יום א') ראש הממשלה בנימין נתניהו עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט כדי לנסות וליישב את המחלוקת, שישה ימים לפני תום המועד האחרון להצגת הממשלה. בפגישה השתתף גם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. בתחילה נפגשו נתניהו, ליברמן, לפיד ובנט למשך כשעתיים. אין הסכמות על נושאי השוויון בנטל ומספר השרים. חלוקת התיקים לא נידונה. צוותי המשא ומתן המשיכו בדיונים לתוך הלילה.

 

עוד על המשא ומתן:

הקרב על תיק החינוך: כמה בגרויות יבוטלו?

ליברמן: ר"מ שהוא גם שר בכיר? מה חדש כאן

שר הפנים: ראש העיר ממרצ או מנהיג דימונה?

 

לפיד הגיע לבדו ברכבו למשרד ראש הממשלה כמה דקות לפני השעה 22:00. בנט הגיע כמה דקות לאחר מכן ואמר: "אנחנו באים להרכיב ממשלה יציבה וטובה לעם ישראל. אני מקווה שבשעות או בימים הקרובים נשלים את המלאכה בעזרת השם". קודם לפגישה היו נתניהו ובנט באירוע לרגל הגיעו של הרב חיים דרוקמן לגבורות, שנערך בישיבת אור עציון.

 

לפיד בכניסה למשרד ראש הממשלה, אמש (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
לפיד בכניסה למשרד ראש הממשלה, אמש(צילום: גיל יוחנן)

בנט בכניסה למשרד ראש הממשלה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
בנט בכניסה למשרד ראש הממשלה(צילום: גיל יוחנן)

 

גורמים ביש עתיד אמרו מוקדם יותר כי יש התקדמות איטית במשא ומתן והצוותים נמצאים מרחק רב מסיכום. לאחר דיון לילי ממושך, התחדש בשעות אחר הצהריים הדיאלוג הפוליטי, וזה נסוב לעת עתה, על פי אותם גורמים, במתווה השוויון בנטל. "המשא ומתן רחוק בשלב זה מסיכום. זה מתקדם כעת מאוד לאט", אמרו. "רק בשלב מאוחר יותר נגיע למספר השרים ולחלוקת התיקים". 

 

מנגד, גורמים בליכוד-ביתנו האשימו את מפלגתו של לפיד. הם אמרו כי כשנפרדו

הצדדים בבוקר הם הגיעו למתווה מוסכם משותף על השוויון בנטל וגיבוש נוסח מוסכם. אלא, אמרו בליכוד-ביתנו, "כשנפגשו הצדדים אחר הצהריים, לדבר על השרים, עוד לפני שהתחלנו חזרו בהם מכל מה שסוכם בנושא המתווה". בליכוד הוסיפו כי "כתוצאה מכך חזרו הבית היהודי ויש עתיד לדון בנושא מחדש".

 

אותם גורמים בליכוד הוסיפו: "כרגע דנים נציגי שתי המפלגות ובבית היהודי לא יכולים לחיות עם התיקונים החדשים של יש עתיד".


פורסם לראשונה 10/03/2013 20:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פלאש 90
בנימין נתניהו
צילום: פלאש 90
יאיר לפיד
צילום: רויטרס
נפתלי בנט
צילום: גור דותן
אביגדור ליברמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים