שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שר בריטי ששיקר על עבירת תנועה נשלח לכלא
  כריס הון נתפס לפני עשור במצלמת תנועה נוהג במהירות מופרזת. הוא טען במשטרה שאשתו נהגה ברכב, אך אחרי שעזב אותה לטובת הפילגש שלו היא החליטה לנקום בו ולחשוף את התרמית. שניהם נידונו לשמונה חודשי מאסר, לא לפני שהשופט תקף אותם: "את מניפולטיבית, אתה נפלת מגובה רב"
  לשקר אין רגליים: שר האנרגיה לשעבר של בריטניה, כריס הוּן, נשלח אתמול (יום ב') לשמונה חודשי מאסר בכלא אחרי ששיקר למשטרה על עבירת תנועה שביצע בשנת 2003. גם רעייתו לשעבר ויקי פרייס, כלכלנית בולטת בארצה, קיבלה עונש דומה על חלקה בתרמית.

   

  עוד חדשות בעולם :

  אל-קאעידה בעיראק: הרגנו 51 חיילים סורים

  על שיפוד: סעודיה מקבלת את הארבה בפה פתוח

  תיק יקר: נעצר במסלול הירוק עם 26 אלף יהלומים

  אגדת עם: "סינדרלה" של שבדיה מתה בגיל 97

   

  בטרם נחשף שקרו של השר הבריטי, נתפש הון כמי שעשוי לתפוס בעתיד את מושכות השלטון של המפלגה הליברלית-דמוקרטית, השותפה בממשלה הקואליציונית בראשות המפלגה השמרנית של דיוויד קמרון.

   

  בסוף שניהם מצאו את עצמם מאחורי סורג ובריח. הון ורעייתו לשעבר פרייס (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  בסוף שניהם מצאו את עצמם מאחורי סורג ובריח. הון ורעייתו לשעבר פרייס(צילום: AFP)

   

  לפני עשר שנים, כשמכוניתו נלכדה בעדשות מצלמת התנועה נוסעת במהירות מופרזת, השר הון ואשתו שיקרו למשטרה ואמרו שהיא נהגה ברכב כדי שלא ישללו לו את רישיון הנהיגה. עבירת התנועה ומי שביצע אותה בפועל נשמרו כסוד משפחתי, אולם הפרשה כולה החלה לרדוף אחר הון אחרי שעזב בשנת 2010 את רעייתו ויקי - לטובת הפילגש שלו קארינה טרימינגהם.

   

  השופט: "הכול באשמתכם"

  באקט של נקמה, סיפרה פרייס לשני עיתונים על התרמית הגדולה ב-2003, ובסופו של דבר היא ובעלה לשעבר מצאו את עצמם על ספסל הנאשמים ובדרך לכלא. "כל מוטיב של טרגדיה הוא לחלוטין באשמתכם", אמר השופט נייג'ל סוויני לזוג לשעבר בטרם גזר את דינם.

   

  "בטבע שלך יש צד שתלטני, מניפולטיבי וערמומי", אמר השופט לפרייס, והוסיף שהיא הייתה מונעת מ"רצון לנקמה חסרת פשרות". לשר לשעבר הון אמר השופט: "למרות תפקידך הרם, מר הון, ניסית לשקר כדי להימלט מצרה על ידי טענה לחפותך, על ידי חזרה על כך שוב ושוב. נפלת מגובה רב".

   

  פעלה מתוך נקמנות. פרייס (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  פעלה מתוך נקמנות. פרייס(צילום: רויטרס)

  עמד בפנים קודרות בעת הקראת גזר הדין. הון ובת זוגו טרימינגהם (צילום: AP) (צילום: AP)
  עמד בפנים קודרות בעת הקראת גזר הדין. הון ובת זוגו טרימינגהם(צילום: AP)

   

  במהלך הקראת גזר הדין הארוך, ישבו בני הזוג לשעבר זה לצד זה בדוכן הנאשמים שקירותיו זכוכית, מבלי ליצור קשר עין זה עם זה. בת זוגו הנוכחית של הון, טרימינגהם, ישבה באזור המיועד לקהל, שהיה עמוס בעיתונאים.

   

  הון בן ה-58 עמד בעת הקראת גזר דינו בפנים קודרות, ופרייס בת ה-60 נאבקה לעצור את הדמעות שזלגו על פניה.
  השופט אמר לשניים כי הם ירצו לפחות מחצית מעונשי המאסר שנגזרו עליהם בטרם ישוחררו על תנאי.

   

  הון התפטר מתפקיד שר האנרגיה בפברואר 2012, כשהוגשו נגדו ונגד פרייס כתבי אישום בגין שיבוש הליכי משפט. בשנה האחרונה העביר השר לשעבר את רוב זמנו במאבק המשפטי שעלה לו בכסף רב וניסה לבטל את כתב האישום נגדו. ניסיון זה נכשל אחרי שהשופט סוויני פסק בסוף חודש ינואר שהוא צריך לעמוד לדין. הון עצמו טען בתחילה כי הוא חף מפשע, אולם שבוע לאחר מכן, בבוקר שבו היה אמור להתחיל משפטו, הוא הדהים את בריטניה כולה ושינה את גרסתו והודה באשמה.

  פורסם לראשונה 11/03/2013 23:44

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים