שתף קטע נבחר

ביש עתיד מתעקשים: לא נוותר על תיק החינוך

במפלגתו של יאיר לפיד אמרו כי החינוך היה אחד הדגלים המרכזיים במסע הבחירות של המפלגה. בליכוד אמרו שלא יוותרו על התיק, כיוון שהשר סער רשם הישגים גדולים במהלך כהונתו

המוקש האחרון שמונע את הסיכום על הרכבת הממשלה ה-33: ראש הממשלה בנימין נתניהו תכנן להשביע את ממשלתו החדשה כבר ביום רביעי הקרוב, אלא שהאי-הסכמות שצצו על חלוקת התיקים והמחלוקת האחרונה סביב תיק החינוך, צפויים אולי לעכב את התוכניות.

 

גורמים ביש עתיד אמרו הבוקר (יום ג') כי לא נראה שבכוונתו של יו"ר המפלגה, ח"כ יאיר לפיד, לוותר על תיק החינוך שהיה לאחד הדגלים המרכזיים שלהם במסע הבחירות. מנגד, בליכוד-ביתנו מתעקשים לשמור על התיק עבור שר החינוך המכהן, גדעון סער, שלדבריהם רשם הישגים גדולים במהלך כהונתו.

 

מלאכת המרכבה - כתבות אחרונות:

המחלוקות בדרך לממשלה: משרדי החינוך והפנים

נתניהו ולפיד הסכימו: 20 שרים ו-8 סגנים

קרב התיקים: בליכוד מדברים על החרמת ההשבעה

 

אמש התקיימה פגישה בין נתניהו לבין שני שותפיו המיועדים - לפיד ונפתלי בנט, אולם בשל חוסר הסכמות התפזרו צוותי המשא ומתן וטרם נקבע מועד חדש לשיחות.

 

בליכוד יצאו אמש במתקפה על התביעה הנחרצת של יש עתיד לקבל את תיק

 החינוך. בכירים במשא ומתן אמרו כי "אין כל כוונה לוותר על התיק". ח"כ מירי רגב אף פרסמה הודעה ובה כתבה כי "דרישת תיק החינוך לח"כ שי טירון היא חוצפה".

 

מלבד התיק הזה, עוד מרחפת סוגיית תיק הפנים שגם אותו דורשים ביש עתיד. על יתר העקרונות כבר הושגה הסכמה, בהם: השוויון בנטל, תיק האוצר ללפיד ותיק התמ"ת המורחב לבנט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לפיד בכניסה למשרד רה"מ, אתמול
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים