שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  למי תתנו את הקול? מתכוננים לגמר "The Voice"

  רגע לפני חצי הגמר בו נדע מי יהיו ארבעת הפיינליסטים, אנחנו מהמרים על הזוכים. האם זו היורשת של עפרה חזה? הכושית העבריה מדימונה? או הבחור השרמנטי? משמונה יוצא אחד

  אחרי עונה שנמשכה כמעט נצח, תגיע "The Voice" בעוד כשבוע אל סיומה. רגע לפני שאביב גפן ממשיך במסע האגו-טריפ האדיר שלו, שלומי שבת נרדם, ומיכאל אלוני לומד מה זה באמת פרויקט "קיימות", החלטנו לנסות ולעשות סדר בין הפיינליסטים הפוטנציאליים. כולם יפים, כולם שרים מצוין, אבל זוכה יהיה רק אחד.

   

  עוד כתבות וראיונות עם כוכבי העונה של The Voice

  והיה לנו גם מה להגיד על העונה המשודרגת

  ואם זה לא מספיק, גם האקס פקטור בדרך למסך

   

  אז מי הולך לעלות לגמר ומי הולך הביתה? באיזה מקום ידורג כל אחד? ומה הולך לקרות לכל אחד מהמתמודדים אחרי שיוציאו את הפלאג החשמלי של הכיסא המסתובב מהשקע? הנה ההימורים שלנו על מה שהולך לקרות עד תוכנית הגמר - ולאחריה.

   

  אופיר בן שטרית

   

  צפו בביצוע של אופיר בן שטרית לשיר "עד שתעזוב"

   

  מנטור: אביב גפן

   

  למה כן: יש לה מראה מלאכי, היא צנועה וקל ליפול בקסמה. יש לה סקס אפיל של עפרה חזה, לוק של נערת זוהר חרדית וסיפור דרמטי מבית הכנסת ועד השמיים. היא החליטה לא לתת לסייגים דתיים להכתיב לה מה לעשות, וברגע שהיא פותחת את הפה אף אחד לא רוצה שהיא תפסיק לשיר. עם כל זה, אפשר לומר שבן שטרית נמצאת במרחק נגיעה מהגמר.

   

  למה לא: אולי רק מפני שכבר היתה לנו עפרה חזה והיא השאירה נעלי עקב גדולות מדי, שלא בטוח שיש למישהי סיכוי להיכנס אליהם.

   

  סיכויים לעלות לגמר: גבוהים מאוד. היא נחשבת למתמודדת חזקה ובולטת, ויש כאלה שמנבאים שהיא גם לוקחת את הגמר. גם הדרמה סביב השעייתה מהאולפנה בה היא לומדת בגלל השתתפותה בתוכנית, סייעה לה ליצור מסביבה באזז. הימור שלנו: מקום 1-2.

   

  מה צפוי לה אחרי התוכנית: תוציא דיסק עם שירים שכתבו לה, ותנחה בערוץ הילדים (לא בשבת). בעוד כשנה תופיע בתחרות הקדם-אירווזיון ואפילו תישאר שם הסוף. פרישה זה רק למתמודדי העונה הראשונה.

   

  לינה מחול

   

  צפו בלינה מחול שרה שלמה ארצי

   

  מנטור: שלומי שבת

   

  למה כן: כי היא אינטליגנטית, מעניינת וכישרונית, ויחד עם העובדה שהיא מתעקשת לא לתייג את עצמה במשבצת המתמודדת הערבייה אלא לתת לקול שלה לנצח בשבילה - קשה שלא לאהוב אותה.

   

  למה לא: פוליטיקה. לא בטוח שכל הצופים יצליחו להפריד בין מוצאה לשירתה. כבר עכשיו היא מעוררת מחלוקת בקרב טוקבקיסטים. אפשר לקוות שהכישרון ינצח את הטיפשות.

   

  סיכויים לעלות לגמר: טובים אבל לא מעולים. היא זוכה למחמאות בלתי פוסקות מהמנטורים, הביאה ביצועים בלתי נשכחים בכמה שירים (כמו בדו קרב עם השיר "With or Without You" אותו ביצעה יחד עם הדר סיידוף, או ב"עלי שלכת" אותו ביצעה בגירסתה של הזמרת הלבנונית פיירוז), אבל יש מולה מתמודדות חזקות ולא בטוח שזה יספיק. הימור שלנו: תתחרה על המקום השלישי.

   

  מה צפוי לה אחרי התוכנית: מחול מזכירה קצת את מרים טוקאן, מתמודדת ב"כוכב נולד 5", מפוצצת בכישרון ובקול מדהים. למרבה הצער היא לא הצליחה להישאר בתודעה הישראלית אחרי שהודחה מהתוכנית. במקרה של מחול, שרוצה לפנות לקהל מגוון, ההצלחה תלויה בכיוונים שהיא תלך אליהם מבחינה מוזיקלית. בכל מקרה, דיסק היא בטוח תוציא.

   

  רוני פרי

   

  צפו ברוני פרי עושה דיוויד בואי

   

  מנטור: אביב גפן

   

  למה כן: כי אין הרבה אנשים שגורמים לאביב גפן לבכות בשידור (כמו שהיא עשתה כששרה את הגירסא שלה ל-"space oddity" של דיוויד בואי). חוץ מזה יש לה קול טוב וביטחון עצמי של מישהי שנמצאת על הבמה כבר הרבה מאוד זמן.

   

  למה לא: חטא ההיבריס. דווקא בגלל הביטחון הגדול הזה, יש תחושה שהיא קצת זחוחה לגבי העובדה שמדובר בתחרות, וגם קצת חושבת שהחיים האמיתיים זה מה שקורה בתוכנית.

   

  סיכויים לעלות לגמר: בינוניים. למרות שהיא נחשבת למועמדת טובה וכישרונית, לא בטוח שהיא תצליח להגיע לגמר מול המועמדות האחרות, שהצליחו להתבלט יותר ממנה. הימור שלנו: זה יגמר בחצי הגמר.

   

  מה צפוי לה אחרי התוכנית: תופיע עם אביב גפן, תוציא דיסק, ותקדם אותו דרך ראיון חושפני שיספר על מערכת היחסים ההדוקה עם המנטור, על ילדות לא קלה ועל הקשיים שהיו לה בתוכנית. בעונה הבאה היא תבליח כזמרת אורחת ותבצע את סינגל הבכורה שלה. 

   

  ניב מנצור

   

  צפו בניר מנצור מבצע שיר של משינה

   

  מנטור: שלומי שבת

   

  למה כן: הוא צעיר ולא מקובע. יש לו עוד זמן להתפתח וללמוד, וחוץ מזה הוא חמישים אחוזים מהצד הגברי של המתמודדים - וגם את זה צריך בגמר.

   

  למה לא: עם יד על הלב, לא ברור איך מנצור שלא התבלט לאורך העונה הגיע לשלב הזה. הוא שר נחמד אבל לא היה לו אף ביצוע שהפיל את המנטורים (או אותנו) מהכיסא.

   

  סיכויים לעלות לגמר: לא גבוהים במיוחד. מנצור כאמור לא הצליח להביע את חותמו (מה שהוא לא יהיה) בתוכנית. יש לו קול טוב, אבל לא מספיק כדי להתחרות עם המתמודדים הבולטים של העונה. גם באיזה קטע אתה מגיע לתוכנית ריאליטי בלי סיפור דרמטי? איך יזכרו אותך בלי איזו טראומת ילדות? הימור שלנו: זה ייגמר בחצי הגמר.

   

  מה צפוי לו אחרי התוכנית: יש מצב ששירות בצה"ל לא ממש יעזור לקריירה שלו להתפתח. אחרי שיסיים, סביר להניח שאף אחד לא יזכור את השתתפותו בתוכנית והוא יצטרך להתחיל מחדש.

   

  עתליה פירס

   

  צפו בעתליה פירס עושה כבוד לדאפי

   

  מנטור: שרית חדד

   

  למה כן: כי יש לה סטאר-קוואליטי, וכי הביצועים שלה בדרך כלל לא משאירים אף אחד אדיש. היא סחפה את הקהל באולפן ובבית עם "Mercy" של דאפי, והיא כריזמטית ומעניינת. חוץ מזה האנגלית המושלמת שלה גורמת לנו לרגע לחשוב שמדובר במינימום ב-"The Voice" האמריקני.

   

  למה לא: לקח לה זמן להיפתח, אבל בסופו של דבר זה קרה - והיא השאירה אותנו עם תחושה שחסרה לה איזו צניעות כובשת.

   

  סיכויים לעלות לגמר: גבוהים. היא נחשבת לאחת המתמודדות הכי חזקות בתחרות. פירס לא דומה לשום דבר אחר שראינו קודם. מעבר לכישרון שלה, יש לה גם סיפור חיים מעניין שקשה לשכוח: שלוש אמהות ו-20 אחים ואחיות. הימור שלנו: ראש בראש עם אופיר בן שטרית על מקומות 1-2.

   

  מה צפוי לה אחרי התוכנית: תוציא דיסק שיפנה לקהל המקומי וגם לקהל הבינלאומי, עם ביצועים בעברית ובאנגלית. אם זה לא יצליח, עם האישיות הסוערת שלה היא יכולה תמיד לנסות לפתח קריירה טלוויזיוניות. היא יכולה להיות מעולה בתוכניות אירוח וגם בפורמטים שיגרמו לה להוציא את הצבע שבה - משהו בסגנון של "מרגול שופטת", שבו היא יכולה להכריע לגביי סכסוכים בין אנשים.

   

  דן סלומון

   

  צפו בביצוע של דן סלומון ל"לראות אותה היום"

   

  מנטור: משינה

   

  למה כן: הוא כישרוני מאוד, יש לו קול מצוין והוא הוכיח שלא צריך סיפור חיים דרמטי או שואו מטורף כדי להגיע לשלבים מתקדמים בתוכנית.

   

  למה לא: כי בכל זאת מדובר בתוכנית ריאליטי וצריך כריזמה גבוהה והרבה צבע כדי להתבלט מול שאר המתמודדים.

   

  סיכויים לעלות לגמר: לא גבוהים. יש תחושה שהוא קצת נבלע בתוך הפורמט הזה, ומאמין שכישרון זה מספיק. לא בטוח שזה ימשיך לעבוד לו בדרך לגמר. הימור שלנו: זה ייגמר בחצי הגמר.

   

  מה צפוי לו אחרי התוכנית: דיסק בכורה אישי ומרגש. הופעות קטנות בזאפה, ואולי הופעה גם בפסטיגל. מספרים שזה כסף טוב.

   

  דנה צלח 

   

  הביצוע של דנה צלח ל"אנה" של משינה

   

  מנטור: שרית חדד

   

  למה כן: היא מיוחדת, אף אחד לא יכול להתווכח על העובדה שהיא כישרונית, והקול שלה הוא לא משהו ששומעים כל יום.

   

  למה לא: כי לא בטוח שכאמנית היא נחשבת למיינסטרים. מתאים לה לפנות לקהל נישתי יותר שמעריך איכות על פני שואו ולהיטים דביקים.

   

  סיכויים לעלות לגמר: לא גבוהים. היא הצליחה להתבלט בתוכנית אבל לא בטוח שזה יספיק לה מול השאר, בעיקר מהסיבה שהזכרנו - היא לא מתאימה לכולם. הימור שלנו: זה ייגמר בחצי הגמר.

   

  מה צפוי לה אחרי התוכנית: תוציא דיסק מסחרי אבל אז תגלה שמה שעובד אצלה הכי טוב זה דווקא הכיוון הלא מיינסטרימי, וששווה לה להוציא דיסק עם חומרים לא בהכרח רגילים.

   

  רודי ביינסן

   

  צפו באודישן של רודי ביינסן

   

  מנטור: משינה

   

  למה כן: כי היא חביבת המנטורים, כי יש לה קול גדול וכי אף פעם לא נמאס לשמוע אותה. בנוסף, היא מעניינת והעובדה שהיא בכלל לא מודעת ליכולת שלה, עושה אותה עוד כובשת יותר.

   

  למה לא: כי כל הציפיות ממנה בתוכנית גורמות לה לפעמים להילחץ ולא לתפקד כמו שצריך.

   

  סיכויים לעלות לגמר: גבוהים מאוד. במשך כל העונה פמפמו חדד, גפן ושבת שהם מצטערים שהיא לא חלק מהקבוצה שלהם, ולא סתם. היא מביאה משהו שונה לתוכנית ובכלל למוזיקה בארץ. הימור שלנו: מקום 3-4 המכובד.

   

  מה צפוי לה אחרי התוכנית: תוציא דיסק נשמה, תופיע בפסטיגל, תבין שכל זה קטן עליה ואז תעבור לארצות הברית ותנסה לפתח קריירה דרך הופעות במועדוני בלוז.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ינאי יחיאל
  אביב גפן. מי יעפיל לגמר התוכנית?
  צילום: ינאי יחיאל
  לאתר ההטבות
  מומלצים