שתף קטע נבחר

נקיון פסח: גוגל סוגרת את הגוגל רידר

חדשות רעות למשתמשים נאמנים של קורא החדשות Google Reader: ב-1 ביולי ענקית החיפוש מתכננת להסיר לחלוטין את השירות מהרשת. הסיבה: ירידה בהיקף השימוש

גם גוגל מנקה לקראת פסח. ענקית החיפוש הודיעה על מבצע ניקיון שני במהלכו היא מתכוונת להסיר שורה של אפילקציות שירותים, בהם קורא ה-RSS הפופולרי ה-Google Reader. "השקנו את גוגל רידר ב-2005 כדי להקהל על גולשים להתעדכן באתרים האהובים עליהם", נכתב בבלוג החברה, "אך למרות שלמוצר יש קהילת משתמשים נאמנה, עם השנים השימוש ירד". גוגל מתכננת להסיר את הרידר ב-1 ביולי 2013.

 

 

משתמשי גוגל רידר שנכנסו הבוקר לשירות כבר נתקלו בהודעת כניסה המבשרת על הורדת השירות. מי שמעוניין לשמור על רשימת האתרים שאסף, מוזמן להוריד קובץ באמצעות שירות נוסף בשם Google Takeout. מעבר לרשימת האתרים, גוגל טייקאוט ימשוך עבורכם גם את אייטמים שסימנתם בכוכב, אייטמים שאהבתם ושיתפתם, אייטמים שחברים שיתפו אתכםף רשימת עוקבים ונעקבים ועוד.

 

עבור נאמני גוגל רידר מדובר בבשורות קשות, וברשת כבר קמות יוזמות שונות כדי לנסות לשכנע את גוגל לשנות את דעתה. כך למשל נפתחה כבר עצומה עליה חתמו בשלב זה יותר מעשרת אלפים גולשים, בטוויטר החל שימוש בהאשטאג #savegooglereader (הצילו את גוגל רידר) וליוטיוב אפילו עלה סרטון "היטלר מתעצבן על הסרת גוגל רידר", זאת במסגרת מם מוכר בו משלבים כתוביות לסצנה מהסרט "הנפילה".

 

 

 

מבצע הניקיון הראשון של גוגל נערך בספטמבר 2011, במהלכו נסגרו עשרה שירותים שהשימוש בהם ירד באופן משמעותי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים