שתף קטע נבחר

קרלה ברוני שרה נגד הולנד: "פינגווין חסר נימוס"

כשהחליף פרנסואה הולנד את ניקולא סרקוזי בארמון האליזה, הוא לא ליווה את הנשיא הקודם ואת אשתו לרכבם - מה שנתפש כפגיעה בכבודם. את הקיטור על כך הוציאה ברוני בשיר חדש

ניקולא סרקוזי הפסיד לפרנסואה הולנד כבר לפני כמעט שנה בבחירות לנשיאות צרפת , ועדיין נראה כי בבית משפחתו נוטרים טינה למחליפו בתפקיד. נגד אשתו, הדוגמנית לשעבר והזמרת בהווה קרלה ברוני-סרקוזי, נטען כי בשיר מאלבומה החדש היא משתלחת בהולנד הסוציאליסט.

 

עוד ידיעות על קרלה ברוני:

קרלה ברוני: סבלתי באליזה כי לא כתבתי שירים

 

האלבום הרביעי במספר שלה טרם הגיע למדפי חנויות התקליטים, ולמרות שמו הצנוע "שירים צרפתיים קטנים" (Little French Songs), הוא כבר הספיק לעורר סערה תקשורתית בצרפת בגלל כמה שירים המופיעים בו. ראש וראשון בהם הוא השיר "פינגווין", שלפי עיתונאים שהאזינו למילותיו הוא מהווה סטירה לנשיא הולנד, שככל הנראה עליו נכתב השיר.

 

סרקוזי וברוני ב-2012. יצאו לבד מהארמון בדרך לרכבם (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
סרקוזי וברוני ב-2012. יצאו לבד מהארמון בדרך לרכבם(צילום: רויטרס)

 

אלבום רביעי לקרלה ברוני-סרקוזי (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
אלבום רביעי לקרלה ברוני-סרקוזי(צילום: Gettyimages)

 

ואלה השורות מעוררות הסערה: "הוא מאמץ לעצמו גינונים של ריבון קטן, אלא שאני מכירה אותו, את הפינגווין. אין לו התנהגות של אדון. הי פינגווין! אם יום אחד תיקרה בדרכי אלמד אותך, פינגווין, איך לנשק את ידי". בצרפתית כשמכנים אדם "פינגווין", הכוונה היא שהוא מגושם ומגוחך בעת ובעונה אחת - סוג של ליצן ומוקיון.

 

פרשנים רואים בשיר זה את תשובתה של ברוני להתנהגותו הגסה של הולנד ביום שבו הוכתר לנשיא. הוא נפרד מסרקוזי ומברוני בארמון האליזה, ובמקום ללוות את הנשיא היוצא ואת רעייתו למכוניתם, הוא מיהר להיכנס לארמון הנשיאות. המעשה נתפש כגסות רוח וכחוסר נימוס בעיני צרפתים רבים, ובעיקר בסביבתו הקרובה של סרקוזי.

 

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 

ברוני התראיינה לשבועון השמאלני "לה נובל אובזרבטור", ושם נשאלה על משמעות השיר. היא השיבה כי לא התכוונה למישהו מיוחד, אך הוסיפה: "השיר מדבר על אנשים גסים ולא נעימים, שעבורי התנהגותם אינה מובנת כלל. נימוס והתנהגות טובה הם מתנה משמיים, ואין כל הצדקה לאלו שאינם מתנהגים כך".

 

השירים באלבום החדש, שרובם נכתבו על ידי קרלה, אישיים מאוד. היא לא היססה לחשוף שהשיר "ראימונד שלי" מתייחס לבעלה ניקולא. "כשכתבתי את השיר, הוא לא היה נראה טוב אילו השתמשתי בשם ניקולא", היא הסבירה, "בזמן הכתיבה, ניקולא נכנס פתאום לחדר, ואז אמרתי שהשם ראימונד ממש מתאים לו". והמילים בהחלט מחמיאות: "ראימונד שלי הוא תותח, פצצה אטומית. הוא האדון, בעל הבית. גם אם הוא לבוש בעניבה, ראימונד שלי הוא שודד ים".

 

סערה אחרת הקשורה באלבום היה בשיר "קית' ואניטה", שעוסק בחייהם של קית' ריצ'רדס מלהקת הרוק "האבנים המתגלגלות" ושל בת זוגו, השחקנית אניטה פאלנברג. בשיר מוזכרת המילה "סופיטל", שהוא המלון בניו יורק שבו נטען כי יושב-ראש קרן המטבע הבינלאומית דאז דומיניק שטראוס-קאהן תקף מינית חדרנית. ברוני השיבה בנושא הזה כי השיר נכתב ב-2010, עוד לפני קרות האירועים בניו יורק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעוררת סערה מחוץ לאליזה. ברוני
צילום: Gettyimages
החלפת הנשיאים באליזה. התקרית שבמרכז השיר
צילום: AP
ברוני ובת זוגו של הולנד, טרירוויילר
צילום: AP
מומלצים