שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מומחים: "סיכוי סביר לזיכוי רומן זדורוב"
  שופטי העליון קבעו כי על ביהמ"ש המחוזי לדון בראיות חדשות במקרה, ומומחים למשפט פלילי סבורים שיש בהן די להביא לזיכויו של האדם שהורשע ברצח הילדה תאיר ראדה. פרופ' בועז סנג'רו: "תקווה שיבינו שנעשתה טעות, ואני מקווה שיזוכה"

  מומחים למשפט פלילי מטילים ספק רב באיכות הראיות שעמדו נגד רומן זדורוב, שהורשע ברצח הילדה תאיר ראדה, ואומרים שהחלטת בית המשפט העליון להחזיר את הדיון במשפט לערכאת המחוזי בעלת משמעות גדולה. "הרשעת זדורוב לא הייתה מבוססת, ראיית טביעת הנעל מכונה בעולם 'מדע זבל'", טוען היום (ב') פרופ' בועז סנג'רו, ראש החטיבה למשפט פלילי ולקרימינולוגיה במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן. "הראיות החדשות שהציגה ההגנה חזקות מאוד ועשויות לזכות את זדורוב".

   

    

  לדבריו, בית המשפט המחוזי טעה בהרשעתו את זדורוב על בסיס ההודאה שלו במעשה ועל בסיס ראיית טביעת הנעל. "המשמעות של החלטת העליון גדולה מאוד, יש תקווה שלאחר שיוצגו הראיות החדשות יבין בית המשפט שנעשתה כאן טעות, ואני מקווה שיזכו אותו. בית המשפט הרשיע את זדורוב על בסיס ראיות לא משכנעות מעבר לספק סביר".

   

  בית המשפט המחוזי יבחן את הראיות החדשות (צילום: אוהד צויגנברג)
  בית המשפט המחוזי יבחן את הראיות החדשות(צילום: אוהד צויגנברג)

  עו"ד ששי גז (מימין): "סיכוי רב להפיכת המשפט" (צילום: מוטי קמחי)
  עו"ד ששי גז (מימין): "סיכוי רב להפיכת המשפט"(צילום: מוטי קמחי)

    

  לפרופ' סנג'רו ביקורת רבה על התנהלות בית המשפט המחוזי. "בעולם הראיה הזו נתפסת כ'מדע זבל', כהתרשמות מומחה ולא כראיה שהוכחה בצורה מדעית. הראיה החדשה שמציגה ההגנה היא של מומחה שנחשב למומחה הגדול בעולם, שמטיל ספק רב, וקובע שאי אפשר לזהות את טביעת הנעל של הרוצח".

    

  "יש סיכויים סבירים מאוד להפוך את המשפט", טוען עו"ד ששי גז, מבכירי עורכי הדין הפליליים בארץ. "הלחץ הציבורי הרב סביב הרצח, יחד עם דמותו של הנאשם כעולה חדש וחסר יכולת, הם שהביאו להודאה". עוד טוען עו"ד גז בהקשר הזה: "הודאה היא לא 'מלכת הראיות'. נאשם שנמצא במצב המלחיץ הזה יכול להילחץ ולהודות בפני המדובב".

    

  בית המשפט המחוזי, אמר גז, מחויב להכיר בראיות החדשות שהוצגו לו, ועליו לקבוע אם הן חזקות מספיק כדי להפוך את ההחלטה על הרשעתו. "אי אפשר להתעלם משתי הראיות החדשות, ויש בכוחן לשנות את הרשעתו של זדורוב. המחוזי צריך כעת לבחון אם הראיות הללו יכולות לשנות את ההחלטה ויש סיכוי סביר מאוד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מומחים: "סיכוי סביר לזיכוי רומן זדורוב""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הדיון בעניינו יחזור למחוזי. זדורוב
  צילום: אוהד צויגנברג
  צילום: רפרודוקציה
  הילדה תאיר ראדה ז"ל
  צילום: רפרודוקציה
  צילום: באדיבות המרכז האקדמי למשפט ולעסקים (רמת-גן).
  "הראיות החדשות חזקות". פרופ' סנג'רו
  צילום: באדיבות המרכז האקדמי למשפט ולעסקים (רמת-גן).
  מומלצים