שתף קטע נבחר

בוטלה פגישת הרב בקשי דורון ואנשי דת מוסלמים

היו אמורים להיפגש היום לצורך דיונים מעשיים על הקמת ועדה בהשתתפות רבנים ואנשי דת מוסלמים, שתדון בנושא הר הבית והמקומות הקדושים. ברק וערפאת הביעו תמיכה במפגשים

הרב הספרדי הראשי, הרב אליהו בקשי דורון, היה אמור להיפגש היום (ג') עם אנשי דת מוסלמים, ולדון איתם בפתרונות אפשריים לסוגיית הר הבית. הרב היה עתיד להיפגש עם השייח עאדל זיידן, המפקח הארצי על המסגדים, כדי לדון בצורה מעשית בהקמת ועדה של אנשי דת משני הצדדים שתדון בנושא המקומות הקדושים. בשעת צהריים נמסר כי הפגישה לא תתקיים. מקורבי הרב מסרו כי הפלסטינים ביטלו את הפגישה, בגלל לחץ מצד בכירים ברשות הפלסטינית.
בפגישה היה אמור להשתתף גם הרב מנחם פרומן מההתנחלות תקוע. פגישה קודמת בנושא התקיימה לפני כשבועיים, בהשתתפותם של כעשרה רבנים ו-15 שייחים מוסלמים, חלקם מישראל וחלקם משטחי הרשות הפלסטינית. יו"ר הרשות יאסר ערפאת וראש הממשלה אהוד ברק הביעו תמיכה במפגשים.
השייח זיידן תיכנן בין היתר להביע בפני הרב בקשי דורון את הסתייגותו מההפגנה ברמאללה בה הוצג חמור לובש טלית. "מעשה כזה של חילול קודשי דת אחרת מנוגד לעקרונות האיסלאם. כמו שהרב בקשי-דורון הביע בזמנו מחאה נגד ציור הנביא מוחמד כחזיר בחברון, כך אני מגנה את חילול הטלית היהודית", אמר זיידן.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
הרב בקשי דורון. פגישה שנייה
צילום: זום 77
מומלצים