שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אילנה ראדה: "מקווה שלא יהיה שוב משפט שדה"
  הספקות שליוו את אמה של תאיר ראדה לגבי הרשעתו של זדורוב מתעצמים עם ההחלטה לשוב ולדון בתיק. היא עדיין מקווה למשפט צדק: "אני רוצה שיבדקו וימצאו מי הרוצח"

  אילנה ראדה, אמהּ של תאיר אשר נרצחה בדצמבר 2006 בתא השירותים בבית ספרה בקצרין, מעולם לא הייתה בטוחה כי רומן זדורוב הוא שרצח את בתה. היום (ב') עם החלטת בית המשפט העליון, התחזקו ספקותיה לגבי גזר הדין אשר הרשיע אותו במעשה. בית המשפט קבע כי התיק ישוב לבית המשפט המחוזי שגזר עליו מאסר עולם. בדיון ייבחנו שתי ראיות חדשות, ובהן חוות דעת שלפיה אי אפשר לקבוע בוודאות שטביעות נעליו של זדורוב נמצאו בזירה.

   

  עו"ד איתי הרמלין המייצג את רומן זדורוב    (צילום: יהונתן צור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  רצח תאיר ראדה - דיווחים נוספים ב-ynet:

  מומחים: "סיכוי סביר לזיכוי רומן זדורוב"

  1.5 מיליון ש' להורי תאיר ראדה, גם המורה ישלם

  מח"ש דחתה תלונה על זיוף במשפט תאיר ראדה

   

  ראדה נחשפה להחלטה ברדיו: "ההחלטה הזו משמעותית עבורי, כיוון שכבר כאשר הראיות הובאו לראשונה בפני בית המשפט, הן לא סיפקו את דעתי. ואלו הראיות שהרשיעו את זדורוב. קשה לי לחיות עם ספק לגבי דברים שלא נבדקו או באופן מעמיק".

   

  אילנה ראדה בביתה. "קשה לחיות עם הספק" (צילום: אביהו שפירא)
  אילנה ראדה בביתה. "קשה לחיות עם הספק"(צילום: אביהו שפירא)

   

  תא השירותים שבו נרצחה תאיר (צילום: אביהו שפירא)
  תא השירותים שבו נרצחה תאיר(צילום: אביהו שפירא)

  רומן זדורוב (צילום: חגי אהרון)
  רומן זדורוב (צילום: חגי אהרון)

  הראייה שעניינה טביעת נעליו של זדורוב בזירה הפכה משמעותית, לדברי ראדה, כיוון ש"אפילו השחזור לא תואם את הדרך שבה הרצח התבצע. זו המצאה של הפרקליטות. למעשה, רק כשפרסמו את ההודעה שזדורוב רצח את תאיר, רק אז, באותה שעה נעשה השחזור".

   

  ראדה סיפרה כי בני המשפחה המשיכו לחקור את פרשה גם לאחר גזר הדין המרשיע של זדורוב. "בעלי חשב באותה עת שיש לקבל את החלטת בית הדין. אבל לי היו ספקות רבים, שעלו מתחקירים וממצאים אחרים".

   

  "משהו לא סביר קרה"

  היא סיפרה שלא פעם ולא פעמיים ציינה בפני החוקרים והפרקליטות שתאיר התנהלה בצורה קבועה, פרט לאותו יום שמשהו סביבה השתנה. "לא יכול להיות שכל העולם שסובב את תאיר נעלם, כמו באותו יום. פתאום אף אחת לא מתקשרת או באה איתה חזרה מבית הספר כמו בכל יום? פתאום אף אחת לא יודעת מה תאיר עשתה ולאן היא הלכה? משהו לא סביר קרה". 

   

  לפיכך, לדבריה, "אפשר לומר שאני מעודדת מההחלטה להחזיר את התיק לבית המשפט המחוזי. אבל אני גם מקווה שלא ישחררו את זדורוב והתיק יישאר עלום מבלי שיוודע מי רצח את תאיר. אני רוצה שיבדקו וימצאו מי הרוצח". היא מודה כי אין באפשרותה לומר "אם אני יותר או פחות משוכנעת היום שזדורוב הוא הרוצח. אנחנו לא נחשפים לכל חומרי החקירה. אבל הספקות עלו מתוך חומרים שביקשתי לקרוא בתיק. אני לא יכולה להגיד בוודאות שזדורוב לא היה שם".

   

  תחושותיה נוכח החלטת בית המשפט העליון התעצמו. "הדיון המחודש בשתי הראיות הללו מכניס אותנו שוב למערבולת. אני מקווה שלא יהפכו שוב את המשפט הזה למשפט שדה, כמו בהתחלה. באותו זמן כל אחד זרק פרטים והדליף, כל אחד כתב מה שהוא רצה. לצערנו ככה זה היה".

   

  על השינוי שהתחולל בחייהם הוסיפה: "בעלי עבר שנים לא קלות וחלה. הוא מאושפז בבית חולים. בשנה וחצי האחרונות הצלחנו להכניס את עצמנו לרוטינה של אנשים פרטיים ואנונימיים, לכנס את המשפחה ולחיות עם הכאב הזה בצורה פרטית. וזה בניגוד לדלת שהייתה פתוחה לכל דיכפין בעבר". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אילנה ראדה: "מקווה שלא יהיה שוב משפט שדה""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אילנה ראדה
  צילום: אביהו שפירא
  תאיר ראדה. נרצחה בבית הספר
  צילום: אפי שריר
  רומן זדורוב
  צילום: אוהד צויגנברג
  טביעת הנעל
  צילום: חגי אהרון
  מוצר השנה
  מומלצים