שתף קטע נבחר

צילום: אורן אהרוני

רון חולדאי: "ראש עיר לא אחראי למוות במרוץ"

בדיון במועצת העיר תל אביב שב חולדאי וטען שגורמים רפואיים אישרו את קיום חצי המרתון שבו מת מיכאל מיכאלוביץ': "אתמול מת רץ במרתון ברצלונה. אז באו בטענות לראש העיר?". באופוזיציה התעקשו: "ההמלצה הייתה לבטל את כל המקצים"

ראש העיר תל אביב רון חולדאי ענה הערב (ב') בישיבת מועצת העיר להאשמות שהוטחו בו על כך שאישר את קיום מרוץ חצי המרתון ביום שישי במזג אוויר חם. במהלך האירוע מת אחד המשתתפים, מיכאל מיכאלוביץ', ועשרות אחרים נפגעו, חלקם קשה. במהלך הישיבה אמר חולדאי: "אתמול מת בן אדם במרתון ברצלונה. ביקשתי לעקוב בעיתונות הספרדית אם יש טענה אחת כלפי ראש עיריית ברצלונה על קיומו".

 

הטרגדיה במרוץ בתל אביב - כתבות נוספות:

 

מיכאל מיכאלוביץ'. "כמו אדם שנכנס לים" ()
מיכאל מיכאלוביץ'. "כמו אדם שנכנס לים"

 

הישיבה התקיימה שעות ספורות אחרי שהעירייה הודיעה על ביטול סופי של המרתון, שבתחילה נדחה קיומו ליום שישי הקרוב עקב מזג האוויר. ההחלטה התקבלה על רקע הערכה של משרד הבריאות ולפיה בסוף השבוע ישרור ככל הנראה מזג אוויר שרבי.

 

חולדאי היה אמור לקרוא הודעה קצרה, אולם דבריו הפכו לחילופי האשמות בוטים בינו לבין חברי אופוזיציה במועצת העיר. "במהלך אירוע מרתון תל אביב, מת מיכאל מיכאלוביץ' וכולנו שולחים תנחומים למשפחתו", פתח ראש העיר את דבריו. "המקרה הכואב מחייב אותנו לבדוק לעומק את ההתנהלות שלנו ולהסיק את המסקנות והלקחים הנדרשים לקראת אירועים דומים בעתיד".

 

חולדאי בירך על ההחלטה להקים ועדה של משרד הבריאות שתקבע נהלים מפורטים יותר בתחום: "נערכו דיוני מטה מקצועיים בעירייה יחד עם גורמי רפואה בכירים ביותר. קיבלנו באופן מלא את ההמלצות שניתנו מטעם הדרגים הרפואיים, בראשם משרד הבריאות, ופעלנו על פיהם".

 

בשלב הזה הטיח לעברו חבר האופוזיציה שרון לוזון (עיר לכולנו): "ההמלצה הייתה לבטל את הכול. לא הייתה שום סיבה לקיים את האירוע. היו 80 נפגעים. ניתנה אזהרה מראש להיזהר כפליים. 2011 לא הספיקה לך?" לוזון התכוון בדבריו למרתון תל אביב ב-2011, שגם בו מת אחד המשתתפים.

 

חולדאי התייחס לטענות על אחריותו לאסון: "אם בן אדם נכנס בלילה לים, אני לא יכול לקחת אחריות עליו".

 

לוזון: "ואם הוא נכנס לחוף מוכרז עם מציל?"

 

חולדאי: "ואם הוא הגיע לחוף מוכרז והחליט להיכנס קילומטר לתוך הים, התעייף וטבע? גם אז יש לי אחריות עליו? את לוזון לא מעניינות העובדות. הוא מתנגד פוליטי. דובי לא לא. הוא יעמוד בחוץ ויפגין עם חמישה אנשים כדי לקבל כותרות. בפועל, מקצה חצי המרתון התקיים בנתוני מזג אוויר שהיו סבירים על פי כל חוות הדעת שניתנו".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רון חולדאי מזניק את המרוץ ביום שישי
צילום: אבי חי
ארכיון. לוזון (בחולצה השחורה) מפגין נגד חולדאי. "2011 לא הספיקה לך?"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים