שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

אביב בת"א: טיולים ואירועים לפסח בעיר הגדולה

חגיגת צמחים בגן הבוטני באוניברסיטה, סיור פסלי החוצות בעיר, ערב שירה לזכרו של שמוליק קראוס, מסע בעקבות האפיקומן הקסום בנווה צדק ושאר אירועי פסח בעיר ללא הפסקה

>> אביב הגיע, חופש בא: 

 

פסטיבל אנימציה וסדנאות קומיקס

בסינמטק תל אביב יתקיים לראשונה פסטיבל אנימיקס לילדים עם מבחר סרטי אנימציה לילדים וסדנאות קומיקס עם יוצרים מקומיים. בין האירועים: "חתול תעלול", 2 סרטים של דוקטור סוס שלא היה דוקטור ולא סוס. "פסח באיזי", סדנת קומיקס לילדים בהגשת דובי קייך. "הגזמה של פסח", סדנת דיוקנאות קריקטורה לילדים בהגשת נוסקו. "המיץ של פיץ", כמה דברים על כלכלה וכסף שגם ילדים צריכים לדעת. "מכת זבנג!", סדנת קומיקס לילדים בהגשת אורי פינק.

מתי: רביעי-שבת, 30-27 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: באתר האינטרנט

 

סינמטק תל אביב (צילום: משה מילנר, לע"מ) (צילום: משה מילנר, לע
סינמטק תל אביב(צילום: משה מילנר, לע"מ)

 

שעת אופרה לילדים

האופרה הישראלית, ממשיכה בפעילותה לחשיפתם של ילדים לקסם האופראי. באכסדרת האופרה תפתח העונה החדשה של סדרת "שעת אופרה לילדים" אשר מיועדת לגיל הרך (גילי 8-3). המופעים שיועלו במהל חודש מרס וחג הפסח: "הנזלוגרטל" (27.3), "חליל הקסם" מאת מוצרט (24.3) ו"תיבת ההפתעות של מוצרט" (28.3).

מתי: ראשון, 24 במרס, 17:00, רביעי-חמישי, 28-27 במרס, 10:30 ו-12:30

מחיר: 30 שקל למופע

לפרטים: 03-6927777

 

נוריות פורחות ותיאטרון

בחווה בתל אביב תתק

יים פעילות פסח הכוללת קטיף נוריות צבעוניות, תיאטרון המשלב קטעי משחק, ליצנות ובובות, הדרכות חווייתיות ושעות סיפור תיאטרליות.

מתי: רביעי-שבת, 30-27 במרס, 14:30-9:30

מחיר: 49 שקל לאדם

 

גן בוטני פתוח

הגן הבוטני של אוניברסיטת תל אביב פותח את שעריו לסיורים מודרכים לקהל הרחב ללא תשלום בחג הפסח. במסגרת הסיורים ייחשפו המשתתפים למיני צמחים מהארץ ומהעולם, ביניהם מינים המצויים בסכנת הכחדה.

מתי: שישי, 22 במרס, החל מהשעה 9:00

מחיר: הכניסה חופשית

 

אוהל על הגג

סיור מודרך בשכונת מונטיפיורי תל אביב. המשתתפים בסיור יצעדו לאורך רחובותיה השקטים של השכונה, ישמעו על עברה המרתק, ההווה ותוכנית העתיד שלה. אירוח אצל משפחה צעירה ברסלבית בביתם המוזר והמיוחד באוהל גדול על הגג. הם יספרו על חייהם,חזרתם בתשובה והחיים היום. לסיום, ביקור בבית הכנסת של יהדות לוב.

מתי: שישי, 22 במרס, 10:00

מחיר: 60 שקל למשתתף

לפרטים: 03-5100337

 

סיפורו של רחוב

סיור מודרך ברחוב ביאליק תל אביב, ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק ושל מיטב הסופרים, האמנים והמשוררים של התקופה. הסיור יעבור בין הבתים הישנים של רחוב ביאליק ויספר את סיפוריהם של גיבורי התרבות של אותה התקופה.

מתי: שבת, 23 במרס, 10:00

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 03-5100337

 

בית ביאליק (צילום: אלישבע זלצר) (צילום: אלישבע זלצר)
בית ביאליק(צילום: אלישבע זלצר)

 

לא מפספסים את הסיסים

סיור מודרך בעקבות ציפור מיוחדת - סיס החומות. הסיסים ששבו לישראל אך זה מכבר לאחר שבילו את החורף באפריקה הרחוקה ממלאים בקריאותיהם את רחובות תל אביב. המטיילים ילמדו על אורח החיים של מעופפי- העל האלו ויצאו לצפות בהם בינות הבתים בעיר תל אביב.

מתי: חמישי, 28 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

נודדים בעיר הגדולה

נדידת האביב אינה פוסחת על המטרופולין העמוס של גוש דן. הגינות והפארקים בעיר מארחים עשרות מיני ציפורים נודדות. בין מים, מעטה ירוק ושמיים יתקיים סיור צפרות מודרך למשפחות על גדות הירקון ופעילות טיבוע ציפורים להיכרות אינטימית עם ציפורי השיר.

מתי: שבת, 30 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

'והילד הזה הוא אני'

הצגת הילדים "והילד הזה הוא אני" תעלה במוזיאון תל אביב לאמנות. הצגה מוסיקלית של 'תיאטרון ארצי לילדים ונוער' בה שזורים שיריו של יהודה אטלס בלחנים חדשים ומפתיעים. הצגה על חברות, קבלת האחר, שיתוף פעולה, כוחם של ילדים קטנים לעשות מעשים גדולים ואהבת הספר.

מתי: שבת, 23 במרס, 11:30

מחיר: 65 שקל

לפרטים: 03-6077020

 

האפיקומן הקסום

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות תל אביב מזמין משפחות לצאת באמצעות יצירותיו של גוטמן למסע בעקבות האפיקומן הקסום בשכונת נווה צדק. סיור בו ינסו הילדים לגלות מהו האפיקומן המסתורי ואיזה קסם טמון בו, דרך חידות ומשחקים. באמצעות יצירותיו של נחום גוטמן, יגלו המשתתפים את שכונת נווה צדק כפי שהייתה בעבר וישוו אותה לזו של היום. מתאים לילדים בגילי 8-5.

מתי: רביעי-חמישי, 21-20 במרס ורביעי-שישי, 29-27 במרס, 10:00

מחיר: 40 שקל לילד, מבוגר מלווה ללא תשלום

לפרטים: 5161970 03

 

מוזיאון נחום גוטמן  (צילום: חנן ישכר) (צילום: חנן ישכר)
מוזיאון נחום גוטמן (צילום: חנן ישכר)

 

תיאטרון חברתי

פסטיבל "תיאטרונטו" להצגות יחיד יתקיים באולמות יפו העתיקה. הפסטיבל נותן במה ליצירה עצמאית ועוסק בנושאים חברתיים ונושאים המעסיקים את החברה הישראלית. השנה הצגות הפסטיבל יעסקו במספר נושאים: תרבות הרייטינג, סחר בנשים ומאבקים פוליטיים.

מתי: חמישי-שבת, 30-28 במרס

מחיר: בתשלום

 

סיור מודרך וסדנת יצירה

"כסאות מהאגדות", סדנת יצירה בעיצוב להורים ולילדים, במסגרת התערוכה האורחת "מכחולו של אדריכל" במוזיאון בית ראובן תל אביב. הפעילות כוללת: סיור מודרך והפעלות בתערוכה, סדנת יצירה בנושא עיצוב וביקור בסדנת האמן.

מתי: חמישי, 21 במרס, 11:00

מחיר: 65 שקל לילד+מבוגר, 40 שקל לכל משתתף נוסף

לפרטים: בהרשמה מראש: 03-5255961 שלוחה 0

 

מאלתרים

אליפות ישראל באימפרוביזציה תתקיים בצוותא תל אביב. במהלך 4 ימי הפסטיבל יתחרו ראש בראש בשיטת ה"נוק אאוט" 20 קבוצות אלתור בשלוש קטגוריות שונות: מקצועיים, סטודנטים וחובבים. הקהל הוא שותף מלא לתחרות ומוזמן להציע נושא, לתת רקע לעלילה, להכתיב את המקום בו העלילה מתרחשת ועוד. בסופו של כל יום יתקיימו מופעי לייט נייט.

מתי: חמישי, 21 במרס

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-6950156

 

רואים רחוק רואים שקוף

ערב לזכרו של שמוליק קראוס יתקיים במועדון צוותא בתל אביב במלאת חודש למותו. בערב יושרו שיריו של שמוליק קראוס ויוקרנו קטעים נדירים של שמוליק שלא שודרו מעולם. באירוע ישתתפו: ישראל גוריון, אלי יצפאן, מאיר בנאי, עלמה זוהר, אתי אנקרי, אהוד בנאי, יעקב רוטבליט, עילי בוטנר וילדי החוץ, אילן וירצברג, רונה קינן, מיקה קרני ואחרים.

מתי: ראשון, 24 במרס, 20:30

מחיר: 125 שקל

לפרטים: 03-6950156

 

שמוליק קראוס. ערב לזכרו (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
שמוליק קראוס. ערב לזכרו(צילום: שאול גולן)

 

יוצרי הוביט ואווטאר

המכללה הישראלית לאנימציה מזמינה את הקהל הרחב לחגוג את פסח בכנס מקצועי לאנימציה, "קיפקיים". הכנס נערך במסגרת פסטיבל "אנימיקס" בסינמטק ובמהלכו יתארחו אנימטורים ואמני תלת-מימד בינלאומיים במגוון רחב של הרצאות בנושאי אנימציה, ובהם: שחר לבבי, שרגא ווייס, אלכס אוראל, גלי אדלבאום, כפיר רם, טל לוטן, שעבדו על סרטים כמו ההוביט, אווטאר, משפחת סופר-על וואלס עם באשיר. כמו כן, יציע הכנס מגוון סדנאות מחשב מעשיות המיועדות לילדים מגיל 9 ומעלה, בנושאי אנימציה, פיסול ממוחשב וציור דיגיטאלי.

מתי: רביעי-שישי, 29-27 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6060800

 

בעקבות ארבע משוררות

סיור שיצא בעקבות סיפור חייהן של ארבע ממשוררות שנות העשרים: רחל, אסתר ראב, יוכבד בת מרים ואלישבע. תחילה מבט אל הים וסיפור חייה של המשוררת רחל. הליכה אל המקום בו עמדה הווילה הוורודה והמפוארת של אסתר ראב. סיפור חייה של יוכבד בת מרים, אשר גידלה שני ילדים, משני גברים שונים, ללא נישואין. סיום בסיפור קליטתה הבעייתית של אלישבע הלא יהודיה אל העם היהודי. הסיור ישלב קטעי שירה והשמעת שיריהן המולחנים.

מתי: שישי, 22 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

בוריס גודונוב באופרה

"בוריס גודונוב", יצירת המופת של המלחין מודסט מוסורגסקי, המבוססת על המחזה שכתב גדול משוררי רוסיה, אלכסנדר פושקין- תעלה באופרה הישראלית, המשכן אמנויות הבמה תל אביב. האופרה תעלה בניצוחם של המנצחת הקנדית קרי לין וילסון והמנצח הצרפתי פרדריק שאזלן שינצח על שלוש ההופעות האחרונות. השירה ברוסית- תרגום מוקרן בעברית ובאנגלית. שעה לפני תחילת כל מופע מתקיימת הרצאת מבוא באורך חצי שעה באולם.

מתי: חמישי-שישי, 29-21 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-692777

 

פסלים אורבניים

סיור מודרך בעקבות פסלי החוצות המעטרים את תל אביב ויוצרים מוזיאון פתוח ברחבי העיר. מסלול הסיור יחל בפסל השואה והתקומה של יגאל תומרקין בכיכר רבין ויעבור דרך שדרות חן עד לשדרות רוטשילד לאורכם פזורים פסלים של מיטב פסלי ישראל, כגון תומרקין, סיגל פרימור, קדישמן וגד אולמן.

מתי: שבת, 30 במרס, 17:00

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 03-5100337

 

האנדרטה לשואה ולתקומה בכיכר רבין (צילום: יעקב סער, לע"מ) (צילום: יעקב סער, לע
האנדרטה לשואה ולתקומה בכיכר רבין(צילום: יעקב סער, לע"מ)

 

עושות סדר

המדרשה באורנים והקרן החדשה לישראל מזמינות נשים לחגוג את חג החירות בקריאת הגדה של פסח עם מדרש נשי חדש "והיא שעמדה" בהוצאת המדרשה באורנים והקיבוץ המאוחד. באירוע יספרו חברות כנסת, יוצרות, סופרות ונשות רוח על רגע החירות הנשית הפרטי שלהן. בית העיר ביאליק, תל אביב.

מתי: רביעי, 27 במרס, 18:30

מחיר: 20 שקל

 

חנות של חיות

במלאות 140 שנים להולדתו של חיים נחמן ביאליק מקיים בית ביאליק בתל אביב את הצגת הילדים "חנות של חיות". תאטרון הבובות של מתחם ביאליק, מציג את סיפור הקמתו של גן החיות העברי הראשון בתל אביב.

מתי: שבת, 23 במרס, 11:30

מחיר: בתשלום

 

מיני ארט

תערוכת המיניאטורות "מיני ארט 2013" בשיתוף התיאטרון המקומי ביפו העתיקה, מציעים כרטיס משולב הכולל את קומדיית המסכות המוסיקלית "הנעל הכתומה" וביקור בחוויית המיניאטורות "מיני ארט 2013". תערוכת מיני ארט 2013 הינה מפגש מרתק ומעשיר עם יצירות מיניאטוריות של אמנים נחשבים מהארץ ומהעולם, ואת חלקן ניתן לראות רק עם זכוכית מגדלת או מיקרוסקופ.

מתי: 31.3, 1.4 בשעה 11:00

מחיר: 45 שקל, כולל כניסה לתערוכת מיני ארט

לפרטים: תיאטרון יפו בעיר העתיקה, רח' טיילת מפרץ שלמה 10. טל' 077-7500858

משך ההצגה: 45 דק'

 

הקסם של סשה ארגוב

הקונצרט הקרוב ב"סדרת ג'אז במשכן" יתקיים בבית האופרה, המשכן לאמנויות הבמה תל אביב ויוקדש לאלכסנדר (סשה) ארגוב. בקונצרט יתארח לראשונה בישראל הפסנתרן סטיב קון, אשר יבצע בבכורה עולמית, יחד עם הרכב שלישיית ג'אז בהנהגתו, עיבודים מיוחדים שיצר המנצח קרלוס פראנזטי ללחניו של סשה ארגוב ובהם: "החולמים אחר השמש", "השמלה הסגולה", "דוד שמש ואנטנה גם" וגם לחנים מקוריים מהקלאסיקה של קון.

מתי: שישי, 22 במרס, 21:30

מחיר: 199-115 שקל

לפרטים: 03-6927777

 

תשוקה לרקוד ולשיר

ערב סולו שנוצר ומבוצע על ידי מרטן ספנברג מתוך תשוקה לרקוד ולשיר ללא מיומנות טכנית. האירוע יתקיים בתיאטרון תמונע תל אביב. ספנברג מתייחס במופע לשתי יצירות: סרטו של וולטר ורדין על ריקודו של סטיב פאקסטון המחולל לווריאציות גולדברג, ושירים של Buena Vista Social Club. המופע אינו אף לא אחת משתי היצירות והוא מלאכותי באופן הטבעי ביותר.

מתי: שבת, 23 במרס, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5611211

 

אביב בגינת המשורר הלאומי

פעילות פסח במתחם ביאליק תל אביב. סיורים בבית העיר ובית ביאליק, סדנה ירוקה להכנת עציץ, הצגות לכל המשפחה. "אביב בגינת המשורר הלאומי", סיור בביתו של המשורר הלאומי ובגינתו שיתקשטו לקראת חג האביב בשירים, בפרחים ובציוץ ציפורים. "אם תרצו – אין זו הגדה" סיור בבית העיר שיחשוף כיצד הוקמה העיר העברית הראשונה ואת המאורעות שהפכו את העיר להגדה. בנוסף, מופע כליזמרים, הצגות וסיפורים.

מתי: רביעי-שבת, 30-27 במרס, 14:00-10:00

מחיר: סיור וסדנה – 20 שקל למבוגר, 40 שקל לילד, סיור והצגה – 50 שקל למבוגר, 70 שקל לילד

 

חגיגה ירוקה בבית התפוצות

בית התפוצות תל אביב מקיים פעילות פסח למשפחות השראת האביב הירוק והפורח. "כשהכול היה ירוק", הצגת בובנאות חדשה ללא מילים. סדנאות יצירה בהשראת התערוכה "חוטים של משי: סיפורה של יהדות בוכארה" המוצגת במקום. סדנת ציור, אריגה וצביעה, סדנה של הדפסה על בד וסדנה ליצירת בובות. ביקור בגלריה למשפחה א-ב-גע-דע, תערוכה אינטראקטיבית על השפה העברית.

מתי: רביעי-ראשון, 31-27 במרס, 19:00-10:00 שישי וראשון עד השעה 13:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-7457808

 

בית התפוצות (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
בית התפוצות(צילום: שאול גולן)

 

מחול לילדים

להקת המחול בת שבע תעלה מופעי מחול לילדים בחג הפסח. "כמויות" של אנסמבל בת-שבע במחסן 2 נמל יפו. ו"דקה'לה" המבוסס על המופע "דקה דאנס" במרכז סוזן דלל תל אביב.

מתי: כמויות: שבת, 23 במרס, 11:00 ו-12:30 דקה'לה: רביעי-חמישי, 28-27 במרס, 11:00 ו-13:00

מחיר: 120-90 שקל

לפרטים: 03-5171471

 

רוק-קלאסי

סדרת "קלאסי-רוק" של האופרה הישראלית מציגה: אברהם טל והתזמורת הקאמרית הישראלית במופע חד פעמי. בית האופרה המשכן לאמנויות הבמה תל אביב.

מתי: חמישי, 21 במרס, 21:00

מחיר: 175-135 שקל

לפרטים: 03-6927777

 

אברהם טל (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
אברהם טל(צילום: עידו ארז)

 

תרבות הצריכה והשפע

HIT, מכון טכנולוגי חולון, מציג את התערוכה "באמצע" של המחלקה לעיצוב תעשייתי. התערוכה תעמוד בסימן תרבות הצריכה השופעת והעמוסה. הסטודנטים מנסים להשפיע על האדם והסביבה בעזרת עיצוב מוצרים חדשניים ומקוריים בשיתוף פעולה עם התעשייה. התערוכה תוצג בחלל אלטרנטיבי בנמל יפו, מחסן 2.

מתי: רביעי, 27 במרס - חמישי, 4 באפריל

מחיר: הכניסה חופשית

 

עוד פעילויות למטיילים ולכל המשפחה, באתר התיירות הישראלי בעריכת רונית סבירסקי

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכל פורח באביב, גם בת"א. הגן הבוטני
צילום: יפה רזיאל
מומלצים