שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

י-ם של אטרקציות: טיולים ואירועים בבירת ישראל

פסטיבל צלילים בעיר העתיקה, טיבוע ציפורים בפארק י-ם, סיור מודרך בעקבות עולי רגל שהגיעו למקדש, אפיית מצות מסורתית במוזיאון חצר היישוב הישן ועוד הרבה אירועי פסח בבירה

>> אביב הגיע, חופש בא:

 

צלילים בעיר העתיקה

פסטיבל צלילים בעיר העתיקה, יתקיים זו הפעם השנייה בירושלים. חגיגה מוסיקאלית עם עשרות מופעים פתוחים, נגנים והרכבים מיוחדים ומעגלי מתופפים בסמטאות ובכיכרות הציוריות של העיר העתיקה. המבקרים ייחשפו למוסיקה המייחדת כל רובע ולמסורות המוסיקאליות השונות המאפיינות את העיר העתיקה. הפסטיבל יתפרש על פני מסלול מעגלי שיתחיל מרחבת שער יפו , יעבור דרך הרובע הארמני, היהודי, המוסלמי, יגיע לרובע הנוצרי ויסתיים בשער יפו.

מתי: חמישי, 21 במרס, 23:00-18:00

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: באתר האינטרנט

 

הכנות לפסח וטעימת חרוסת

סיור מודרך בסמטאות ירושלים ייערך לקראת שבת לפני חג הפסח, בין הדוודים והמקוואות להגעלת כלים, מאפיות חלות ומאפיות מצות. יוסבר לשם מה מוכרים בשוק נוצות אווז ואיך מנקים שטריימל לפסח? יערכו טעימות ממגוון סוגי חרוסת שמכינים בעדות ישראל השונות. המסלול יעבור בשכונת נחלאות, שוק מחנה יהודה, זכרון משה, גאולה, בית ישראל. יש לבוא בלבוש צנוע נשים בחצאיות וגברים כיפות.

מתי: שישי, 22 במרס, 09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6203461

 

שוק מחנה יהודה (צילום: רון פלד) (צילום: רון פלד)
שוק מחנה יהודה(צילום: רון פלד)

 

עולים להר ציון

סיור מודרך יצא בעקבות עשרות אלפי עולי הרגל שהגיעו בימי בית המקדש לקיים את מצוות זבח הפסח. תחילת המסלול בשכונת משכנות שאננים עם תצפית אל הר ציון, גיא בן הינום ומדבר יהודה. סיור ישולבו סיפור אהבתם של משה ויהודית מונטיפיורי ושירי האהבה של יהודה עמיחי. המשך אל בריכת הסולטן, עלייה אל הר ציון, ביקור בקבר דוד המלך, תצפית אל ההרים סביב, ביקור ברובע היהודי ותצפית אל מתחם הר הבית ומקום בית המקדש, שם יסופר סיפורם של רבבות עולי הרגל שעשו את דרכם אל ירושלים בחג הפסח. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שלישי, 26 במרס, 10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 6203463- 02

 

סיור משפחות בעין כרם

סיור מודרך המתאים למשפחות ולילדים יערך בשכונה הציורית עין כרם "בעקבות המים של הילד חיים". הסיור עוסק במקרה מוזר שקרה בראש ההר לא רחוק מהשמים. כד המים של הילד חיים התרוקן ממים ויש חשש לגורל ירושלים. בסיור חוצים יערות, יורדים גבעות ומתגברים על מכשולים עד שמוצאים לאן נעלמו המים. המסלול עובר דרך נחל עין כרם, כנסיית יוחנן בהרים וסמטאות השכונה. יש לבוא בלבוש צנוע ונעלי הליכה נוחות.

מתי: חמישי, 28 במרס, 09:30

מחיר: 65 שקל

לפרטים: 02-6203606

 

חוזרים לימי המחתרות והמנדט

במהלך חול המועד הרחובות סביב "מרכז מורשת בגין" מתעוררים לחיים ומספרים את סיפורה של המדינה ערב הקמתה. יערכו סיורים מודרכים העוסקים בתקופת המנדט הבריטי, מאבק המחתרות לעצמאות ופיצוץ מלון המלך דוד ותחנת הרכבת הישנה בירושלים. הסיורים רגליים ונערכים בשיתוף שחקני רחוב. המשתתפים יוכלו ליהנות מכניסה חינם למוזיאון מנחם בגין תרומת בנק הפועלים.

מתי: רביעי-חמישי, 28-27 במרס, סיורים בשעות 11:00, 13:00, 15:00, 17:00

מחיר: סיור 45 שקל לאדם (כרטיס מוזל ל-4 נפשות ומעלה), כניסה למוזיאון ללא תשלום במהלך חול המועד

לפרטים: 02-5652011 / 02-5652020

 

כולם היו בנאי חוץ מסורמלו

סיור ייחודי בשכונות הציוריות של ירושלים, בהן יש 'אבנים עם לב אדם' בהדרכת דביר סורמלו. סיפורים על ניחוחות, שפות, טעמים וצבעים ההולכים ונעלמים. סיפורה של העברית ההופכת ליידיש, של הלדינו והספניולית, של הערבית והיוונית. קטעים מסיפורי 'סורמלו הגדול' שאהב לשתות ומהווי משפחת בנאי שאהבה לספר.

מתי: שישי, 29 במרס, 09:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6203461

 

עין כרם של קדושה ויופי

סיור מודרך בסמטאות עין כרם יעבור בין בתי האבן הנמוכים וצריחי הכנסיות הנראים למרחוק. ביקור בכנסיית "יוחנן בהרים" המשמרת לפי המסורת את מערת הלידה של יוחנן המטביל, המשך למנזר "אחיות ציון" השוכן על צלע ההר ומשקיף אל נוף הרי יהודה, ביקור במעיין שנתן למקום את שמו וסיום בטיפוס בעשרות מדרגות המובילות אל מנזר הביקור. הסיור ישלב אגדות וסיפורים שנקשרו במקום. יש לבוא בלבוש צנוע

מתי: שבת, 30 במרס, 09:30

מחיר: 89 שקל

לפרטים: 6203463- 02

 

כנסיית יוחנן בהרים (צילום: דר' ירון זפרן) (צילום: דר' ירון זפרן)
כנסיית יוחנן בהרים(צילום: דר' ירון זפרן)

 

אהבה ירושלמית

סיור בהשראת סיפורי אהבה ירושלמים. טיול 'יד ביד', 'אנגז'ה' או 'במרחק נגיעה' כראוי בין סיפורי אהבה ירושלמיים, סיפור בין מלך למלכה, שושלת קיסרית שהתנצרה, נטורה קרתא, גיורת וילד אחד שהמוסד גילה. סיפור האהבה דובר העברית הראשון מזה אלפיים שנה. המסלול יעבור דרך מגרש הרוסים, רחוב הנביאים ועד מרכז העיר. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שבת, 30 במרס, 13:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6203606

 

אבשלום קור - בעקבות ספר הספרים

סיור בהדרכת ד"ר אבשלום קור שיעסוק ב"ספר הספרים". כל אתר והפסוק התנ"כי רו הפרק המקראי שקשור בו. תחילתו בגן הפעמון ולאחריו מלון "המלך דוד", הבריכה ליד קברי בית הורדוס, משכנות שאננים, שכונת ימין משה והקשר בין משה מונטיפיורי ורחל אמנו. המשך בגיא בן הינום, עלייה לשער יפו ושחזור הבאת ארזי הלבנון לבניית בית המקדש. לסיום השיר "שומר החומות". יש לבוא בבוש צנוע.

מתי: ראשון, 31 במרס, 10:00

מחיר: 140 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

חו"ל בירושלים

טיול בהדרכת מויש מעוז בנתיבים "מעבר לים" בירושלים. קפיצה קטנה לחו"ל באתרים שמזכירים את גרמניה, בריטניה, צרפת, סקנדינביה וארצות הברית. אתרים אשר כל עדה, מסדר ומוסד חינוכי טיפחו בעצמם. הסיור יעבור בגן הקבר, סנט אטיין, קולג' שמידט, סנט גורג' ואחרים. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שני, 1 באפריל, 09:00 (יום ארוך)

מחיר: בתשלום (כולל כניסות לאתרים)

לפרטים: 6203463- 02

 

גן הקבר  (צילום: רון פלד) (צילום: רון פלד)
גן הקבר (צילום: רון פלד)

 

"תרבחו ותסעדו" - חגיגות המימונה

סיור שיעסוק בחגיגות המימונה מלווה בהסברים על מנהגיו. הסיור יחל בשכונת בקעה שהפכה משכונת עולים לאחת השכונות היוקרתיות בעיר. ביקור בבתי החוגגים, התרשמות משולחן החג הצבעוני של המשפחות השונות, הסברים וטעימות מהמאכל שמסמל את החג – מופלטה עם דבש וחמאה. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שני, 1 באפריל, 20:30

מחיר: 95 שקל (כולל טעימות)

לפרטים: 02-6203606

 

סיפורים בין העתיקות

סיור חווייתי לילדים יתקיים בעיר דוד ירושלים. הילדים יסיירו באתר הקדום ויגלו בו סיפורים ודמויות שיקומו לחיים בין העתיקות. בין האבנים ישמעו סיפורים מההיסטוריה הקדומה ועל התגליות בעיר דוד וילמדו על עברה המסתורי של ירושלים. כולל צפייה במיצג תלת מימד. מתאים לילדים בגילי 8-4 בליווי הורים.

מתי: רביעי-שישי, 29-27 במרס וראשון, 31 במרס

מחיר: 60 שקל לילד, 45 שקל למבוגר

לפרטים: 02-6268700

 

אפיית מצות ומשחקי ילדות

במהלך חופשת הפסח יתקיימו במוזיאון חצר היישוב הישן ע"ש קפלן שבירושלים הפעלות לילדים. משחק חווייתי לכל המשפחה: חיים כמו פעם בירושלים. סיור מודרך במוזיאון בכל יום בשעה 11:00, משחקי ילדות של פעם, אפיית מצות מסורתית.

מתי: חמישי-ראשון, 24-21 במרס ורביעי-ראשון, 31-27 במרס

מחיר: הכניסה חופשית

 

מוזיאון חצר הישוב הישן (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
מוזיאון חצר הישוב הישן(צילום: זיו ריינשטיין)

 

ציפורי המעיין

אירוע טיבוע ציפורים יתקיים בפארק ירושלים, עינות תלם. משפחות מוזמנות להצטרף לפעילות טיבוע ציפורים ולסיור טבע במקום, בהובלת התחנה לחקר ציפורי ירושלים של החברה להגנת הטבע. להכיר את הייחוד של המערכת האקולוגית המתקיימת בסמוך לעיר ואפילו בתוכה, ולצפות בציפורים נודדות שעוברות בירושלים בדרכן מאפריקה לאירופה.

מתי: שבת, 30 במרס, 11:00-7:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 02-6537374

 

אופניים חשמליים בעיר דוד

חוויה אקולוגית חדשה מבית עיר דוד. טיולים על גבי אופניים חשמליים במסלול העובר דרך קרן העופל, יורד בטיילת החדשה עד יד אבשלום ובמצבות הענק החצובות בערוץ הקדרון. משך הסיור כשעה וחצי. מתאים מגיל 13 ומעלה.

מתי: חופשת הפסח

מחיר: 70 שקל לאדם

לפרטים: *6033

 

קברי נחל קדרון  (צילום: רון פלד) (צילום: רון פלד)
קברי נחל קדרון (צילום: רון פלד)

 

פסח בתיאטרון האינקובטור

לכבוד פסח יעלה תיאטרון האינקובטור בבית מזיא ירושלים 2 מופעים מקוריים לילדים ובנוסף הצגה לקהל המבוגר, מאת שלום עליכם. המופע "משלי חיות" שנוצר לרגל 140 שנים להולדתו של ביאליק. המופע "דיסני גריל" שבשפה בימתית ייחודית ושימוש בחפצים שמצויים בכל בית מספרים את סיפורי דיסני. בנוסף, המופע למבוגרים "מעשה כשפים" שמביא את סיפורו המצחיק של שלום עליכם על חייט עני שיצא לקנות עז.

מתי: רביעי, 27 במרס, 17:30 שישי, 29 במרס, 13:30 ושבת, 30 במרס, 20:30

מחיר: 40 שקל למופע ילדים, 60 שקל למופע מבוגרים

לפרטים: 02-6543004

 

המומיה מתעוררת לחיים

מוזיאון ארצות המקרא ירושלים מזמין את הקהל לפעילות פסח בעקבות עולם המצרים המסתורי. בכל חצי שעה יצא סיור מודרך, עם שחקן מחופש, בעקבות העולם המצרי העתיק. בנוסף, יתקיימו סדנאות יצירה בהשראת הסיור, בהן סדנת חניטת מומיה, סדנת צורפות ליצירת קמע להבטחת חיי נצח, וסדנת פפירוס.

מתי: רביעי-שישי, 29-27 במרס וראשון, 31 במרס

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: 02-5611066

 

הורדוס סיפור ובהפעלה

במוזיאון ישראל ירושלים תתקיים פעילות לילדים בעקבות תערוכת "הורדוס – מסעו האחרון של מלך יהודה". סיור תיאטרלי "סודות ושקרים בארמונו של הורדוס", הצגה על חייו של הורדוס – "הורדוס: חיים וכאלה" ומשחק משפחתי באמצעות דף הפעלה ברחבי המוזיאון.

מתי: סיורים תיאטרליים: רביעי-חמישי, 28-27 במרס, הצגה: חמישי, 28 במרס

מחיר: בתשלום

 

פסחא ברובע הנוצרי

סיור מודרך ברובע הנוצרי ירושלים, ביום הראשון של חג הפסחא בו מאמינים הנוצרים כי ישו קם לתחייה מהמתים. מיסות חגיגיות, סמטאות מקושטות ותהלוכות. המשתתפים ישמעו מדוע נהוג לאכול בחג זה ביצים צבועות ,ארנבוני שוקולד, עוגות גבוהות, כיצד מברכים מאמנים אלו את אלו בחג ומה בין פסח היהודי לפסחא הנוצרי.

מתי: ראשון, 31 במרס, 12:00-9:00

מחיר: 80 שקל למשתתף

לפרטים: 02-5636449

 

המוריסטאו ברובע הנוצרי (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
המוריסטאו ברובע הנוצרי(צילום: זיו ריינשטיין)

 

ציפורים בלב העיר

התחנה לחקר ציפורים בירושלים מזמינה את הקהל לבקר בפינת חמד ירוקה ומיוחדת בלב העיר. שטח התחנה מאפשר לציפורים את המנוחה והמשאבים להם הן זקוקות בזמן הנדידה. המבקרים ילמדו על טיבוע ציפורים ויפגשו מינים ביישנים ונחבאים שקשה לראות בתצפית רגילה. בהדרכת צפר מומחה.

מתי: רביעי, 27 במרס וראשון, 31 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

סדנאות יצירה והצגות ילדים

במוזיאון לאמנות האסלאם ירושלים יתקיימו סדנאות יצירה לחג בהשראת מוצגי המוזיאון וברוח אמנות האסלאם. בנוסף יתקיימו הצגות ילדים: "לידת קרישנה", סיפור עם הודי על יציאה מעבדות לחירות. "העציץ הריק", סיפור עם סיני על החופש והשחרור שבאמת.

מתי: רביעי-חמישי, 28-27 במרס

מחיר: 40 שקל למבוגר, 25 שקל לילד

לפרטים: 02-5661291

 

עוד פעילויות למטיילים ולכל המשפחה, באתר התיירות הישראלי בעריכת רונית סבירסקי

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פעילות פסח בעקבות עולם המצרים. מוזיאון ארצות המקרא
באדיבות מוזיאון ארצות המקרא ירושלים
מומלצים