שתף קטע נבחר

רופאי הילדים בארה"ב: כן לנישואים חד מיניים

מסמך הנחיות חדש של האיגוד האמריקני לרפואת ילדים קובע כי יש לאפשר נישואים בין זוגות הומואים או לסביות - לטובת הילדים. הסיבה: זוגיות של הורים, גם אם הם מאותו מין, נותנת יציבות וביטחון לילד ותורמת להתפתחותו. ההמלצה מצטרפת להחלטת משרד הבריאות בישראל להכיר בזוגות חד-מיניים כהורים

נישואים חד מיניים מעולם לא היו קרובים יותר להכרה רשמית: האיגוד האמריקני לרפואת ילדים קובע במסמך הנחיות חדש, שיופץ בקרוב בכל העולם, כי יש לאפשר נישואים חד מיניים לטובת התפתחותם התקינה של הילדים. לדברי האיגוד יש לאפשר מתן הזדמנויות שווה במשפחות חד מיניות כיוון שהתפתחות ילדים במשפחות כאלה היא תקינה, ושווה לזו שבמשפחות הטרוסקסואליות.

 

עוד על הורות גאה בישראל:

זוג הומואים בסרטון מרגש: עזרו לנו להביא ילד

פונדקאות גם להומואים - מה זה בדיוק אומר?

האם הורות חד-מינית פוגעת בילד?

 

מסמך ההנחיות החדש, שיפורסם בגליון אפריל של כתב העת הנחשב Pediatics, קובע כי יש לאפשר מתן הזדמנות שווה לכל הזוגות, בין אם הם חד מיניות או הטרוסקסואליות, וכי בדרך זו ניתנת יציבות וביטחון לילד. "אם לילד יש שני הורים אוהבים, הרוצים להינשא, זו החובה לאפשר להם זאת מבחינה חוקית", אמר ד"ר אלן פרין מהאיגוד לרפואת ילדים, שהיה מבין מנסחי ההנחיות.

 

האיגוד מציין כי מחקרים רבים שנערכו בעבר כבר הראו כי ילדים להורים חד מיניים מתפתחים באופן תקין וזהה לילדים שהוריהם הטרוסקסואליים, כשלהורים ישנה תמיכה כלכלית וחברתית ומחוייבות זוגית של ההורים. אפליה ופגיעה בזכויות החברתיות והכלכליות של הורים חד מיניים, קובע האיגוד, פוגעת באיכות חייו של הילד ובהתפתחותו, ולפיכך יש לאפשר מתן זכויות שוות גם לזוגות הומואים ולסביות.

 

האיגוד מוסיף כי על רופאי הילדים לסייע לכל הילדים ולהוריהם, בלא קשר לאוריינטציה המינית, לבנות משפחות יציבות ובריאות העונות על צרכי הילדים, ולקדם מדיניות של תמיכה במשפחות חד מיניות.

 

ומה בישראל? באיגוד הישראלי לרפואת ילדים "לומדים את הנושא". "הידע אודות ילדים הנולדים למשפחות חד מיניות עדיין בחיתוליו", אומר ל-ynet ד"ר צחי גרוסמן, מזכ"ל האיגוד הישראלי לרפואת ילדים.

"יחד עם זאת, מהידע הקיים עולה שאין הבדל בין ילדים הנולדים למשפחות חד מיניות לבין אלו שנולדים למשפחות רגילות הן מבחינת ההתפתחות שכלית ורגשית והן מבחינת ההתפתחות מגדרית. האיגוד הישראלי לרפואת ילדים לומד את הנושא תוך שימת לב לתוצאות המחקרים ויקבע עמדתו על פיהם".

 

יש לציין כי אתמול (ג') נעשה צעד נוסף בדרך להכרה בזוגות חד-מיניים בישראל, כאשר משרד הבריאות הודיע שאימץ את המלצות הוועדה הציבורית שקראה להכיר בתהליך פונדקאות חו"ל להומוסקסואלים ולתת צו הורות לשני בני הזוג, גם ללא הליך אימוץ. למרות ההודעה נראה כי ייקח עוד זמן עש שהדברים יקרו בפועל, מאחר ותרגום ההמלצות לחקיקה יתחיל רק בקיץ ולזוגות שכבר החלו במאבק משפטי זה לא יועיל.
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
שני הורים אוהבים - זה מה שחשוב
צילום: shutterstock
מומלצים