שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  וול סטריט ננעלה בעליות; נאסד"ק הוסיף 0.8%

  דאו ג'ונס עלה ב-0.4% ו-S&P 500 הוסיף 0.7% ונמצא מרחק 6 נקודות בלבד משיא כל הזמנים. הבנק המרכזי בארה"ב ימשיך ברכישת אג"ח בהיקף 85 מיליארד דולר בחודש. ביוליין צללה ב-53% לאחר שהודיעה על הפסקת ניסוי בתרופה לסכיזופרניה. מחיר הנפט עלה ב-0.9% ל-92.96 דולר

  המסחר בוול סטריט ננעל היום (ד') בעליות לאחר נאום יו"ר הפד, בן ברננקי. דאו ג'ונס שבר במהלך המסחר את שיא כל הזמנים וטיפס מעל 14,540 אלף נקודות. S&P 500 נמצא במרחק 6 נקודות בלבד משיא כל הזמנים.

   

   

  מדדי מניות וסחורות

  מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.39% ל-14,511.73 נקודות. מדד נאסד"ק עלה ב-0.78% ל-3,254.19 נקודות. מדד S&P 500 עלה ב-0.67% ל-1,558.71 נקודות.

   

  במסחר בבורסת הסחורות בניו-יורק עלה מחיר הנפט ב-0.9% ל-92.96 דולר לחבית. מחיר הזהב ירד ב-0.2% ל-1,607.5 דולר לאונקייה.

   

  ברקע המסחר

  "שוק העבודה מראה שיפור מסויים, אך שיעור האבטלה נותר גבוה", כך אמר הערב יו"ר הפד, הבנק המרכזי האמריקני, בן ברננקי. לדבריו, רוב חברי הפד רואים כי ההרחבה הכמותית (תוכנית רכישות האג"ח) תומכת בצמיחה.

   

  על המצב בקפריסין אמר ברננקי כי הפד עוקב אחר הנעשה שם, אך אינו רואה בכך איום על כלכלת ארה"ב.

   

  מוקדם יותר הודיע הפדרל ריזרב כי ימשיך לרכוש אג"ח בהיקף 85 מיליארד דולר בחודש למרות השיפור בכלכלה האמריקאית ובשוק העבודה. "תנאי שוק העבודה הראו סימנים של שיפור בחודשים האחרונים אך שיעור האבטלה נותר גבוה", הודיעה היום ועדת השוק הפתוח בתום יומיים של דיונים בוושינגטון. הנתונים האחרונים מראים על "חזרה לצמיחה כלכלית מתונה לאחר הפסקה בצמיחה בסוף השנה שעברה", הודיעו.

   

  לפי הערכות בשוק, ברננקי צפוי להפסיק את מדיניות הרכישות לפני הרבעון הרביעי של 2013. חלק מהאנליסטים מאשימים כי התערבות הבנק הפדרלי בשוק מהווה צמיחה מלאכותית שלא תתמוך לאורך זמן בעליות המדדים שנושקים לשיא כל הזמנים.

   

  באירופה גוברות הספקולציות בדבר האפשרות שקפריסין תפנה לרוסיה לקבלת סיוע פיננסי. זאת למרות הודעת הבנק המרכזי אמש כי יזרים נזילות לקפריסין הכושלת על רקע משבר הפיקדונות. הבנק המרכזי הכריז כי יחלץ את קפריסין למרות שהחוק הקיים לא שונה. מוקדם יותר להודעת הבנק המרכזי, הפרלמנט בקפריסין דחה את ההצעה להטיל מס על הפיקדונות שבבנקים כחלק מתנאי החילוץ שהציב גוש היורו בהובלת גרמניה. גוש היורו הציע הטלת מס על הפיקדונות בתמורה לחבילת חילוץ של 10 מיליארד אירו.

   

  קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, אמרה היום כי סקטור הבנקאות בקפריסין חייב לתרום את חלקו לחילוץ המדינה. עם זאת, מרקל אמרה כי היא "מכבדת" את החלטת הפרלמנט בנוגע למיסוי הפיקדונות.

   

  "התחושה בשווקים היא שבנק המרכזי האירופי וקרן המטבע העולמית לא יתנו לקפריסין לקרוס משום שמצב כזה עשוי לערער את היציבות של הגוש האירופי כולו", כך לפי סוחר בכיר בבית השקעות ביפן. "המחיר שיאלצו לשלם הרגולטורים על מנת לחלץ את המדינה אינו גבוה לכן הסיכויים לכך יחסית גבוהים", הוסיף.

   

  שר האוצר של בריטניה ג'ורג' אוסבורן אמר כי תחזית הצמיחה של בריטניה השנה נחתכה בחצי וכן הוריד את מס החברות במטרה לסייע להתאוששות כלכלת המדינה. התמ"ג יצמח ב-0.6% השנה, בהשוואה לתחזית קודמת של 1.2%, אמר אוסבורן בפרלמנט.

    

  המסחר באסיה ננעל הבוקר בעליות. בסין הבורסה טיפסה ב-2.7%, ביפן לא התקיים מסחר לרגל חג.

   

  מניות במרכז

  חברת השילוח הבינלאומית פדקס פיספסה את תחזיות האנליסטים בשורת הרווח אך היכתה בהכנסות. ברבעון השלישי הרווח הסתכם ב-1.23 דולרים למניה - מתחת לתחזיות ב-0.15 דולרים למניה. ההכנסות עלו ב-4% ברבעון השלישי לעומת התקופה המקבילה ב-2011 והסתכמו ב-11 מיליארד דולר - מעל תחזיות האנליסטים ב-150 מיליון דולר.

   

  אדובי הציגה אמש לאחר המסחר את תוצאות שעקפו את תחזיות האנליסטים. הרווח הסתכם ב-35 סנט למניה ברבעון הפיסקלי הראשון של השנה, לעומת צפי האנליסטים לרווח של 4 סנט למניה בלבד. ההכנסות ירדו ב-4% לעומת התקופה המקבילה ב-2011 והסתכמו ב-מיליארד דולר. עם זאת, ההכנסות היכו את התחזיות המוקדמות ב-22 מיליון דולר.

   

  ריקול לג'נרל מוטורס: החברה תחזיר 33 אלף רכבים מסוג ביואיק לה קרוס משנת ייצור 2013. זאת, כדי לתקן תקלות תוכנה שבמחשב הרכב שעלולות להגביר את הסיכון להתרסקות.

   

  ישראליות בוול סטריט

  ביוליין הודיעה היום על הפסקת הניסוי בתרופה BL1020 לטיפול בחולי סכיזופרניה. זאת, על רקע תוצאות ביניים מאכזבות. "תוצאות מאכזבות אלה מדגישות את הקושי הקיים כיום בטיפול בפגיעה הקוגניטיבית הנלווית למחלת הסכיזופרניה, אשר נותר צורך רפואי ללא מענה. ההחלטה לבצע ניתוח ביניים מבלי להמתין לסוף הניסוי, תאפשר לנו להקצות את המשאבים שיועדו להמשך הניסוי עבור הפרויקטים הנוספים בפורטפוליו שלנו ולהאיץ את פיתוחם", אמרה ד"ר כנרת סויצקי, מנכ"לית ביוליין. "דווקא על רקע תוצאות ניתוח הביניים, בולט היתרון של פורטפוליו מגוון של מספר תרופות במגוון אינדיקציות ובשלבי פיתוח שונים, המונח בבסיס המודל העסקי שלנו".

   

  טבע הציגה היום נתונים מחקריים חדשים המראים כי מתן אזליקט בנוסף לטיפול בדופמין אגוניסט מועיל קלינית לחולי פרקינסון.

   

  "לא ייתכן שאחד כמוני שגר בארה"ב ומחזיק דירה בישראל מקבל פטור מארנונה על הדירה בארץ", כך אמר חיים כצמן, יו"ר גזית גלוב, במעמד הדו"חות השנתיים. המיסוי על עבודה גבוה מידי בישראל בעוד המיסוי על הון הוא נמוך, לא יכול להיות מצב שזוג שעובד ומשחק לפי הכללים בישראל לא יגמור את החודש. לבנות שלי לא יקרה כלום אם 25% מההון שלי ילך למס עיזבון", הוסיף.

   

  מזור רובוטיקה דיווחה על עלייה של 40% בהכנסות ברבעון הרביעי ל-2.7 מיליון דולר. ההכנסות ב-2012 כולה יותר מהוכפלו ל-12.2 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 5.9 מיליון דולר ב-2011.

   

  אלביט מערכות הודיעה היום כי החברה הבת שבבעלותה המלאה, אלאופ, קיבלה חוזה בהיקף 80 מליון דולר להשבחת רכבים קרביים משוריינים (רק"מ) ללקוח באסיה. הפרויקט יבוצע במהלך שנתיים.

   

  יוסי מימן הודיע אמש לבית המשפט לפירוקים בניו יורק כי לא יתפטר מתפקידו כיו"ר ומנכ"ל אמפל. זאת, לאחר שיתר חברי הדירקטוריון ובהם סמנכ"ל הכספים, אירית אילוז, הסכימו להגיש התפטרותם מיד לאחר שיתכנסו לאשר מינויו של משה אינגביר לדירקטור ולשלומי קלסי כמנהל התפעולי בהמלצת מחזיקי האג"ח.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים