שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מרגישים בבית: איך ניקיון הבית יכול להשפיע על מצב הרוח?
  ישנם חדרים שנכנסים אליהם ובאופן פתאומי מצב הרוח שלנו משתנה לחלוטין, זה משום שהאנרגיות הקיימות בחדר משפיעות עלינו, כמו למשל כשנכנסים לבית שגרו בו לפני כן. מה עושים? שרונה פומס מסבירה על ניקוי האווירה לקראת חג האביב

  בעודי מפנה שקיות של אשפה: של תרופות שפג תוקפן, מסמכים שאין בהם צורך, קורסים שלמדתי ונחרטו במוחי וכאלה שכבר לא משרתים אותי יותר, זיכרונות שכבר לא מרגשים אותי ועוד ועוד שקיות שקיות מתפזרות בין הפחים השונים, אני מרגישה כמו לידה מחדש ונזכרת בשיעור המעשי שהיה אמש לתלמידי ולי בתל אביב הישנה.

   

  הבית הדו-קומתי נבנה בשנות החמישים, הבלטות הקטנות בחדרי השינה הינן זכר לאותם שנים יפות שהבית אז ידע, הבלטות המשובצות אבנים כהות באזור הציבורי מלמדות על שיפוץ שהבית הזה עבר אי-שם בשנות ה70. התהליך שהבית עבר לאורך עשרות שנותיו נחשף לעינינו אך החשוב מכל נסתר וצפון בקירותיו ומשפיע הרבה יותר.

   

  כשאתם בוחנים בית, שימו לב לתחושות שהחדרים השונים מעלים בכם (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  כשאתם בוחנים בית, שימו לב לתחושות שהחדרים השונים מעלים בכם(צילום: shutterstock)

  אנו מאבחנים את הבית שכבה אחר שכבה, בודקים חוסרים ועודפים של המעטפת המבנית והשפעתם על בני הבית, בוחנים את איכות וכמות זרימת האנרגיה מחוץ לבית אליו ובתוכו בין החדרים השונים, בודקים מהם האזורים הטובים יותר ואלו פחות על פי השיטות השונות ומניחים את מפת הכוכבים המעופפים המאבחנת את גורלו של הבית וכדי לדרוש בשלומו עכשיו.

   

  בעודנו מתלהבים מהחדרים הגדולים והמרווחים ומהעיצוב הנעים בעלת הבית, אם חד-הורית, המתגוררת עם בנה בן השמונה, משתפת אותנו באחד מסודות הבית. מסתבר שהחדר הגדול של הבן אינו כלל בשימוש, לא רק שהבן אינו לן בחדר, חבריו לא מעוניינים לשחק בו. המידע חיוני בעיקר כשמדובר בדירה קטנה עם שלושה חדרים וחדר זה הוא הגדול בבית.

   

  המעטפת החיצונית של הבית לא תמיד מספרת על מה שמתרחש בפנים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  המעטפת החיצונית של הבית לא תמיד מספרת על מה שמתרחש בפנים(צילום: shutterstock)

   

  כיועצי פנג שואי ביקשנו לפתור את התעלומה - בעלת הבית סיפרה לי, בדיעבד, שראתה איך בזמן השיעור המעשי אנשים נכנסו באופן אוטומטי לחדר כדי לאבחן אותו ואילו אני נותרתי על סיפו מתבוננת בו מבחוץ, משום מה (ותודה לאינטואציה שהביאה אותי עד הלום).

   

  החדר של הילד הוא מהחדרים המאתגרים בבית וזה ניכר בכל השכבות הנבדקות. שילוב של כוכב 3 התוסס וכוכב 5 המלמד אתגרים מאוחדים בחדר וגורמים ליחסים דיסהרמוניים, חוסר שקט, מפח נפש, כעסים, ניתוקים ועוד. מדובר בצירוף מאתגר במיוחד בהיבט של הפנג שואי ואין תמיהה על כך שהילד בחר לישון בסלון מאז שהיגיע לבית לפני כארבע שנים.

   

  מאוחר יותר כשנכנסתי לחדר חשתי דחיסות מחניקה של אנרגיה בחדר שאין לה הסבר במילים, וקושי להימצא בחדר אלא לזמן קצר. הבנתי שמה שאני חשה בחדר מבטא כיצד אופיים של הכוכבים והשפעתם של הנוסחאות באו לידי ביטוי בחדר בעוצמה רבה.

   

  רוקנו את הבית מחפצים שמשפיעים עליכם לרעה - ניקוי הבית הוא ניקוי הנפש (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  רוקנו את הבית מחפצים שמשפיעים עליכם לרעה - ניקוי הבית הוא ניקוי הנפש(צילום: shutterstock)

   

  קירות של בית סופגים את המערכת הרגשית של דייריו. בחדר של הילד נותרה תחושה של כאב בעל עוצמה, שברון לב וחרדת נטישה - במילים אחרות ובאופן סימבולי החדר היה עצוב, לא מזמין ונטול שמחה. תלמידה שפתחה את החלון אף זיהתה תהום חשוכה הפעורה עמוק, ששיקפה באופן פיזי וסמבולי את ההסטוריה של החדר, כפי שהכוכבים השתקפו בו.

   

  זהו מעגל זדוני, אנו משפיעים על הבית והבית משפיע עלינו, כפי שטען בזמנו צרצ'יל. ההתנהגות הרגשית והמנטלית שלנו, המצויה בביתו של מוחנו הקודח, מושפעת מביתנו הפיזי ובעיקר ממה שאינו נראה לעין.

   

  כשאנו עוברים לבית אנו סופגים את המערכת הרגשית של הדיירים הקודמים. הבשורה הטובה היא שלאחר אבחון בטיפול מקצועי ניתן גם להשיל את אותם אנרגיות שאינם עובדים יותר ולרפא את החדר כדי שיהפוך שימושי.

   

  למחרת התקשרתי לתלמידה לדרוש בשלומה. קמתי בבוקר בתחושה שהפצע מגליד ומביא שינוי לטובה.

   

  בבית שמח, קירות שמחים, אנשים שמחים - פינוי חפצים מהבית הוא פינוי פיזי ,אך כשאנו ערים להשפעה הרגשית והמנטלית של הבית על החיים שלנו ומשחררים את זה, או אז הבית ה"כלוא" באמת יוצא לחופשי ובאמצעותו גם אנחנו.

   

  חג חירות שמח!

   

  שרונה פומס, פנג שואי

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  איך אתם מרגישים בבית שלכם?
  צילום: shutterstock
  שרונה פומס
  צילום: נוח שחר
  מומלצים