שתף קטע נבחר

צילום: AFP

סטודנטים שוכנעו: אובמה חדר את הציניות שלנו

מאזיני נשיא ארה"ב בבנייני האומה יצאו נרגשים. אחדים סיפרו על "התרשמות מהמחויבות" והיו גם כאלה שאהבו את ההומור: "כשהוא דיבר על 'ארץ נהדרת' חשבתי שטל פרידמן ייכנס"

"אובמה התחבר לצעירים הישראלים". סטודנטים רבים שנמנו עם מאזיניו של נשיא ארה"ב ברק אובמה בנאומו הערב (יום ה') בבנייני האומה בירושלים יצאו מהאולם נרגשים ונפעמים. חלק מהסטודנטים סיפרו כי הנשיא האמריקני הצליח לשכנע אותם באמירותיו.

 

ברק אובמה בישראל - דיווחים נוספים ב-ynet:

אובמה בירושלים: אתם לא לבד, אבל די לכיבוש

בנט עונה לאובמה: "אין עם הכובש בתוך ארצו"

גם אובמה הכיר: השלד שמסייע למשותקים ללכת

 

"עם כמה שאנחנו ציניים פה בישראל, אני חושב שהנשיא אובמה הצליח לחדור את מעטה הציניות של הצעירים בארץ ואולי אפילו להניע אותם לתהליך", סיפר גלעד שוחט - סטודנט באוניברסיטת תל-אביב. "התרשמתי מאוד מהמחויבות שלו למדינת ישראל ומהרצון למצוא פתרון שכולל שלום, תוך דאגה לאינטרסים של ישראל. התרשמתי מאוד מהמשפט שהוא אמר ולפיו הוא יכול לבחור את הדרך הקלה, אך משום שהוא דואג לנו, הוא מעוניין להגיע לפתרון של שלום גם בדרך הקשה".

 

במהלך הנאום התבדח נשיא האמריקני עם הקהל כשאמר בין היתר: "רק שתדעו, כל הדרמה שהייתה ביני לבין ידידי ביבי, הייתה בסך הכול מזימה לייצר תוכן עבור 'ארץ נהדרת'. רק רצינו לוודא שלכותבים יהיה חומר טוב". ההומור שהפגין הנשיא התקבל אצל הצעירים בסיפוק רב. לדברי שוחט, "הרגשנו שהוא ממש מתחבר אלינו, להומור הישראלי, לדור הצעיר הישראלי".

 

שוחט ציין עוד כי "כשהוא הזכיר את 'ארץ נהדרת', הייתי בטוח שאולי טל פרידמן יצוץ ממקום כלשהו, אבל אני בטוח שעוד נכונות לנו הפתעות בעתיד. אי אפשר היה להישאר אדיש וההוכחה לכך הייתה שהקהל לא הפסיק למחוא לו כפיים. התחושה באולם הייתה שאולי קיים מכנה משותף, שאולי לא כל מה שהפוליטיקאים מספרים לנו נכון ושאולי באמת הדור הצעיר יכול לגרום לממשלה להניע פה תהליך אמיתי".

 

שמחה והתרגשות במהלך הנאום (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
שמחה והתרגשות במהלך הנאום(צילום: רויטרס)

הצליח לחדור ללבבות הסטודנטים. אובמה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הצליח לחדור ללבבות הסטודנטים. אובמה(צילום: רויטרס)

מאזינים בקשב לדברים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מאזינים בקשב לדברים(צילום: AFP)

 

תובל קיין, סטודנט באוניברסיטת חיפה, ציין כי "מדובר באירוע היסטורי ובנאום מרגש. כמובן שהיו דברים שאיתם הסכמתי פחות, אבל באופן כללי הייתה נימה של אופטימיות. שמחתי להיות חלק מהאירוע הזה. יצאתי מהאירוע כשאני מאמין לנשיא אובמה שהוא רוצה ומוכן לעזור לנו. אני מקווה שהוא יעמוד בדבריו".

 

נאומו של הנשיא האמריקני נקטע פעם אחת כשסטודנט צעיר ערבי צעק דברים בזכות העם הפלסטיני. הסטודנט קיין התייחס לתקרית ואמר כי "אני לא יודע בדיוק מה היה שם, רק שמענו צעקות. לנוכח הצעקות האלה, הקהל צעק בוז לעבר הסטודנט. כמובן שמדובר בבושה גדולה, אבל זה קורה ואובמה נחלץ מזה בצורה יפה מאוד"

 

הילה אוסובסקי, סטודנטית באוניברסיטה הפתוחה, התייחסה גם היה לתקרית. לדבריה, "זה היה ממש מעלינו, כולם היו בשוק. לקח לנו כמה שניות להתעשת ולהבין מה קרה שם. אובמה קיבל את הגיבוי שלנו לנוכח הקריאות האלה". על הנאום עצמו אמרה אוסובסקי כי "היה מצוין, הנאום ענה על הציפיות שלי. הוא דיבר על הכול, זו הייתה חוויה מעניינת ומרתקת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים